Yamaszka Neos

przecierz na asfalcie nie ma śniegu , rozjeżdżony jest

…ale i tak jest hardcorem…

ja w zeszłym roku jeździłem przy -5 chyba… nawet nie wiedziałem że jest tak źle , staje na światłach a mi się nogi rozjeżdżać a gumy miałem miękkie więc dobrzy trzymały się asfaltu

to znaczy powiem tak, ciężko było jechać bo zaspy w pizdu a pługi se w huja lecą także wszędzie było biało i w dodatku fury porobiły takie koleiny :-/ trochę się musiałem namęczyć zeby dojechać, ale mina kolegów ( mieli problem iść pieszo) - bezcenna :smiley:

CHyba Cie wzieli za nienormalnego i dlatego takie miny.

Pewnie co niektórzy też. :stuck_out_tongue: :573:

No no, kawał dobrej roboty odwaliłeś.Trzeba się kiedyś spotkać na targowisku :stuck_out_tongue:

ładnie zrobiony stylistycznie wes tylko jeszcze lakier wypleruj porzadnie a co d silnik rób seria 50+portining+plusj kaies dodatki wydech sprzegło wrio itp gaźnik 17.5 i będzie super do codzienego użytku

karp napisał:

portining



sorka ale co to jest ten cały "portining"

karp napisał:

wydech sprzegło wrio itp gaźnik 17.5



nie stać mnie na taką modyfikację, to już lepiej na 50 full seri śmigać,

tylko ze wario mam malossi multovar :D

chodziło o porting. To polerowanie cylka w celu zwiększenia gardzieli lub powiększenia okna wydechowego cylindra. Nie robiłem tego nigdy i wiem to tylko z teorii, jeśli nie mam racji to niech mnie ktoś poprawi :P.

Courte napisał:

To polerowanie cylka w celu zwiększenia gardzieli


polerowanie kanałów dolotowych a ich powiększanie to zupełnie inna sprawa , powiększanie , czy jaka kolwiek ingerencje , w romiary układów dolotowych , to jest właśnie porting ,

przypuszczam że przemas , zaraz walnie jakąs jebitnie długą czytankę na ten temat :D i będziesz miał problem z głowy :)

raczej nie bede się bawił w to, nie zamierzam już go tuningować, ewentualnie jak mi się cyl rozpierdoli to załoze 50 serie.

szkoda mi kasy bo za rok bede szedł na prawko i PUCHA :-?

krzysiek508 napisał:

PUCHA



WYJDŹ !!

krzysiek508 napisał:

szkoda mi kasy bo za rok bede szedł na prawko i PUCHA


Wyrzuce cie ze znajomych na fb! :evil:

tosz jak teraz prawko na A jest od 24 lat to jak mogę jedzic puchą to po huja mam się męczyć piździkem w wieku 18 lat :smiley:

Przeż nie powiększa się samego wydechowego ale płuki też. I najczęściej porting robi się w karterach żeby idealnie się zgrywały z cylkiem. W serii nie ma to chyba za dużego sensu. Musiałbyś podnieść okno wydechowe, obniżyć płuki, powiększyć średnice kanału wydechowego i go wypolerować, tak samo z kanałami płuczącymi. Nisko budżetowy tuning, podobno się opłaca. Czekamy na wypowiedź Przemka :mrgreen:

krzysiek508 napisał:

tosz jak teraz prawko na A jest od 24 lat to jak mogę jedzic puchą to po wacuś mam się męczyć piździkem w wieku 18 lat :D



Pozdro, jeżeli uważasz, że prawdziwy motocykl musi mieć 100KM :573:

Większość motocykli 500-650ccm(A2) łykcie cię bez problemu, jak będziesz jechał puchą :lol:

a raczej wszystkie Dywer :), bo przeciętne moto ma ok. 5-7sekund do setki, a przeciętne auto 2 razy tyle :).

Ale w zimie nie POJEŹDZISZ ! :stuck_out_tongue:

Borek02 napisał:

Ale w zimie nie POJEŹDZISZ ! :-P



Ale wiosne, lato jesień będziesz się dusił wkurwiony w puszce! :P :lol: