Wszystko o narzędziach !

Więc tak jak obiecałem jest topic.
Tutaj można pisac o tym jakie się ma narzędzia, co się poleca, a co nie. Można zadawac pytania na temat narzędzi itd. Wszystko co związane z narzędziami ma się znajdowac tutaj.
Pamiętajcie, że wszystko widzę :573:

Jak do sprzęgła klucz zrobić o wymiarze 41

kawałek płaskownika albo grubszej blachy i flex do tego i zabawa w wycinankę.

Ja odkręcam kluczem francuskim :slight_smile:

Tak

ja tak nie robię
możesz inaczej, prościej i szybciej
tą śrubę co jest na kluch 41 chyba to ja przykręcasz do imadła i chwytasz za talerze i odkrecasz
a klucz to tak jak wyżej kolega napisał płaskownik, szlifierka i suwmiarka i masz zrobione :stuck_out_tongue:

a czym zdejmujecie kolo magnesoweź?

jarx08 napisał:

a czym zdejmujecie kolo magnesoweź?




jest temat na forum o zdejmowaniu magneta... poszukaj sobie leniu !

Witajcie, nakrętki na sprzęgle są rozmiaru 34 lub mniejsze( z większymi się nie spotkałem) - dot. sprzęgieł skuterówych. :slight_smile: Szczerze polecam kupić sobie jedna nasadkę o tym rozmiarze, poniewaz jest to nasadka która wychodzi po za wyposażenie standardowych zestawów narzędziowych. Nasadka ta kosztuje ok 20zl na klucze o rozm 1/2". Nie warto niszczyć tej nakrętki za pomocą kluczy francuskich, imadeł albo śrubokrętów płaskich - jedynie co to można sobie krzywdę zrobić :slight_smile:

Pozdrawiam

Film pokazujący jak szybko i łatwo można odkręcić dzwon sprzęgła.

http://www.youtube.com/watch?v=zsP0ENntK74&feature=related

Parki94 napisał:

tą śrubę co jest na kluch 41 chyba to ja przykręcasz do imadła i chwytasz za talerze i odkrecasz


Za nic się nie daje, chyba się zapiekło - seryjne, nigdy nie rozkręcane.

Talerze się nie pogną jak się je mocno wciśnie w imadło tą metodą przemasa?

gof raczej nie -zależy jak mocno , ja ściskałem odwrotnie i biłem śrubokrętem w śrubę ale raczej nie polecam mojego rozwiązania :stuck_out_tongue:

Odwrotnie czyli jaką

ja mam jeszcze lepszy sposób na odkręcenie dzwonu sprzęgła… biorę klucz od szlifierki kątowej jakiej pudełko twardsze pod spód wsadzam klucz w dziurki on zapiera się o pudełko i odkręcam…

Mi się nie udało (klucz do szlifierki się pogiął), ale nawet udarowy (310Nm) nie dawał rady. Odkręciłem dopiero z kluczem do filtrów oleju, taki łańcuchowy zakładany na dzwon sprzęgła. A wario z blokadą z Allegro za 20zł.

musiałeś mieć jakiś lipny klucz :stuck_out_tongue: mój jest dobry bo dokręcam dzwon sprzęgła na prawdę mocno i klucz się nie krzywi tylko metalowe pudełko się krzywi :stuck_out_tongue:

A ja kiedyś na allegro kupiłem klucz elektryczny pod zapalniczkę samochodową za 80 zł
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cc2b9c1ba8919200.html na zdjęciu widać go w oddali. Podłączam go zawsze pod prostownik. Jeszcze się nigdy na nim nie zawiodłem, daje sobie rade z wario i sprzęgłem.

siema co powiecie o kluczach firmy Beast. moze ktos je mial i moze się wypowiedziec

Czy dokręcanie wariatora kluczem elektrycznym jest bezpieczne? Bo po przeczytaniu jednego komentarza na tej stronie trochę się zaniepokoiłem. (tam na dole jest ten komentarz)

Ja robie tak: klucz oczkowy z dluga raczka i z calej sily pierdolnij mlotkiem w raczke i się odkreci i potem tak samo zakrec i masz jak pneumatykiem xD

Adverion napisał:

ja mam jeszcze lepszy sposób na odkręcenie dzwonu sprzęgła... biorę klucz od szlifierki kątowej jakiej pudełko twardsze pod spód wsadzam klucz w dziurki on zapiera się o pudełko i odkręcam...


A ja mam jeszcze lepszy sposób. Po prostu jedną ręką naciskam tylni hamulec a drugą kluczem odkręcam dzwon i gitara ;] xD