Wybór Szkoły

Elo!
Ostatnio mam dylemat nad wyborem szkoły i nie wiem co wybrać mechatronikę czy informatykę…
Pomóżcie mi tzn. powiedzcie dokładnie na czym polega mechatronika a na czym informatyka, jaką po tym mogę mięć pracę, co jest bardziej opłacane?

Widzę że do Technikum się wybieraszł;p
Informatyka to masz typowo komputerowe rzeczy, programowanie, pisanie stron www, grafika itd.
mechatronika to takie połączenie kilku rzeczy, na pewno nacisk jest na informatykę programowanie ale mechatronika głównie to nauka o robotyce, budowanie, programowanie robotów, układy zdalnie sterowane i ogólnie takie rzeczy które jakby zaczęły się rozwijać więc w sumie kierunek przyszłościowy, jak wiadomo w japonii już powstają roboty to za 10lat pewnie taki dobry koleś po studiach mechatronicznych nie będzie miał problemu ze znalezieniem prazy.
ogólnie to podobno informatycy po technikum to słabi są raczej informatyka po technikum chyba nikt nie przyjmieć bo pod dostatkiem jest tych po studiach ;p
Jakbyś miał iść na studia na 100% to byś mógł zrbić technikum informatyczne/elektroniczne i studia mechatroniczne. kuzyn jest na tych studiach, w Warszawie studiuje ;p w liceum był na profilu informatycznym to mówił że go strasznie informatyka nudzi i nie chce iść na takie studia więc wybrał mechatronike ;p
ogólnie to jest tak żeby robić to co się lubi i robić to dobrze ;p nawet jakbyś ukończył prawo a być w kulki leciał to zwykły informatyk może więcej zarobić ;p

Mój brat po liceum profilowanym z informatyką poszedł na studia i już po pierwszym roku studiów miał oferty pracy 2000zł na rękę :smiley: A jako informatyk inżynier można bardzo łatwo pracę zdobyć, najlepiej przy administracji sięci, obsługa serwerów, bo w tej branży lekką ręką można wyciągać 8000zł na rękę, a taki max w PL to 45000zł :smiley: Praca nie jest męcząca(dopóki się coś nie spier…), więc jeżeli nie masz konstruktorskich ambicji, to idź do liceum profilowanego z infą :wink: Praca w obu przypadkach będzie, choć po informatyce pewniejsza :wink:

no i właśnie informatyka mnie interesuje … tzn trochę xD
najbardziej mnie interesuje mechanika ale wiadomo to jest słabiutkie :-/
I teraz nie wiem czy mechatronika wybrać czy inf.

Dywersant napisał:

już po pierwszym roku studiów miał oferty pracy 2000zł na rękę


jak się ma bardzo dobre wyniki to się pełno ofert dostanie ;p
Teraz informatycy dobrze zarabiają ale jak słucham kumpli gdzie chcą iść to większość informatyka bo tak jest, grają cały dzień w cs'a i na gg siędzą i myślą że informatycy z nich będą no i pójdzie tyle osób na tych informatyków to zeby prace dostać dobrze płatną to będzie trzeba być mega dobrym bo te studia informatyczne będą tak oblegane xd
przynajmniej z moich obserwacji tak wynika. Zawsze też przecież możesz szukać na boku ofert na projektowanie stron www itd na tym to też kasa niezła leci wieczorem siądziesz na godzinke i powoli zrobisz stronę w miesiąc czy ileś zazleży od strony i wpadnie mamona ;p

Idz do OHP

no tylko problem jest ten że kiedyś to się jeszcze interesowałem informatyką … a teraz to kompletnie … mało rzeczy umiem bo po prostu sobie olałem… wolałem mechanikę :mrgreen:
I nie wiem czy teraz z tak niskim wykształceniem mam opłatę iść na informatykę … :-/

a myślisz że co po gimnazjum się umieć informatykiż;p
kolega do technikum na informatyka chce iść pytał się czemu informatyka się nie liczy do punktów to powiedzieli że ten poziom infy z gimnazjum jest tak żenująco niski że i tak w sumie nic dalej nie umiesz xDD
w technikum/liceum na profilu informatycznym i tak zaczynasz od podstaw eewnetualnie od tego co powinieneś mieć opanowane po gimnazjum ;p
Mechanika się opłaca tylko trza mieć łeb ;p otwierasz swój warsztat w dobrym miejscu, dobrze robisz i kasa leci ;p
koło mojego bloku jest serwis bosh’a ceny ma kosmiczne, w okolicy 1km od tego serwisu jest dosłownie 7 innych NAPRAWDE a koleś i tak codziennie jak koło niego przechodzę na autobus ma kolejki i roboty na kilka następnych dni.

Jak ktoś siedzi i napieprza CS’a albo umieć Windowsa zainstalować, to z niego dupa nie informatyk :stuck_out_tongue:
Informatyk, to ktoś ogarniający wszelkie(może przesadzam) kody programowania i na studia informatyczne mało kto się wybiera :stuck_out_tongue: U mojego brata na początku było 130 osób na roku, z czego zostało 53(reszta nie dała rady). BYle kto pracy w tym fachu nie dostaje :wink:

no może, ja mówię jak jest teraz, dużo osób po gimnazjum chce na informatyke, jak jest później nie wiem ;p
ja w sumie się sam uczyłem html’a i css zrobiłem parę stron w tym 2 na źlecenie dla sklepu na allegro i w sumie mi się to podoba, ale jak wszedłem na poradniki java czy php to mnie odrzuciło to wszystko xD choć w sumie strony sam z głowy nie zrobiłbym często mi komendy wylatują z głowy i muszę sobie pomóc ;p

Coś widzę że lepiej na informatykę … każdy mi radzi informatykę … bo lżej po prostu…
a co powinienem mieć opanowane na początek ?
strony hmmm… przysiądę się teraz niedługo i spróbuję zrobić bo jeszcze nie robiłem muszę mieć odpowiednie rzeczy i będzie dobrze…
a to strony www można robić i sprzedawać ? xD po ile chodzą heh :stuck_out_tongue:

Po przeczytaniu pierwszego postu - dokładnie taki sam temat mógłbym założyć …
Ale jutro to całe przeczytam bo dziś już czasu nie mam :stuck_out_tongue:

Czyli widzę że RudY, też się wybiera na kierunek związany z mechatronika lub informatyką :stuck_out_tongue:

Adverion napisał:

a to strony www można robić i sprzedawać ? xD po ile chodzą heh :-P


a myślisz że coś że takie pedały z mielocha czy innej strony prywatnej/firmy/sklepu sami stronę sobie robą? oczywiście że idą do kolesia, koleś im robi stronę i za tą stronę potem się mu płaci ;p
ile to zależy od tego ile jest podstron, jak dużo zajęło zrobienie strony i jak bardzo jest zaawansowana itd ;p

a prywatnie też można robić i sprzedawać ? :stuck_out_tongue:
i jakie programy są potrzebne do robienia tego ? jakiś hosting też czy coś ?

z tego co się orientuję żeby pobierać opłaty za jakiekolwiek usłygi trzeba mieć otworzoną działalność więc teoretycznie prawnie prywatnie nie można robić takiego biznesu nie mając własnnej firmy. przynajmniej tak mi wiadomo ;p
a czego potrzebujeszł notatnika w windowsię i możesz robić strony ;p
jak zrobisz to stronę to ten kto kupuje już płaci za wynajem serwera i umieszczenie strony na necie ;p

ulalal a masz może poradnik od podstaw bo się muszę tego nauczyć :mrgreen:
a czy jak się zrobi stronę to można ją później wrzucić na darmowy hosting ?

możesz na yoyo.pl wsadzić i masz stronę ja kiedyś tą zrobiłem, ale to daaaawno.
http://www.teamgrafik.yoyo.pl/
Ostatnio wujkowi na allegro robiłem i tak wygląda:
http://allegro.pl/item979875138_pasta_polerska_usuwa_rysy_i_odnawia_lakier.html

ale na allegro wiadomo, udziwnień za bardzo nie ma jak wprowadzić bo tam ograniczenia mają i nie wolno stosować pewnych kodów, takie proste podstawowe można tylko ;p
poradnik masz tu:
http://www.kurshtml.boo.pl/

No ode mnie chce na infe iść taki jeden koleś co ciągle siedzi na kompie i wielki informatyk … Tibia, metin i te sprawy :smiley:

No ja się właśnie tez nad mechatroniką zastanawiam bo mnie intersują takie bajery jak robotyka czy coś no ale programowanie i komp jednak dość mocno, a na mechatronice mogą się tak na tym nie skupiać właśnie :confused:

Mi dzisiaj ojciec kumpla mówił, że do swojej firmy przyjmowali ostatnio informatyków to mieli takie zamiary im płacić z 5-6kafli, a oni chcieli 1000zł na miećh (byle by ich przyjęli - a byli po studiach) - i teraz im dają 1k :stuck_out_tongue:

Idz na infe, mam kupla, skończył technikum informatyczne, ma 1800zł na ręke, i robi zaoczne studia :). Ma 1800zł na ręke, a pracuje od listopada :). Na święta wziął 300zł premii ;D