Wybór motoroweru do 2700zł Benzer, Toros

A zamierzasz jeździć na przeglądy gwarancyjne? Orientowałeś się gdzie masz najbliższy serwis danego modelu? Ja bym na Twoim miejscu wybrał
Benzera, gdyż jest tańszy i marka bardziej znana :).

Benzer i Moto Ventus ma ten sam facet. On ma i sklep i serwis. Mówił, że przed oddaniem zalewa go paliwem, zalewa i ładuje akumulator dokręca wszelkie śruby. A oddalony jest o około 15-20 km.
A i jeszcze jedno pytanie bo jak u niego kiedyś byłem to wspominał, że profesjonalnie wymienia na 80 cm z wybitym 49 cm bez utraty gwarancji.
Zamierzam jechać tak chociaż na 2-3 przeglądy. Facet mówił, że z 70 zł + olej ze 30zł to w 100zł cały przegląd się zamknie czy to dobra cena.
Czy duża różnica jest w osiągach oraz czy opłaca się zrobić taką wymianę czy lepiej wziąć oryginalny i za jakiś czas wymienić?

Za przegląd tylko stówa? Dobre:) Ja też miałem mieć za niby 90zł. Ale na miejscu okazało się że 190! I wróciłem spowrotem i sam serwisuje:) Stówa:)x2 A wymieniać na 72 to lepiej np. po 800km.

Możesz zaoszczędzić robiąc to co wielu w swych skuterach.
Jedź na pierwszy przegląd gwarancyjny, po czym po jakimś czasie odkręć linkę prędkościomierza. Maszyna nie będzie nawijała kilometrów, odwlecze się w czasie kolejny kosztowny przegląd, a i sprzęt nie straci tak na wartości, bo w przypadku sprzedaży będzie miał atrakcyjnie niski przebieg :-)
W międzyczasie sam wymieniaj oleje.

A jaki kask polecicie gościu tam na miejscu ma Shoei wszystkie chyba takie same tylko kolorem się różnią po 100 zł co o nich sądzicie.
Ale jeszcze w drugim takim bardziej motocyklowym serwisie ma kaski Nolan i Naxa oraz odzież Modeka. Co sądzicie o tych kaskach.
Myślałem żeby kupić Shoei razem z Benzerem bo może trochę taniej będzie ale byłby to kask zapasowy dla pasażera a głównym moim byłby Nolan albo Naxa.

Ten Shoei to może za 1000 zł był, na pewno nie za stówkę - za tyle to tylko coś styropianowego dostaniesz ;). Nolana jak znajdziesz za 500 zł to będzie dobrze. Naxa najtańsza z nich ale najgorsza jakościowo.

Za 1tys.zł to raczej takiego kasku nie kupisz...
Chyba taki, który z Tira spadł :-)
Kurtka Modeka i spodnie to kolejny tysiak, o rękawicach i butach nie wspomnę :-)
Jednym słowem, będziesz musiał wydać drugie tyle co za Benzera :-)

Jeta za 1000 zł kupi :)

Ale serio gościu ma shoei po 100 zł tylko takie trochę stare są.
Kolega ma skuter stamtąd jakieś 5 lat już. to cały kask ma grubość 3 cm a inny ma Naxe to około 5.5cm więc jak to jest chyba,że jakieś podróby.
Gościu największą pojemność to ma 125 to jest głównie sklep rowerowy więc nie potrzebuje mieć kasków po 1000zł skoro i tak nikt go nie kupi.
A czy te shoei to serio takie dobre są?
A ten drugi dał mi wizytówkę i wymienię wam wszystkie firmy jakie na niej się znajdują.
-Junak
-Kymco
-Naxa
-Nolan
-Benelli
-CPI
-Modeka
-Airoh
-Halvarssons
-Caberg
-Keeway

A i myślałem o kasku tak do około 200zł a nie 1000zł i kurtka to to będzie więcej niż ten Benzer. Bo kurtkę też zamierzam sobie kupić.

Za 200 zł to Naxa lub LS2, Shoei najtańszy jaki widziałem na stronie producenta kosztował 999 zł i to był Jet, a niektóre modele przekraczają próg 2000 zł, więc jak to możliwe, że gość sprzedaje za 100 zł? Może miał na zbyciu naklejki i z Tornada zrobił sobie Shoei, nie wiem.

Sorry mój błąd nie shoei tylko Johe, dowiedziałem się.
Co o nich sądzicie.
A z tych co wymieniłem to najrozsądniejsze będą Naxa czy jeszcze któreś jeszcze.

A kurtka Modeka to dobry wybór? Możecie podawać jeszcze jakieś inne modele.
A może zamiast kurtki lepiej kupić spodnie czy buty??

Z tego co wymieniłeś i na co Cię stać to tylko i wyłącznie Naxa. To Yohe to jakiś chiński badziew.

Najlepiej mieć cały komplet. Modeka ma dobre ciuchy, dziwi mnie, że oszczędzasz na kasku, a wybierasz drogie ciuchy ;]

To znaczy w sklepie ma takie kurtki a możecie podać jakieś inne.
A kask w tych co podałem to do 300zł powiedzmy jakiś inny by był jeszcze?

Wszystko zależy ile chcesz wydać... Do 300 zł sensowne to tylko Naxa i Ls2. Widzę, że nawet nie spojrzałeś na ceny w tym sklepie, ponieważ rzucasz dość drogimi markami i małymi sumami ;)

Ja tam byłem tak szybko obejrzeć motorower ale Junaki trochę za drogie.
A jeszcze mam pytanie cz jest tak jak z motorowerami, że przed zimą trochę taniej czy lepiej kupić na nowy sezon bo teraz i tak go odstawiam i nie będę na razie rejestrował bo i tak nie będę jeździł.

Na wiosnę możesz dorwać taniej rocznik 2013, więc w sumie na jedno wychodzi.

Czy warto kupić ten kask Yohe bo z motorowerem razem będzie taniej i używać go jako zapas dla pasażera bo i tak będę zwykle jeździł sam.
Czy lepiej go zostawić w spokoju??

Ja bym takiego kasku nie chciał za darmo :) Za mniej niż 200 zł dostaniesz na allegro kask Naxa...

Lucek powiedz mi co ci się nie podoba w tych kaskach johe , mój kolega ma go i jest w porządku , kask jest tylko po to by był na głowie i żeby policja się nie dopierniczyła. Wiem Wiem bezpieczeństwo ale bez przesady.

Miałem podobny chiński kask do tego, i jak spadł z siedzenia skutera to pękł na pół. Równie dobrze mógłbyś sobie założyć na głowę wiaderko, wyciąć dziury na oczy, i tyle samo by chroniło co ten tani kask.