Wszystko o sprzedaży na allegro i o koncie bankowym

Napiszcie mi wszystko jak to się odbywa jak się sprzedaje, głównie chodzi mi o to jak tą paczkę zapakować, jak wysłać, dobrać wagę i co z kasą

pakujesz w jakis kartonik byle jaki enentualnie duża koperte (to z folią bąbelkową w środku) , karton najlpiej , owinąć szarym papierem , bo nie mozę być na kartonie żadnych reklam chyba że jestes przedstawicielem danej firmy :slight_smile: , i na kortoniku musi być płaska powietrzchnia aby można było przykleic druczek , który dostaniesz na poczcie , i tam równierz wytłumacza ci jak go uzupełnić :slight_smile: możesz zaadreswać paczuche ale nie musiz bo na druczku też będzie adress , czy chcesz za pobraniem czy normalną , to kwestia odpowiednio uzupełnienia druczku , ale z tym też ci pomogą :slight_smile:

wygoogluj sobie ceny paczek , jest to gdzieś na pewno bo sam sprawdzałem , tabela poczty polskiej jaka waga ile kosztuje . ewentualnie idziesz na poczte i dowiadujesz się przed wysłaniem ile to będzie kosztować

co do samej sprzedaży na alledrogo , gdy ktoś wygra akucje / licytacje dostajesz automatycznie e-maila z jego danymi , ale poczekaj jesczena jego odpowiedz , czy chce zapłacic przy pobraniu czy przedpłata na konto itp itd , to wszystko nie jest trudne :slight_smile: najgorsze z tego wszystkiego , jest adresowanie tej cholernej paczki , tam sa dwie małe tableki , ale zawsze jedna z druga mi się je.bią .

EDIT :


zapomniałem

jeżeli kupujacy pokrywa koszt wysyłki , przypuścmy że sprzedawany przez ciebie przedmiot kosztuje 50 zł i wysyłka , 15 , to wysyłasz mu przedmiot za 65 , bo wysyłając od razu płacisz za wysyłke , i potem tak jakby kupujący ci to refunduje :slight_smile:

ja nie polecam wysyłania za pobraniem. Jak coś to tylko wpłata na konto.

A i wrona, przecież tam jest napisane nadawca i odbiorca xD, co w tym takiego trudnego. W lewym górnym rogu mniejszymi Twoje dane w prawym dolnym odbiorcy i tam jest więcej miejsca i większymi się pisze. A i jeszcze musisz pamiętać o priorytecie i ekonomicznym. Priorytet idzie 2 dni, a ekonomiczny ponad 3. Chyba wszystko, no i jak coś wysyłasz to dobrze zapakuj, najlepiej w tą folię bąbelkową się zaopatrzyć. I to wcale nie jest trudne. Też kiedyś się bałem itd. a teraz cały czas coś wystawiam. Tylko wkurzaja mnie oplaty allegro… Praktycznie nic takiego nie sprzedalem i nie wystawialem a tu nagle do zaplacania 20zł i strasza firma windykacyjna :573:

Courte napisał:

A i wrona, przecież tam jest napisane nadawca i odbiorca xD,



ja wiem , ale pamietam na początku , pierwsza chyba paczka , moje imie i nazwisko a adres odbiory , nie wiem jakso się stresowałem żeby nie zrobić błdu i wszystko mi się jebało :) albo za pobraniem zapomniałem doliczyć kwote przesyłki itp , i wypełniałem druczki po 10 tys razy :)

ale jest jeden problem, bo nie mam kona bo to est polska bo nie mam 18 lat i jakbym chciał wypłacić potem to jakieś gówna się robią czyli na od np na od matki i co mam jeździć do banku żeby sprawdźić czy wpłacił czy nie.

a potem jak sprzedam np. coś za 10zł i będe musiał jeszcze zapłącić 20zł? :mrgreen:

hmm… w mbanku bodajże możesz założyć junior konto czy jak to się tam zwało…
od 15 czy tam 16 lat jest :wink:
a to czy wpłacił, sprawdzasz sobie na koncie przez neta, możesz też płacić przez konto po przez internet jak coś kupujesz na allegro, ogólnie to dobra sprawa :roll:

ale za takie konto to trzeba płacić abonament nie?

nie :slight_smile: ja mam konto w mBanku , co prawda zakłdałem je juz po 18 rokku życia , ale dla juniorówm tymbardziej , jest za darmo , bo wiadomo że mlodzi tak nie obracają gotówką :slight_smile:

no to co oni mają za korzyść jak się nic nie płacię
bo coś tam teraz przeglądałem i było chyba 4zł na miesiąc czyli 48zł na rok a to już można jakoś zagospodarować

No ja mam konto w alior banku i nic nie płace za prowadzenie, za przelewy, wpłaty, wszystko darmowo, prócz karty bankomatowej.

Szympa napisał:

no to co oni mają za korzyść jak się nic nie płacię
bo coś tam teraz przeglądałem i było chyba 4zł na miesiąc czyli 48zł na rok a to już można jakoś zagospodarować



nic się nie płaci , a maja zadowolenie klijenta :) ktos myśli o koncie w banku , to posiadacz juz mu będzie zachwalał mbank , a po za zwykłymi kontami , oferują jeże duuuzó innych ofert , które napeno są płatne , ale większosc ludzi jak juz ma konto w danym banku i będzie chciało sięgnąć po np porzyczke czy zaołzyc konto oszczędnościowe , to zorbi to juz w mBanku. Tu wiesz jest za darmo tam za darmo tutaj 20 groszy tam 10 groszy itd , oni maja juz tak wymanipulowane że swoje zarobią :)

no wiec tak ja mam konto w bzwbk place tylko miesięcznie 3zl za karte ogólnie ok
jeśli nie masz 18lat to idziesz z rodzicem tam czekasz 20min ty dajesz podpis rodzic podpisuje i już masz konto (ty i rodzic musicie mieć dokument tożsamości ty np paszport )


a paczki jak wysyłam jakieś duże czyli tłumik czy coś to tylko kurierem
pakuje zawsze do jakiegoś kartonu owijam folia pakowa
http://allegro.pl/folia-pakowa-stretch-strecz-czarna-2-7-kg-fvat-i1547761416.html
później tak jak prezent na święta na krzyż taśma
http://allegro.pl/tasma-klejaca-braz-48x50-kauczuk-najtaniej-1-39-i1545613830.html
kuriera zamawiam za pośrednictwem https://www.kurjerzy.pl/pp/ediii63
polecam ta stronkę wpisujesz rozmiary paczki ,wagę
podają ci propozycje kurierów i kiedy ma być odebrana paczka przekierowują cie na stronę banku płacisz wysyłają ci na e-mail list przewozowy drukujesz go i na drugi dzien kurier podjeżdża pod dom bierze list wkłada go do foli przylepia do paczki i paczka idzie


ostatnio koleś kupił wydech zapakowałem paczkę wczoraj na kurierzy.pl wszystko wypełniłem zapłaciłem 25zl dzisiaj o 15 ziomek z ups zabrał paczkę

Panowie co mi grozi za to że akurat w tym samym czasie sprzedalem telefon dla kolegi a chlop w tym samym czasie kupil go odemnie na allegro… zrobil wplate… napisalem mu ze oddam pieniazki ze bardzo przepraszam itp… co mi moze zrobić?

jak napisze do allegro to moga ci kazac Kupic taki sam tel i oddac facetowi lub oddac rownowartosc telefonu. Bo byl przypadek ze facet na licytacje wystawil samochod ktorego nie mial i ktos za grosze go wylicytował. I pozniej sprawa byla i wynik byl taki ze koles mial albo rownowartosc auta oddac lub kupić takie same i oddac za tyle co faciu wylicytował. Ale jak mu kase oddasz to raczej nic nie zrobi

Dogadaj się z nim że sprzedałeś.

Zwróć mu kase i skończy się na tym, że ostatecznie dostaniesz ostrzeżenie od allegro.

powiedz tak… Panie telefon został kupiony poza allegro przez znajomego, który kupił przed panem z jakieś 5min.
Byłem w trakcie wycofywania aukcji gdy pan go kupił
proszę podać nr. Konta i zwrócę panu kaske
za niedogodności z góry przepraszam
i będzie git!

juz się z chłopem dogadałem :smiley: wgl inna bajka teraz… niby wpalcil mi przez allegro kase… na allegro pisze ze byla wplata jest zakonczona a wchodze na konto bankowe i nie ma :confused:

kondzio94, … trzeba wejsc na allegro i przelac te pieniadze z allegro na konto . to samo ci nei przejdzie ;/

wieem.;d można ustawić tak ze samo przejdzie;d ale kaska juz doszla, widocznie mieli opoznienia jakieś