Sworzeń wpadł do karteru z wałem.

witam. Wpadł mi sworzeń tłoka w karter z wałem i nie mogę go wyciągnąć bo nawet go nie widzę. Jest jakaś możliwość żeby go wyjąć bez rozpoławiania ? Czy mogę go tam gdzieś zostawić i dać nowy sworzeń?

2t czy 4tą? Jak 4t to zostaw masz korek spustu oleju i w nim magnes i do niego poleci zabezpieczenie albo źlej olej i źleci z zabezpieczeniem a jak 2t to nie wiem.

nie mozesz zostawić, a jak wyjac? silnik do gory nogami i kombinuj …

Albo kup taki chwytak z magnesem i tym szukaj, aż znajdziesz.

Yy To 4t! Spuściłem olej i za boga go nie widzę ;/ Szukałem śrubokrętem 4 godziny i za ch**a nie mogę go tam znaleźć , nawet jak skuter poszedł na boki ;/ Nawet mały jakiś magnes na sznurku wsadziłem i nic . A jak spuszczałem olej mógł z nim wyleciec? Jest tam miejsce ,żeby sworzeń wyleciał? Bo nie sprawdzałem co tam mam w oleju.

[ Dodano: 16-08-2011, 21:45 ]

Wino napisał:

nie mozesz zostawić, a jak wyjac? silnik do gory nogami i kombinuj …



jak ja go z ramy nie dam rady wyjąć bo nie mogę śrub odkręcić chyba,że skuter odwrócę .

Musisz spróbować wyjąć z ramy, bądź jeszcze raz poszukaj magnesem i przelej olej przez sito.

no przecież sworzen jest nie taki mały , ile tam miejsca jest.?



Patrze tam ,ale nic nie ma jak tam wpadł. Gdzie on mógł wpaść kur*a. Pomóżcie

Kartery w środku nie są takie gładkie i mógł się gdzieś tam zaczepić :stuck_out_tongue:

pod walem ile tam jest miejsca ?

[ Dodano: 17-08-2011, 12:26 ]
będzie jeden kierowca mniej widzę ;/ sworzeń to nie igła więć powinieniem go widzieć a go nie ma. Pod wałem też go nie widzę ;/

[ Dodano: 17-08-2011, 12:29 ]
trząsłem nic do przodu tyłu jak głupi i ani się ruszy ten sworzen nie widzę go nigdzie gówno.

nie ma innej opcji, musisz rozpołowić silnik bo tego tam nie można zostawić !
Albo właśnie kup taki magnes i nim szukaj

właśnie wyciągnąłem silnik z ramy cały odłączyłem , i czy mogę jakoś go do góry nogami dać czy jak. Poradźcie panowie szanowni.,

Jak spuściłeś olej z silnika, to mozesz nim obracać w dowolnym kierunku.

Sworzen chyba jest pod walem bo swieci się tam cos . ale srubokretem go nie czuje. powinien wypasc jak obroce czy coś

[ Dodano: 17-08-2011, 15:28 ]
wydobyłem te gówno . dzięki za pomoc ;d a czy nagar mogę papierem ściernym z tłoka zjechać? bo tak zrobiłem ;d

kamilos999 napisał:

a czy nagar mogę papierem ściernym z tłoka zjechać? bo tak zrobiłem ;d


To szybko się pytasz ...
Zależy jakim papierem i czy nie zostały jakieś wżery...
Ale czekaj czekaj ... mam nadzieje, że chodzi Ci o denko (góre) tłoka, nie o boki ? :P

Jak w końcu wydobyłeś "te gówno" ? ;)

tak. Próbowałem odpalić ,ale nie odpala …Jakiś dziwny świst jest jak kręceę rozrusznikiem ;/ i na denku tłoka i po bokach papierem ściernym jechałem i mam ryse jedną na denku tłoka.

kamilos999 napisał:

po bokach papierem ściernym jechałem


Po bokach tłoka tak ?

www.allegro.pl <- masz link, poszukaj sobie nowego o_O

tak po bokach

[ Dodano: 17-08-2011, 20:46 ]
a dlaczego

Dlaczego ? Bo to wszystko ma być szczelne, a teraz pewnie kompresja ucieka ci bokami i tyle …

Pokaż no tego tłoka chce widzieć to co narobiłeś :wink:

LoL już dawno nie było agenta, żeby taki numer odwalić :lol:


Gratuluje inteligencji, a raczej jej braku :stuck_out_tongue: W 4t zabieg szlifowania tłoka papierem ściernym, to zabójstwo :stuck_out_tongue: Kupuj nowy tłok.

Bedzie dobrze. I tak głównie pierścienie odpowiadają za trzymanie kompresji, taż