Wybór Szkoły

mechatronika to połączenie informatyka-mechanika-technika i elektronika :slight_smile:
W tym zawodzie jest się gościem w białym garniturku w białych rękawiczkach potrafiących sobie poradzić z najbardziej skomplikowanymi automatami czy to od strony elektronicznej czy od strony mechanicznej wskazując ludzią po zawodówce to naprawić samemu tylko patrząc na to obok.
Mówie oczywiście o sytuacji po studiach bo po technikum to jest się kimś bardzo tępym ( chodzi o brak doświadczenia i przeładownie niepotrzebnymi informacjami)

ok dzięki wam i raczej wybiorę informatykę … tylko muszę nadrobić zaległości :-/

EDIT:
ludzie wziąłem się do robienia próbnej stronki… i powiedzcie mi jak zrobić takie litery jak są np. na tej stronie: http://www.stunt.com.pl/ i taki napis na fotce ?

photoshop :stuck_out_tongue:

Eaa tam fotoszop … wystarczy dobrą czcionke dobrać i można to nawet w pajncie zrobić :slight_smile:

co do wyboru dzisiaj wydrukowałem podanie :smiley:

RudY napisał:

Eaa tam fotoszop ... wystarczy dobrą czcionke dobrać i można to nawet w pajncie zrobić :)


czcionka to zrobisz ale tego czarnego obrysu wokuł każdej literki nie zrobisz w paincie chyba że będziesz się męczył 5 godzin a w photoshopie pare sekund ;P
Ważne że takie coś w programie graficznym zostalo wykonane ;p

i jakoś dalej nie wiem jak takie coś zrobić :stuck_out_tongue:
na photoshopie się nie znam a do tego jest płatny jakieś inne propozycje :?: :roll:
A w paincie to jak zrobić taką czcionkę

czcionki w paincie raczej nie zrobisz, jak już to ściągnij z neta czcionke, wpisz w gogla “darmowe czcionki” i wyskoczy pełno stron, wybierz ciekawą, wrzuć do folderu z czcionkami i potem tylko wybierasz w programie pożądaną czcionkę i coś piszesz nią ;p

jest płatny ale z 95% prywatnych uzytkowników i tak jedzie na piratach xD
darmowy jest gimp, bardzo dobry, prawie to samo co photoshop, też ma baardzo dużo funkcji. żeby taką czcionkę zrobić musisz po prostu napisać i z opcji dodać obrys czarny i gotowe ;p

ok już wiem jak to zrobić :wink:
a teraz jak zrobić jakąś ramkę pod napisą
i jak zrobić żeby każdy napis np. Galeria, Strona Główna nie były tak blisko siebie … bo w języku HTML spacja chyba w takim przypadku nie pomoże…
No i gdzie w gimpie jest ta opcja z obrysami ? :mrgreen:

jak sam napis to piszesz &nbsp; <- to jest twarda spacja …
ale efektowniej jest zrobić ładny obrazek (a nie sam napis) i zrobić z obrazka link do np. galerii :slight_smile:

proponuje też użyć CSS, wiele ułatwia sprawę, stylizujesz całą storne, ustalasz kolory, czcionke i wszystko a potem wkodzie html ustawiasz “odnośniki” jakby do danego skryptu od css i automatycznie kod z html nabiera wartości ustalonych w css. nie wiem jakby to inaczej wytłumaczyć, ale bardzo fajna sprawa bo robić stronke tylko na HTML to się zapiszesz w tych kodach xD
Mając opanowany CSS robisz takie coś:

<p style=“text-align: justify”>tu dajesz fragment kodu odpowiedzalny za menu </p>

Takie coś powinno rozciągnąć tekst w menu na całą szerokość strony czyli chyba wtedy tekst nie będzie blisko siebie tylko rozciągnięty po całym tym górnym menu ;p
wstawianie tak licznych spacji to raczej dobre nie jest ;p

No ja tam nie ogarniałem tak stronęk … tylko tyle co robiłem kiedyśtam to zapamiętałem to &nbsp; :slight_smile:

ja ogarniam tylko HTML i CSS, tzn bez pomocy nie zrobie bo mi wylatują ze łba poszczególne komendy to potem wbijam na ten kurs html i tam szukam i git ;p

pouczyl bym cie obslugi na photoshopie ale mi ona zajela 4 lata ^^ fotoszop jest bardziej jazdą na szczegóły

ps. chcecie porobić fajne rzeczy na photoshopie … polecam stronkę www.pexel2life.com , niestety tutoriale po angielsku … zreszta kto używa photoshopa po polsku ?

2 edit: tutaj masz jak rysować stronę którą możesz później użyć do własnych celów.
http://www.pixel2life.com/tutorials/adobe_photoshop/website_layouts/