Yamy TeZeteR 50 by Damianho

Powiem wam tak:
Raz skutera z ojcem mierzyliśmy autem czy pokazuje prawdziwą prędkość (co prawda w aucie też na pewno zawyża z deka) i w skuterze zawyżał o jakieś 5km/h
Gdy jeździłem skuterem za pewnym kolegą to mi pokazywał 75km/h (mój skuter) a tego typa skuter praktycznie non stop jeździ tyle samo, czy jest wiatr czy nie ma…
No i gdy RS za nim teraz jadę to pokazuje 65-70 max więc tu jest na to dowód że cyfrowy jest dokładniejszy od analogowego … i nie ma co tu ukrywać :roll:

Adverion napisał:

Raz skutera z ojcem mierzyliśmy autem czy pokazuje prawdziwą prędkość (co prawda w aucie też na pewno zawyża z deka) i w skuterze zawyżał o jakieś 5km/h
Gdy jeździłem skuterem za pewnym kolegą to mi pokazywał 75km/h (mój skuter) a tego typa skuter praktycznie non stop jeździ tyle samo, czy jest wiatr czy nie ma....
No i gdy RS za nim teraz jadę to pokazuje 65-70 max więc tu jest na to dowód że cyfrowy jest dokładniejszy od analogowego .. i nie ma co tu ukrywać :roll:


Adi, mówiłem Ci już że jesteś bardzo mądry? :-D
I nagrałeś już ten filmik? :-P

Właśnie brat nagrał ale taki nagrał że ma 30 MB :mrgreen: i nie może mi esem przesłać no ale wczoraj byłem u niego tylko zapomniałem o tym żeby mi przesłał ten filmik :-/ ale on będzie u mnie we wtorek chyba to się da radę :roll:

i co się dzieje teraz z TZR’ką? :slight_smile:

pewnie ten Damianho ją zamęczył :smiley:

Damianho lami i nie jeździ

Kowal napisał:

Damianho lami i nie jeździ


Sam lamisz. Skąd wiesz że nie jeżdże? :roll:

wiktor24 napisał:

i co się dzieje teraz z TZR'ką? :-)


Na dniach zapadnie w sen zimowy :-P

A to jeszcze nie zapadła …?? Moja Rysa już zapadła :stuck_out_tongue: kapitalne czyszczenie teraz jest i przegląd :mrgreen:

Spróbuję namówić tatę, żeby mi skonstruował stojak pod wahacz i wtedy może iść spać :stuck_out_tongue: Tecia oczywiście :smiley:

Sam nie możesz skonstruować?
Niech już zapada w ten sen bo potem będzie na wiosnę zmęczona.

No ja akurat miałem taki fart że ojciec mi to kupił :mrgreen: :stuck_out_tongue:
Właśnie mój kuzyn robił sobie sam i mówił że nawet nawet mu to wyszło i że ładnie stoi :roll:

Adverion napisał:

Właśnie mój kuzyn robił sobie sam i mówił że nawet nawet mu to wyszło i że ładnie stoi :roll:


Krzywił czy spawał na ostre kątył Możesz mi załatwić wymiary tego i ogólnie więcej info? :-)

jakbyś chciał giąć to byś raczej musiał mieć takie kwadratowe pełne w środku pręty, bo rurki się załamują podczas gięcia, chyba że byś nasypał do nich na przykład piachu, ale i tak pręty lepsze.

Szympa napisał:

jakbyś chciał giąć to byś raczej musiał mieć takie kwadratowe pełne w środku pręty, bo rurki się załamują podczas gięcia


No w sumie... :-D Chociaż zależy pod jakim kątem chcesz wygiąć ;-)

no tu zazwyczaj jest 90 i ponad…
Ale on akurat spawał i są ostre kąty … wiem że zamiast kółeczek są łożyska przyspawane :lol:
Jak będzie na gg to się go zapytam…

Adverion napisał:

wiem że zamiast kółeczek są łożyska przyspawane


Ostrrro :P

Co do samoróbek, to jak robić, to tylko z rurek! Jak je giąć, to tylko na gorąco(np. podgrzać opalarką) i wtedy na pewno się nie połamią ;-)

Dywersant napisał:

i wtedy na pewno się nie połamią


Różnie to bywa, a jeśli nawet się nie połamią to już nie będą takie mocne ;-)

Adverion, załatwisz jakieś foto? :-P

Damianho napisał:

Dywersant napisał:

i wtedy na pewno się nie połamią


Różnie to bywa, a jeśli nawet się nie połamią to już nie będą takie mocne ;-)



Jakie ty masz problemy... a zamierzasz na tym samochód podnosić, że masz takie wątpliwościę! Jak ci nie pasuje, to zamiast normalnej rurki kup gdzieś rurki grubościenne i wtedy nie będziesz miał takich wątpliwości(złamie się, czy nie) ;)

Dywer, wiesz jak działa rurkaż! :smiley:
A właściwie nie jak działa, tylko czy wiesz że jeśli zginasz jej ściany to w tym miejscu dalej się będzie gięła :stuck_out_tongue:

Dywersant napisał:

a zamierzasz na tym samochód podnosić, że masz takie wątpliwościę!


Niee, ale Tecia swoje waży, 113kg jak jest sucha + 14l wahy + jakieś 2l oleju + płyn chłodniczy i hamulcowy :stuck_out_tongue:

Ale chyba nie bd giął tylko zwyczajnie mi tatuś pospawa :smiley:

Damianho napisał:

A właściwie nie jak działa, tylko czy wiesz że jeśli zginasz jej ściany to w tym miejscu dalej się będzie gięła :-P



Wiesz, wziąłem to pod uwagę przy wcześniejszych postach ;-)

Damianho napisał:

Ale chyba nie bd giął tylko zwyczajnie mi tatuś pospawa



I nad czym się tu zastanawiać :P

Damianho, Proszę http://www.youtube.com/watch?v=BcZ5vmjsqEU oto filmik z wydeszkiem Yoshimura w TZR :stuck_out_tongue: :wink: