Yamaha YZ 125. czy się opłaca ? jaki to sprzęt ?

Hahah :smiley: Widać Danielson nie uważałeś coś na tej matmieć :smiley:
Może i obliczenia są dobrze ale pomyśl logicznie :slight_smile:

125ccm w 2T crossówka
Spalanie 5l/100km !?
Byś musiał jeździć do 2-4tyś. obrotów :stuck_out_tongue:

co do tych obliczeń może są i nie dokładne ale przecież jest niepewność pomiarowa :smiley:


nie no żartuję ale liczą się chęci :smiley:

na pewno nie będzie spalał 15 litrów na 100 km…
tylko powyżej 5… coś koło 10 litrów

tak RudY, czy Ty sądzisz inaczej :roll: ?

u mnie w miescie jezdzi jedna na full crossię 80ccm honda jakas tam chyba cr czy cos i spala jej niecale 2l na godzine. tam się nie liczy na 100km tylko na godzine. wiec ten gad tez duzo więcej nie będzie spalal jeśli chcesz przeliczac na 100km to mysle ze niecale 7-8 max

No wiem, że się liczy na godzine ale trzeba sobie przyjąć przelicznik na 100km żeby mieć porównanie …
Kochany Danielsonie … 7-8 to spala przy zabawie DT 125 :slight_smile: W crossiku się licz z 7-10l/100km :slight_smile:

RudY napisał:

/100km

ale kto w full crossię przejedzie ci w jeden dzien 100km po torze?? to kurwa trzeba mieć zajebista kondyche jak maratonczycy chyba. Jak wyjezdzisz 5l to będziesz taki zmachany jakbys caly burdel zaliczyl. Wiem bo po 2 kolkach quadem kumpla juz wysiadam xD

ALE GŁUPKU !!!
A czy ty skuterem też jeździsz ciągle po 100km żeby wiedzieć jakie spalanie itd. ?
Co za różnica czy przejade 10km czy 1938472389km spalanie na 100km będzie to samo >_<
BOŻE !

Nie do końca rudy bo na początku silnik bierze więcej paliwa z racji, że chodzi na ssaniu i spalanie wtedy wzrasta.

Czepiasz się kochanie :smiley:

Pedały!!! / wrona

mógł by mi jeszcze ktoś napisać ile mnie ŚREDNIO wyniesię utrzymanie takiego ktm`a ??
(tak jak piszę nie musi być dokładnie napisane ile tylko coś koło tej ceny)

oczywiście przy amatorskiej jeździe po leśnych ścieżkach, łąkach, polach :mrgreen: itp…

np. co sezon trzeba zrobić:
tłok - 300 zł
napęd (łańcuch + zębatki) - xxx zł
olej taki - xxx zł
olej taki - xxx zł
filtry x4 - xx zł

itp. (żebym też dowiedział się co do czego itp)

możecie też napisać co się robi co ileś lat: (też przy amatorskiej jeździe)
np.
co 3 lata nowy nicasil - 600 zł
co 2 lata opony - 400 zł (mogą być używki)
co 4 lata regulacja zawieszenia - 200 zł (co trzeba kupić i co ile kosztuje)
co 3 lata sprzęgło - xxx zł
co 2 lata tarczki sprzęgła - xx zł


i tym podobne… ; )

to co tu napisałem to po części nie prawda… ale jest to tylko przykładowe



byłbym bardzo wdzięczny za tą odpowiedź na pewno nie sprzyda się to tylko mi ale innym użytkownikom 4um którzy też stoją przed takim wyborem



z góry thx za odpowiedź


pozdrawiam :slight_smile:

Porządny tłok do KTM to jakieś 350-400zł
Nicasilu nie opłaca się robić lepiej nowy cylinder kupić bo ten nicasil co niby nowy nakładają to nie nicasil. Prawdziwy nicasil nakładają w fabryce Porshe w Niemczech i kosztuje 2,5 tys zł. Co 2-3 tłoki wymiana korbowodu co za tym idzie nowe łozyska do silnika. Olej to minimalnie Motul 800. .

Tu Ci nie pomogę bo nie znam się tam na cenach za bardzo i też crossówki nie mam…
Ale:

david2194 napisał:

filtry x4 - xx zł


Czemu napisałeś x4 ? :wink: Powietrza wystarczy co trening (jak latasz w kurzu) czyścić :slight_smile:
Lepiej często czyścić, żeby potem nie mieć przykrych konsekwencji ;|

Filtrów powietrza się nie wymianie puki są całe( nie poszarpane itp.) Lepiej czyścić taki filtr i uzbierać sobie uzbierać kasę i kupić inne potrzebne rzeczy to Motura albo przeznaczyć je na paliwo :wink:

RudY, to tylko tak przykładowo :wink: nie wiem co ile się filtry zmienia itp…


a co myślisz o tej DT ?
cena dosyć kusząca jak na ten rok i stan


http://moto.allegro.pl/item834292580_yamaha_dt_125_2005_rok_motorower.html

Jak kupisz DT to tłok dopiero po 15 tys możesz zacząć o nim myśleć. Moto w porównaniu do KTM słabe. Ale dobre na początek. No i koszty eksploatacji znacznie mniejsze. DT z linku wg. mnie jest ładna ale jak jest blisko to pojedź i obejrzyj czy nie jest odpicowana na sprzedaż

No widać, że zadbana :wink:
A tam w tle widać drugą DT :smiley:

Przecież chciałeś crossówke, a teraz na DT ?

Jak jest początkujący to niech się najpierw nauczy na DT bo na full to mógłby się zabić.

RudY napisał:

Przecież chciałeś crossówke



i nadal ją chcę ma to coś zaje**** wygląd piękny pogłosik.. wg. mnie jest super..

ale jeśli koszt utrzymania ma być ponad 2 tyś to stanowczo odpada bo tyle kasy na sezon niestety nie uzbieram...

tak myślę właśnie.. a może DT będzie lepsza.. mniejsze spalanie, tańsza w utrzymaniu.. ma światła.. (enduro)
i jak niektórzy piszą w sam raz dla początkującego


nie wiem.. Ty RudY, jesteś zadowolony z mocy swojej DT`etki ? czy ona jest w sam raz na początek ?

Hmyh no :stuck_out_tongue:
Mocy na początek jest dość … nie mam porównania (nie jeździłem) z niczym z silnikiem rotaxa (30km) więc Ci nie powiem jaka różnica :stuck_out_tongue_winking_eye:
Na początek DT jest dobra

Co do tego filtra, to trzeba go co jakiś czas czyścić. Ja np. czyściłem co 1000km i silnik jak nówka. Jak będziesz dbał na co dzień o sprzęt, to może to znacznie zwiększyć czas do naprawy :wink: Jak to mówią:“lepiej zapobiegać, niż leczyć” :wink:

nie wiem… raczej zrezygnuję z tego ktm… jak usłyszałem ile tego wszystkiego idzie w ten moto to chyba więcej zabawy z tym niż jazdy… no ale potrafi się odwdzięczyć…

tak myślę nad tą DT chyba to będzie lepszy wybór niż full cross…

jak na początek powinno starczyć mam nadzieję że tego nie zatre czy cuś podobnego :smiley:


to rozpiszcie się coś więcej na temat tej:
http://moto.allegro.pl/item834292580_yamaha_dt_125_2005_rok_motorower.html


ja zauważyłem przekrzywioną dźwignię hamulca i inna manetkę (od gazu)

napiszcie co o niej sądzicie, tym roku, przebiegu cenie stanu z foto itp…




pozdrawiam…




Ps. RudY, masz na YT jakieś filmy jak chodzi Twoja DeTe ? :lol: