Yamaszka Te De eR jeden dwa pięć :)

15.08.2010r. stałem się (jak na razie) szczęśliwym posiadaczem Yamahy TDR 125 :). Kupiona w okazyjnej cenie. Yamaha jak widać do poprawek optycznych. Oryginalnie była czarna(mam wszystkie czarne plastiki) koles zaliczył poważną glebę. Na szczęście ucierpiały tylko plastiki. Bordowe były dokupione, brakuje mi tylko owiewek przednich, na razie założone te czarne posklejane (lepiej wygląda z nimi niż bez nich). Jak na razie jest zablokowana na module zapłonowym, ale już źleciłem koledze, który się na tym zna odblokowanie :). Ogólnie bardzo fajnie się jeździ, jest bardzo wygodna… jej rok produkcji to 1997. Przebieg 50K, niby niedawno była kapitalka robiona oprócz wału :P…
Plany :

Dokupienie przednich owiewek w kolorze bordowym, nowy napęd ( ten to już szmelc, niestety :(), odblokowanie modułu ( in progress :slight_smile: ), kufer jakiś na tył ;D, może naklejki na ranty felg (jaki kolor dać? Myślę o białym :wink: ), tankpad… I chyba wszystko, chcę ją dopracować, żeby była ładna w oryginale, nie będę w nią kasy ładować byle jeździła, jak na razie spełnia swoje zadanie :).

Foty :











Fajne to nawet, kupić przednią owiewkę i optycznie będzie ładnie ;p
Jak wrażenia po przesiadce z apkiż;p Które mocniejsze, itd?;p

nie mam porównania na razie, bo to zablokowane jest i aktualnie ma z 15 koni :D… Ale niestety chyba Apka była trochę mocniejsza, jak patrzę na filmiki na youtubie jak chodzą odblokowane ;)… Ale Yamahą mi się o wiele lepiej jeździ, wygodniejsza, masywniejsza, jakoś lepiej mi się rusza :D, więcej bajerów typu rozrusznik, gaszenie przyciskiem, odcięcie zapłonu przy otwartej stopce i wrzuconym biegu :D, obrotek ;D, termometr :)… No nie wiem takie niby głupoty a cieszą :D…

Courte napisał:

odcięcie zapłonu przy otwartej stopce i wrzuconym biegu


tooo to nawet w starym suzuki GN 125 na egzaminie na prawko było i na totalnym wraku na jadach po placu ;P
To dobrze, że cieszy bardziej, turystyk w końcu to też musi być wygodny ;p a spalanie czy cuś już zmierzyłeś mniej więceją xD

No widzisz a Aprilia moja nie miała :D… Tzn. było ale zepsute :(…

tak mniej więcej ok. 4-5 litrów, ale nie kręci pełnych obrotów więc dlatego :D…

Za pięknie, to ona teraz nie wygląda :wink:

To ja proponuję taki kufer, jak mam u siebie :slight_smile: Mam 40L i kask integralny swobodnie się mieści i można tam włożyć jeszcze sporo drobiazgów :wink: Ogólnie polecam :wink:


Takie se wsadź na tył, człowieku jaki old school będzie xD i wejdą ze 4 kaski nawet xD

Dywer, daj linka :). Wiem z przodu paskuda. Ale tył i bok mi się podoba, jakby nie patrzeć na przednie owiewki xD, ale spoko niedługo ładna będzie :)… Ej ludzie, jaki kolor naklejek na ranty felgę Taki bordowy, biały, a może żółty oczojebny ( chociaż chyba nie będzie pasować :D)?

Daruj sobie oklejanie rantów :wink: Lepiej zrobić polerowne ranty :smiley:

U mnie moto wygląda tragicznie, jak się z boku na przód spojrzy :stuck_out_tongue: Bo od tyłu, z tyłu z boku i z przodu wygląda fajnie :smiley:

http://allegro.pl/item1096920517_czarny_pojemnik_kufer_35l_stelaz_siatka_gratis.html
Najlepszy z najtańszych :smiley: Siatka gratis! xD Ale tak serio, to dobry jest, bo sporo towaru wchodzi :wink:

Pfie co za głupol :stuck_out_tongue:
Sprzedał 125 i kupił 125 … ale to już lepiej niż Kowal :smiley:

Dywer - Twoje moto tylko z tyłu wygląda możliwie bo dużo przykrywa wielki kufer :smiley: muehehehe …

RudY, jak w końcu będę miał aparat, to nacykam ci pięknych fot w zachodzącym słońcu… BEZ KUFRA :stuck_out_tongue: :smiley:

Bo te wszystkie moto turystyczno-offroadowe mają tak zrypane kolumny kierownicze, że są nieproporcjonalne do reszty motocykla :expressionless: Zobaczcie sobie starsze XTZ660, Pegaso 650. Gdyby nie ten przód, to byłoby zajebiście, choć w terenie ułatwia przetrwanie :slight_smile:

RudY, ale za to taniej o prawie 2 tys xD…

Dywer, na pewno będą naklejki na rantach :), tylko nie wiem, chyba białe dam na 95% ;D…

Co do kufra to będę myślał :slight_smile:

Dywersant napisał:

RudY, jak w końcu będę miał aparat, to nacykam ci pięknych fot w zachodzącym słońcu... BEZ KUFRA :P :D


bo wtedy żeby niebo i słońce nie było białe i prześwietlone, moto i ziemia będą czarne to tylko kontury będzie widać xD Przynajmniej przy takim pełnym zachodzie jak już ciemno jest w miarę i słońce się już chowa ;p

Wbijaj do mnie to Ci nacykam fot xD

Courte napisał:

Wbijaj do mnie to Ci nacykam fot xD



Podaj adres, gdzie mam się stawić i gdzie będę mógł się przespać w bezpiecznym miejscu :P To będę miał bliżej do Rudego xD

Dywersant napisał:

Podaj adres, gdzie mam się stawić


w Krakowie gdzieś xD

Dywersant napisał:

i gdzie będę mógł się przespać w bezpiecznym miejscu


Mostów dużo xDD haha
Nie no, mam duże łóżko hahahahah

sorry nie mogłem, mam taki zajebisty humor dziś, że szok xD Słoneczko za bardzo przygrzało w głowe dziś xD

Mafioz napisał:

Nie no, mam duże łóżko hahahahah


:|

Mafioz napisał:

Słoneczko za bardzo przygrzało w głowe dziś xD


Prawda ;) :P


Wracając do tematu, ogarnij ten przód jak najprędzej ;)

Ty sprawdź jaki tam remont był lepiej a nie :stuck_out_tongue: Ja kiedys ogladalem, koles mowi ze odblokowana w calosci a się przejechalem to 120 nie chciala dobic taka zajechana byla :stuck_out_tongue:

RuDy, jakie lepiej niz kowal? on sprzedal 125 iu kupil skuter, a ja na razie nie mogę nic bo mnie nie ma w chacie :slight_smile:

Optyka to naprawdę nie za ciekawa…
No ale byle by jeździła :smiley:
Mi się ogólnie takie moto za bardzo nie podobają ale chciałbym pośmigać takim :stuck_out_tongue:

mały UP ;). Sorry za jakość, ale aparat mi się rozwalił, a nowego mi jeszcze nie przysłali więc jestem skazany na komórkę, a do tego dzisiaj wiadomo jaka pogoda :P…





Jakby ktoś zauważył to doszły jeszcze po 2 naklejki na boku :D…

I mam taki mały plan, żeby dać jakąś fajną lampe LED na tył podobnych wymiarów jak ta oryginalna, żeby nabrała trochę agresywności. Ale nie wiem czy mi starczy kasy, bo dla mnie w tym roku sezon się nie kończy, no chyba że będzie śnieg padać, więc trzeba skompletować strój …

Komciajcie ;**