v-max neos

Witam ma yamahe neos na taki setupie :
Cylek polini sport 70 ccm
wario polini speed control ( rolki 5.5 g)
sprzęgło seria
gaźnik arreche 17,5 mm (dysz 70)
wydech yasuni R
seryjny filtr powietrza …

i mam taki problem jak założe gaźnik dellorto 12 mm z dysza 78 i seryjnym filtrem powietrza to mi wyciąga jakieś 70km/h z hakiem … i osiągi takie sam jak na 50ccm.Ale jak założe gaźnik 17,5 mm arrechce z seryjnym filtrem powietrza … to ma lepsze przyspieszenie o wiele ale prędkość około 75-80 … powiedzcie mi w czym problem że taki słaby v-max ? może założyć stożek ?
Proszę o pomoc …

o stożku nawet nie mysl. Zajedziesz go z nim tak jak ja runnerka… :evil:

polini air box ? zły stożek?

Spróbuj dysze trochę większą dać.

Wyreguluj porządnie napęd i gaźnik. Rolki daj 4,5 gram.

ale możecie mi powiedzieć co zrobić żeby tak szybko nie łapał wysokich obrotów?..
No bo jak jade przycisne do spodu to szybko wchodzi na wysokie obroty i jest juz max…
A słyszałem, że im później wchodzi na obroty tym wiekszy v-max?

Cięższe rolki!!

dawałem roli od 6g - 9 g i nic dalej szybko się wkreca na obroty i zaraz v-max

Za twarda centralka

mam białą centralne i to seria najmiększa jaka może być…

no to sprężynki sprzęgła masz za twarde ;]

sprężynki mam seryjne ;/

to może się pasek w cholera ślizga…? daj mu twardszą centralkę

ovetto napisał:

dawałem roli od 6g - 9 g i nic dalej szybko się wkreca na obroty i zaraz v-max

To chyba dobrze ze szybko łapie v-max :P

ale chodzi o to że wyje i ten v-max jest za mały przynajmniej ja tak to rozumiem, to będzie albo za twarda co już wykluczyliśmy lub za miękka właśnie jak już ktoś pisał centralka i się ślizga pasek później jeszcze jak się wszystko wyjaśni można się pobawić rolkami.

ale jak wsiądzie 2 osoba to znacznie spada przyspieszenie ale tak samo się wkręca jakbym jechał sam …

Może pasek ślizga a raczej na pewno.

czyli twardszą centralke ?
Mam do wyboru :
Niebieską Hebo
Czerwona Hebo

nie pamiętam już która była twardsza ale chyba czerwona… załóż i zobacz… do tego ciężkie rolki i jak się poprawi to później reguluj rolkami

Zakładałem Centralke CZerwona hebo i niebieską hebo …A nic to nie dał tylko pogarszało albo tak samo jak przedtem… kombinowałem też z rolkami i nic… A może to wina przełożenia ?