Skuterowcy po 30-stce.

skuter elyseo50 był produkowany w Francji , elstar jest produkowany na zamówienie francuzów w chinach prawdo podobno

marin09- nie, nie mam ale jak załapię jak się to robi to wrzucę w turystyce w "zdjęcia i filmy z wypraw skuterem".

madi- można i tak. Ja przyjąłem, ze pojadę przez Jelenią Górę,Wyspę Wolin, Suwałki, Lublin i Bieszczady. Miało być 2700 km. Niestety załamanie pogody od Suwałk i musiałem zrezygnować z Bieszczad. Wyszło licznikowe 2409 km. Możemy podyskutować o trasie na Kopenhadze 2012.

Czyżby wyczerpali się skuterowcy po 30-stce.

Czekam na artykuł:)

Właśnie już nie ma nikogo po 30 kto lubi skuter?? i tylko jedna Pani??

jestem! jestem!
oczy już nie te, bo dopiero teraz znalazłem tego posta.
Dopisuję się i ja, choć nie wiem czy jest się czym chwalić (chodzi o wiek)
Lat 48, czyli bliżej końca niż początku, zamieszkały w Gdańsku,z wyboru oczywiście, skuter to chiński Toros GP 500, zakupiony zamiast pieczywa, po które wysłała mnie żona.
Super przyrząd, zwłaszcza w zakorkowanym śródmieściu Gdańska.

Biżej końca no wiesz co...witamy w naszym gronie:)

Fajnie że ktoś się dopisał:) Jolusia nie masz koleżanek w średnim wieku co lubią śmigać na 'motorynkach'? :)

Nie mam niestety:( jeżdże sama z chłopakiami:)a przydałaby się koleżanka

Może jakaś się kiedyś dopisze.......:)

Jolusia napisał:

Nie mam niestety:( jeżdże sama z chłopakiami:)a przydałaby się koleżanka

Nie ważna płeć współtowarzyszy tylko klimat wyprawy :)

Witam wszystkich,
ja również po 30-stce, 36 lat bez skutera ;)
ale to ma się niebawem zmienić, bo "dojrzałem" do kupna.
W związku z tym mam prośbę o pomoc.

1) czy przy rejestracji skutera z niemiec płaci się to samo co przy kupnie samochodu (3% akcyza, 170 za VAT, ok. 100 za przegląd i 500 opłaty recyklingowej)??
2) czy warto sie zainteresować tym konkretnym skuterem http://otomoto.pl/kymco-agility-50-M3028874.html

Z tego co zdążyłem wyczytać, to agility jest zawsze polecany.
Nie dzwoniłem do sprzedawcy, bo nawet nie wiem o co miałbym pytać.

Druga opcja to nowy chinol. Pytanie, czy wiosną są jakieś promocje w marketach i też ceny w ok. 1500, czy promocje to pod koniec sezonu?

co do rejstracji to może to cos pomoże http://simsony.net/showthread.php?t=16266 a jak nie to Popytaj tutaj.A jesli chodzi o skuter to ja osobiście wolałbym poszukać czegoś bez przeróbek (ale to tylko moje zdanie)
Chinczyki z marketu,zwłaszcza te za 1500 zł odradzam.Za ok 2000 można kupić fajny markowy skuter (nie zbyt młody) który jeszcze dłuuugo będzie Ci służył.Mój ma prawie 20 lat i nie narzekam a jeżdżę nim już parę lat...

Popieram kolegę lepiej dołożyć parę zł i kupić jakąś markową używkę bo te ze sklepu za 1500 chinole to skarbonka w którą się ciągle wkłada a nie wyjmuje

guliwer55 napisał:

Popieram kolegę lepiej dołożyć parę zł i kupić jakąś markową używkę bo te ze sklepu za 1500 chinole to skarbonka w którą się ciągle wkłada a nie wyjmuje

dzięki za odpowiedź
co do rejestracji, to widać jest prosta sprawa
co do zakupu ... im dalej w las tym więcej ...

markowa używka - ok, ale w zasadzie większość ofert (alle, tabl) to 2T, a jakoś mi się wydawało, że lepiej 4T, bo mniej pali

w ogóle nie ma zbytnio z czego wybierać, nie wiem, czy są inne strony z ogłoszeniami sprzedaży, czy okres nie bardzo na zakup?

takie coś mam blisko siebie ... może jednak 2T
http://tablica.pl/oferta/derbi-atlantis-piaggio-diesis-nieodblokowany-IDB7hh.html

jakby komuś się chciało napisać 2 słowa, to chętnie poczytam

pozdroB.

Skuterek dobry marka te przebieg nie duży jak na 8lat widać że używany po plastykach , oponki jeszcze sobie i na pewno facet opuści parę zł, ja jak miał nie daleko to bym przedzwonił dogadał się i pojechał

4t mniej pali ale nie dużo mniej. Zależy to od stylu jazdy. Ja mam 2T i pali średnio 2,6l. 4T ma mniej mocy i jeśli się będzie jeździło na pełnym gazie to spali nawet te 2,5l, więc różnica wcale nie jest taka duża. W 2T masz zapas mocy, który przydaje się na podjazdach, podczas wyprzedzania oraz do skręcania w lewo w dużym ruchu na kilkupasmowej jezdni. W 2t jednak trzeba dolewać olej, litr starcza na 1000-1500 km, kosztuje średnio 30 zł. W 4T olej się wymienia co kilka tyś km.

garbatek
Za 3 tys z małym hakiem mogę sprzedać swoją SR .

Powiem bez ściemy, że nie jeździła cały poprzedni sezon ( dokładnie od 17 kwietnia ) , ale już jest okej - doszedłem ładu , lecz wydałem na to 1500 zł.

Cały silnik jest nowy - łożyska, wał, uszczelniacze, cylinder, tłok, głowica, świeca, fajka, gaźnik, przewody paliwowe, filtr paliwowy, kranik podciśnienia , zawór membranowy , gaźnik ( dellorto 17.5mm - koszt 280 zł ), linka gazu - o czymś pewnie jeszcze zapomniałem .

Teraz śmiga idealnie , pali od pierwszego nawet w te mrozy , pojeździ co najmniej kilkanaście tysięcy km bezawaryjnie - części markowe, żadna china etc.

Wygląda tak : www.pokazywarka.pl/aprilia

P.S Nie sprzedawałbym, ale sytuacja mnie zmusza - kupno samochodu.
Kilka chłopaków z tego forum mnie zna, więc nie ma mowy o żadnym kicie :).

Potwierdzam że Apka jest z dobrego źródła i gdybym miał 3 tys. to brałbym tą Apke od ręki. Tyle że nie dość że nie mam wolnych 3 tys. to nie potrzebne mi dwa skutery ;P

Kapu - jak ja bym miał kase na auto, to teraz za żadne pieniądze nie sprzedałbym SR'ki , ale niestety .

/ Koniec OFF Topu :)

Robimy badania wśród użytkowników jednośladów po 30-tym roku życia!
Ankieta jest w pełni anonimowa, a wypełnienie jej zajmie 30 sekund :)
Jeśli możesz, roześlij ją także do swoich znajomych.

Ankieta znajduje się pod adresem:
http://www.ankietka.pl/ankieta/76301/kwestionariusz-metod-stosowanych-w-sytuacjach-naklaniania.html

Z góry dziękuję i pozdrawiam,
Paweł

Patrykk napisał:

Kapu - jak ja bym miał kase na auto, to teraz za żadne pieniądze nie sprzedałbym SR'ki , ale niestety .
/ Koniec OFF Topu :)

Prosta rada - nie kupuj blachosmrodu :)

KONIEC OT