Yamaha TDM850 3VD by KruczeK

Tak więc przyszła pora aby pokazać wam mój nowy sprzęt :slight_smile:

Jest to Yamaha TDM850 z 1994 roku :slight_smile:

Trochę danych technicznych:
Dane techniczne:
model 1991-1995
Silnik:
czterosuwowy, dwucylindrowy chłodzony cieczą, rozrząd DOHC, 5 zaworów na cylinder, pojemność skokowa 849ccm, średnica x skok 89,5 x 67,5mm, stopień sprężania 9,2:1, moc maksymalna 77KM @ 7500rpm, moment obrotowy 78Nm @ 6000rpm, 2 gaźniki Mikuni BDST 36mm, rozruch elektryczny, akumulator 12V-10Ah, zapłon CDI, alternator 350W, sucha miska olejowa,

Przeniesienie napędu:
pierwotne koła zębate 1,72, końcowe łańcuch rolkowy o-ring 2,47, skrzynia biegów 5-stopniowa I-2,85, II-1,85, III-1,32, IV-1,07, V-0,90, mokre sprzęgło wielotarczowe,

Podwozie:
rama otwarta boczna, spawana ze stalowych wytłoczek, zawieszenie przednie teleskopy 41mm, skok 160mm, zawieszenie tylne dwuramienny wahacz stalowy z centralnym elementem, skok 140mm, hamulec przedni podwójna tarcza 298mm, zacisk czterotłoczkowy, hamulec tylny pojedyncza tarcza 245mm, zacisk dwutłoczkowy, ogumienie przód 110/80-17, tył 150/70-17,

Wymiary i masy:
długość 2175mm, wysokość 1260mm, szerokość 795mm, wysokość siędzenia 795mm, rozstaw osi 1475mm, prześwit 160mm, kąt główki ramy 65, masa sucha 199kg, masa z paliwem 231kg, zbiornik paliwa 18,0l, rezerwa 4,5l,
Osiągi: prędkość maksymalna 200km/h, przyspieszenie do 100km/h 4,0s, średnie zużycie paliwa 7,5l/100km,

Teraz coś ode mnie:

Moto jak wygląda - każdy widzi :slight_smile: Spory jest, ale zaskakująco łatwo się go prowadzi. Jedynie manewry postojowe sprawiają nieco trudności i wymagają dużo siły. Radzi sobie wspaniale na dziurawych polskich drogach i po leśnym szutrze też elegancko jedzie :slight_smile:

TDM kupiłem 3 maja stała 40 km ode mnie w miejscowości Jarocin. Zarejestrowana w Polsce od 11 miesięcy, sprowadzona ze Szwajcarii.
Dałem za nią 3800 zł, przebieg 44 tyś km równe było.

Ogólnie moto trzeba trochę dopieścić. Na pewno ściągnę wszystkie plastiki i wszystko wyczyszczę i przejrzę, ale małował ewentualnie będę dopiero zimą. Teraz tylko szybkie przygotowanie sezonu takie jak wymiana oleju i filtra, ewentualnie filtra powietrze i świec oraz reg gaźnika (to nie wiadomo bo jechać jedzie tyle co producent mówi a nawet ciut więcej i zbiera też się równo)
Ogólnie moto jest w dobrym stanie technicznym i wizualnym. Wymaga odrobiny dopieszczenia i będzie mjut maszyna.
Silnik jest suchutki, nigdzie nie stuka nie puka chodzi cicho. Napęd jest w stanie 3+. Opona z tyłu nowa, z przodu będzie do wymiany lada tysiąc km. Klocki hamulcowe wszystkie idealne.

Z wad to nie działa obrotek (mam nadzieję, że jest sprawny tylko coś nie łączy), łączenie kolektorów z tłumikami jest nieszczelne (wina obejmy chyba) i silnik czasami gaśnie na wolnych obrotach.
Ponoć był wcześniej naprawiany regulator i było ok i teraz jakby usterka powróciła.
Wychacze kogoś w okolicy na forum o tdm i podjadę się zamienić aby to sprawdźić :slight_smile: Na szybko podniosłem trochę obroty śrubka od wolnych i już nie gaśnie :smiley:
Amortyzator drgań na zębatce ten gumowy już jest dosyć zużyty.
Masakrycznie ciche wydechy :frowning:
Raczej więcej wad nie widzę :slight_smile:

Z zalet to hmm moc xD świetne prowadzenie, pierwszorzędna wygoda, super heblunek.
Więcej zalet poznam pewnie dopiero podczas użytkowania :slight_smile:

Więcej też będę w stanie napisać jak ogarnę cały motór i zobacze co się kryje pod plastikami.

Aaa i żadnych poważnych gleb nie zaliczył, przynajmniej nic na to nie wskazuje.
Plastiki są oryginalne, niemalowane, niespawane.
Poprzedni właściciel przyznał się do dwóch paciaków i ponoć 1 był po Szwajcarze.

Aha i jeszcze wyczaiłem ze moto ma grzane manety hans bericke :slight_smile: tylko ze ktoś ujebał kable przy samych manetkach. Nie wie ktoś czy da się to reanimować ? :slight_smile: bo szkoda takich firmówek żeby się zmarnowały :slight_smile:

Ogólnie to chyba wszystko :slight_smile:

Kilka fotek tutaj i reszta do obejrzenia na bikepics :wink:

http://bikepics.com/members/kruczek/94tdm850/








wooow…
Teraz to zaszalałeś :smiley:
Wszystko fajne tylko przednia owiewa mi nie pasię te lampy ;/ zrób coś z tym…

nie da się z tym nic zrobić.
za pikne one nie sa ale taki urok tego moto i juz. motocyklisci podchodza do tdm nawet w starszej budzie z szacunkiem :wink: na nowsza bude z tymi ladnymi swiatlami mnie nie stac.

Wyczesane moto, pierwsza fota robi wrażenie, taki agresywny jest.

Znaczy może nie tyle agresywny co potężny, ale świetne moto moim zdaniem.

Przyjemna TDM ;p jej młodszy brat/siostra to chyba TDR :stuck_out_tongue:
Wujek mój ma taki sprzęt. Bardzo fajny jest no i komfort jazdy bardzo dobry ;pp

No Krukol, w końcu przestałeś ujeżdżać te 50ccm xD
łądny sprzęcik :stuck_out_tongue:
odpierdziel to tak jak pedżota i będzie luksus ;d

raczej takiego tuna nie będzie w tdmce :slight_smile: ale na pewno ja troszkę dopieszcze :wink: i w zime pomaluje na cacy :slight_smile:

Super sprzęcik jest :smiley:

A z tymi manetkami, to rozbierz ja, podłącz nowe dłuższe kable(a sterownik jest, bo jak nie, to trzeba dorobić) i popytaj na necie, jak podłączyć. Poza tym nie widzę problemu :wink:

nie jest to złe, jak się światła świecą to na pewno dużo lepiej wygląda.

Ta pierwsza fota wygląda jak dres wychylający łeb z tekstem “chcesz wpier***l ?” :smiley:

fajna fajna :smiley:
ale to rÓsHofFe krzesło za nią lepsze! :evil:

Piękna maszyna chyba wygodnie się na niej siedzi no i jest czym cisnąć :slight_smile: Trochę ten bak dziwnie tak wysoko podniesiony wygląda a później spadek i kanapa bardzo nisko :stuck_out_tongue:

No, nareszcie będziesz miał czym jeździć do sklepu po bułki :stuck_out_tongue:

i do kosciola :smiley:

i na wspólne słuchanie audycji radia maryja xD

bardzo ładna maszyna :), moim zdaniem nie opłaca się jej małować :P. Gratuluję sprzęta! Ja jak zrobię prawko to będę polować na pegaso 650 :slight_smile:

Courte napisał:

Gratuluję sprzęta! Ja jak zrobię prawko to będę polować na pegaso 650 :-)



Nie mogłeś wcześniej powiedzieć?! Mój nauczyciel od angola chce sprzedać i powiedział, że jak mu kupca znajdę, to mi 4. postawi :P A fajną ma tą Pegaso, bo ze wszystkimi bajerami w super stanie :D


To taka mała dygresja była :P

O kurde :DD Fajne takie cuś :smiley: Polatał by :stuck_out_tongue:

Rzeczywiście, bardzo do TDR podobne :> gratki emo adminie xD

TDR jest podobna do TDM a nie na odwrót znafcy.
zrobili małe na podobieństwo dużego bo zagrabanicą tdm była bardzo popularna :wink: