Tłumik

Bambulatory to niezwykle ważna rzecz. Zwłaszcza w skuterach.

Apka92 napisał:

Zwłaszcza w skuterach.



na łańcuch ;-)

krzysiek508 napisał:

na łańcuch ;-)


dokładnie. Z ust mi to wyjąłeś.

Nie rozumiem? jaka usterkaż

Kind3r napisał:

Nie rozumiem? jaka usterkaż


bambulatora
widać to na pierwszy rzut oka

Dobrze, czyli da się cokolwiek znaleźć jeśli chodzi o Tłumik ?
tylko jeszcze wytłumaczcie mi co to jest Babmulator, bo niestety wujek google nie wie co to jest, a jak wujek google nie wie co to jest to czegoś takiego nie ma :slight_smile:

Martwisz się tłumikiem teraz…
Poza tym nie odpowiedziałeś nam, co chcesz osiągnąć

Co mogę chcieć osiągnąć ?
Chciałbym kupić tłumik sportowy coś z pokroju Leo vince zx, technigas, lecz dobrze wiem że czegoś takiego nie kupię ze względu na skuter. Dlatego napisałem temat na forum żeby się dowiedzieć czy da się znaleźć bądź że tak powiem “zrobić” tłumik.

Kind3r napisał:

wytłumaczcie mi co to jest Babmulator,



jak to nie wiesz ? wszyscy to wiedzią... nie trzeba tego tłumaczyć to jest oczywiste.

Kind3r napisał:

bo niestety wujek google nie wie co to jest,



cholera już ta ACTA zaczyna działać... Panie Premierze przywróć nam internet !!!

Kind3r napisał:

Dlatego napisałem temat na forum żeby się dowiedzieć czy da się znaleźć bądź że tak powiem "zrobić" tłumik.



da się, tylko trzeba wyliczyć kąt padania cylindra względem ramy i kół, zeby wszystko było wporządku.
potrzebna by Ci była spawarka i trochę prądu,

sciągasz sobie obrazek jakiegoś tłumika który Ci się podoba i modelujesz taki z blachy a kolanko mozesz uciąć ze starego tłumika zeby pasowało.
i masz sportowy tłumik ;-)

pozdrawiam

Tak, tak fajnie to sobie robić zartył

jakie żarty nie rozumiem ?

[ Dodano: 27-01-2012, 18:21 ]
Trochę pracy i da radę. Znaleźć przykładowy jest łatwo, bierzesz arkusz grubej ocynkowanej blachy, i wyliczasz wszystko stosując wzory na funkcje Bessela.

wszystko da się zrobić a ja chcę Ci tylko pomóc :slight_smile:

pozdrawiam.

Jeśli o tłumik chodzi to rozumiem, bo przecież do tego skutera nie kupię. Chodzi mi bardziej o ten niby Babmulator, widać od razu że chcecie się pośmiać :wink:

a z tym tłumikiem to da się zrobić, tylko najtrudniej jest kolanko zrobić, ale to przecież moza wziąć ze starego obciąć, i dospawać do nowego :wink:

pozdrawiam

[ Dodano: 27-01-2012, 18:31 ]
ale na czym Ci zależy na prędkości bardziej czy przyspieszeniu a moze na mocy ?

Szczerze nie powiem ci na czym najbardziej mi zależy, bo zależy mi na wszystkim :smiley: Jak na razie v-max jest słabiutki 65km/h zmieńię rolki, bo wiem że dawno nie były zmieniane.Przy okazji bo wiem że się na tym znasz, jakie rolki by pasowały ? żeby zachować dobre przyśpieszenie i v-max?

Kind3r napisał:

widać od razu że chcecie się pośmiać ;)


Nie chcemy, bambulator odpowiada za prawidłowe wrzucanie biegów i takie tam. To nazwa potoczna pewnego zjawiska. Reperacja bambulatorów w profesjonalnych warsztatach trwa około tygodnia.

A co do tłumika, to musisz to tak wykombinować, aby spaliny jak najszybciej wydostawały się ze skutera i powodowały fale odbicia, żeby korbowód się szybciej cofał, sam wiesz chyba, jak działa 2T ;)

Łatwo się piszę trudniej zrobić ;D

Kind3r napisał:

Przy okazji bo wiem że się na tym znasz, jakie rolki by pasowały ?



hmm, no nie wiem za bardzo ale nie... albo coś koło 5,6 gram a może trochę więcej, wiesz to zależy... każdy motor pracuje inaczej...

a pewnie nie mógłbyś ale podaj mi jakie teraz masz rolki ?
pewnie nie ale moze są one zjechane za bardzo...

Kind3r napisał:

Łatwo się piszę trudniej zrobić ;D



ale jakie efekt zadowalający na pewno by był 8-)

Te rolki co teraz mam na pewno są kwadratowe o_O Tak myślę. 5,6gram myślę że będzie ok, bo kiedyś rozmawiałem z osobą co ma ten skuter i mówiła że na 5,6 gram jest git :slight_smile: Myślę żę tak jak mówisz efekt by był zadowalający :smiley: tylko jak to jeszcze zrobić ? :smiley: Co z końcówką ?
Hmm, zauważyłem coś takiego http://allegro.pl/leovince-handmade-s-piaggio-gilera-leo-vince-zx-tt-i2039508207.html
Nawet ładnie to wygląda… :smiley:
A ten tutaj jest bez kolanka.
http://allegro.pl/leovince-zx-i2078162518.html Albo mi się tak wydaje.

Kind3r napisał:

Te rolki co teraz mam na pewno są kwadratowe



to ciesz się ze silnik jeszcze działa, wiesz jak łatwo od wibracji spowodowanych nierównym starciem rolek rozwalić wariator a zarazem kartery !!

Kind3r napisał:

Myślę żę tak jak mówisz efekt by był zadowalający



masz moje słowo ;-)

Kind3r napisał:

Co z końcówką ?



no bardzo prosta sprawa, robisz wałek z tej blachy wkłasz do środka wate, i ładnie tłumi :)
wgl to nie musisz robić tej końcówki, bo ona odpoiada tylko za dzwięk a na ossiągi nie ma wpływu :-)

chociaż niektórzy mówią ze jak się końcówkę zrobi na prosto, to trochę do prędkości daje, i chyba coś w tym jest :idea:

pozdrawiam :-)

Dobra :smiley: Jeśli chodzi o rolki jestem w stanie je nawet teraz zamówić : ) Bo mnie przestraszyłeś :>
Tłumik, szczerze ci powiem że ciężko go będzie zrobić, ale i tak będę próbował. Masz jeszcze jakieś wskazówki dotyczące tego tłumika :smiley: ? jak go wykonać, ale najlepiej dokładnie :>