Yamaha Aerox Baj Janik Stund

Marka: Yamaha
Model: Aerox
Rocznik: 2000
Spalanie: ok.3l
v-max: 95km/h
Tuning:
-Sprzęgło Malossi Fly
-Gaźnik 17,5
-Cylek Malossi Sport 70cc
-Wydech Giannelli next

Usterki:
-Malowanie (to na koniec)
-Brak Przedniego Hebla
-Zamek kufra

Pomysły i Plany:
-Optyka: małowanie, lampa tył LED, Stopka boczna, Stelaż Crashpady

Stunt: Peg na dekiel, Naprawa hebla z przodu, Stelaż, Crashpady



Wydatki:
-Filtr powietrza polini airbox: 85zł
-Amortyzator tył: 50zł
-Lagi przód: ok. 100zł
-Cylek: 330zł
-Lampa Led: 100zł
-Hebel przód: 60zł
-Wydech: 150zł
-Wariator Sport: do 100zł (stary malossi poszedł w rozliczeniu)
-Sprzęgło i dzwon małossi- 150zł
-Gaźnik: 130zł
-Stelaż: Flaszka
-Crashe: 100zł
-Malowanie i reszta z tym związana: 200zł
-Nowa czasza dolna: 30zł (tyle mi wyszło bo starą sprzedałem)
-Drobne detale optyczne i ew. silnikowe: ok. 100zł
-Mechanik: ok. 100zł
-Regeneracja Pompy wody: 50zł+polerka
-Razem, czyli rox już sprawny i dobry: około 1765zł :confused: no to wyjdzie mi 4300zł za roxa, no ale po swojemu.
Na pomarańczowo zaznaczone to co już jest.

------------------------------------------------------
[color=#4080FF:47bcfbb4fc]Jak kupiłem:


[color=#4080FF:47bcfbb4fc]Pod koniec października
Malowanie, klejenie plastyków, oczywiście sprayem, foty mam, ale są duże i nie chce mi się ich zmniejszać, więc daje tylko jedną:


[color=#4080FF:47bcfbb4fc]Dnia 3 Listopada:



[color=#4080FF:47bcfbb4fc]Data: 6.11.09r
Noi proszę, wycinka prawie gotowa, jutro do wyciecia. Malowanie pod spodem, na pług:
wycięte po druku:

Wyrysowane:


[color=#4080FF:47bcfbb4fc]17listopada 2009
-Kupiłem wydech Stage6 Pro Replika Stan idealny, śliczne przebarwienia za 200zł
-Odświeżyłem plastyki, w sobote najpóźniej nabłyszczacz, do końca tygodnia jako takie foto :slight_smile:
[color=#4080FF:47bcfbb4fc]19listopada 2009
-Założyłem wydech, chodzil do dupki, ale zdjąłem zwężkę, uszczelniłem końcówkę, dodatkową watą, i chodzi ślicznie, tylko jak już wkręci obroty, to potem traci i jedzie cały czas takim samym tokiem :confused: Chyba wina cylka :confused:

[color=#4080FF:47bcfbb4fc]28 listopada:
-Wymiana reperaturki wody
-Czyszczenie silnika
-Polerka dekla pompy wody, już jest ładnie :slight_smile: efekt prac jutro lub w poniedziałek.


[color=#4080FF:47bcfbb4fc]3grudnia. Odebrałem paczkę:

[color=#4080FF:47bcfbb4fc]7 Grudnia Odebrałem paczuszkę


[color=#4080FF:47bcfbb4fc]17 Grudnia Odebrane sprzęgło


[color=#4080FF:47bcfbb4fc]18 Grudnia:
=Wyjąłem silnik z ramy, próbowałem odkręcić sprzęgło i wario, ale nie mialem odpowiednich kluczy :confused:
=Jutro podjade z silnikiem do mechanika i mi odkręci pneumaetm :slight_smile:
=Musze coś wykminić, bo śrubki te co trzymają głowicę są wyrobione :confused:






W międzyczasie:


poprawiona polerka:


17stycznia
Kupiony świeży po szlifie z nowym tłokiem cylinder malossi sport 70cc za 330zł


Obrany efekt końcowy:

+stelaż i crashpady :slight_smile:


Proszę patrzeć kolejne strony, zawsze jakieś aktualizacje.!

Ogarniasz już coś Stund ? :smiley:

wcześniej na katanie:






Także ogarniam, dlatego też na yamaszce nie śmigałem tylko od razu zająłem worklog pod stunt bo już wiem jak to się niszczy, przy opczątkach :stuck_out_tongue:

no sledze ten temat na innym forum, i ten biedny rox trochę juz u cb juz przeszedł, kolorek wybrałes ładny, tylko zrob go porzadnie :smiley: :stuck_out_tongue:

btw, miałes go sprzedawac, juz nie?!

AłeroX ładny ;). Chciałbym ałeroxa ale najpierw muszę srednia o 0.9 poodniesc wtedy dostane xd :PP

sebek napisał:

btw, miałes go sprzedawac, juz nie?!



1000 pomysłów na minute, nie nie sprzedaję, z tego co wiem u mnie dużo nie przeszedł :) To ja mu pomagam odżyc a troszkę do roboty jest heh... Nie sprzedaje, robię go pod siebie jeszcze z rok poszaleję na kole, i potem już czas na autko. Myślę że jeszcze z 2 miesiące zejdzie mi nad tym abym skończył workloga tak aby już było b. ładnie. ew. małe wzmianki będą, a to się coś spierdzieli, a to się trafi coś tanio :) Tak jak ten malossi sport :)

sam sprayem małowałeś :!: :?:
ile warstw dałeś?
Bo tak sobie myślę i chyba quad’a trochę pomaluje :stuck_out_tongue:

Tylko tysiac? ja mam w chuj i więcej na sekunde xD

Adverion napisał:

sam sprayem małowałeś :!: :?:
ile warstw dałeś?
Bo tak sobie myślę i chyba quad'a trochę pomaluje :-P



Tak spray:

Ścieranie starego małowania na mat, podkład, wyschło, podkład, wyschło oplerka papierkiem grudech, podkład, (cienkie warstwy), polerka. Potem jak już wyschło dokładnie, pierwsza warstwa lakieru, przeschło 2ga aż do osłonięcia wszystkiego, potem lekko spolerowane grudki, i miał iść nabłyszczający, ale nie odtluściłem lakieru i mi się odechciało bo się złuszczyło :P Daje do lakiernika teraz jak coś :P hehe


aha:
oczyszczone kartery mniej więcej:


Cylek malossi sport jak na razie w takim stanie:

jesteś z chmiećlnika! trzeba się ustawić w sezonie :wink:

Ale ty się pierdolisz z tym malowaniem :PP matowisz dajesz 2 warstwy bazy i huj jezdzisz :PP

nom się gdzieś zawsze ustawimy :slight_smile: Po tym temacie będzie łatwiej poznać… :slight_smile:

Danielson napisał:

Ale ty się pierdolisz z tym malowaniem :PP matowisz dajesz 2 warstwy bazy i huj jezdzisz :PP


Przynajmniej robi to porządnie, a nie tak jak ty ...

Janik napisał:


=Wyjąłem silnik z ramy, próbowałem odkręcić sprzęgło i wario, ale nie mialem odpowiednich kluczy :/



ty masz taki zjebany przeciw talerz bo ja mam takie ząbki po bokach , to zapieram klucz numer 10 o te ząbki i zawsze idzie odkręcić :D możesz sprubować u siebie tak zrobić ale ale te łopatki są delikatne strasznie ;p

noo, jak się będziecie ustawiac w sezonie, to ja też się zgłaszam :stuck_out_tongue:

NIE!!!
NIE RUSZAJ NIE ZAPIERAJ NIC O TE ŁOPATKI NA WIATRAKU TYM BO CI SIÊ POŁAMIE!!!
Weź kup blokadę tłoka żeby wario odkręcić a do sprzęgła wystarczy dzwon zablokować kluczem od szlifierki takim z 2 bolcami albo tą opaskę kupić do dokręcania filtrów oleju.
tą opaską w sumie możesz zablokować dzwon żeby odkręcić, sprzęgło żeby tą nakrętkę odkręcić i wario też możesz złapać ale raczej waria nie polecam tym blokować ;p

Mafioz, ja blokowałem i elegancko poszło, Janik, ładnie Ci wyszło tym sprayem :lol:

update:
Jednak zostaje cylinder MetraKit Series (nie mam kasy na małossiego, a jeszcze dużo roboty)

Zamówienie:
-Czerwona czasza przednia górna (Starą mam do sprzedania jak coś) - 65zł
-4x Nakrętki na głowicę - 4zł
-20x Blaszki pomiędzy plastyki- 10zł
-Noi waham się czy nie kupić stopki bocznej buzetti- 60zł. Jak mówicie dobra cena

I Gratis zamek kufra


Aha mam pytanko, jak jest pompka hamulca, to między klamką a pompką jest taki bolec w gumowej obramce, jego się da wyjąć??

buzetti maja ładne nóżki - bierz

Janik napisał:

-Noi waham się czy nie kupić stopki bocznej buzetti- 60zł. Jak mówicie dobra cena

Cena dobra ; ). Ja mam stopke buzetti w piaggio (mam taka ze skuter prawie lezy) wypas jest :D jak chcesz foto to na gg się odezwij ; )