Skuter do 4000-4500

zobacz sobie, LC ma więcej mocy od AC i tyle… I pisałem że jeździłem kilkoma LC i kilkoma AC. Więc wątpie żeby tak się zdarzyło, że akurat wszystkie AC były dojechane…

troch nie na temat ale dobra , nurtuje mnie to ,

Courte napisał:

Więc wątpie żeby tak się zdarzyło, że akurat wszystkie AC były dojechane…



a ja nie , LC to jednak LC lepsze chłodzenie powoduje , mniejszą z używalność cyla

pokaż mi jakiś przykład mi się szukac nie chce , a nawet jeżeli z jakiś powodu LC jest mocniejsze to wątpie żeby była aż taka różnica , żeby było to czuć , na hamowni może tak ale nie przy zwykłej jeździe , a przede wszystkim watpie żeby AC i LC stały se obok siebie i obu jeden po drugim se ,prubowałęs"

żeby to było odczuwalne , skuter musiał by mieć 1,5-2 konia mocy więcej że kurde wsiadłeś se na jeden sprzęt a kiedyś tam na drugi (lc) i czuć , o żeczywiście ten jest mocniejszy

seryjne peugeoty AC maja niby 6 koni (katologowo ) czyli lc musiał by mieć 7-8 a wątpie żeby w 100% seryjny skuter z gaźńikiem 12mm oferował taka moc ( jeżeli można to nazwać mocą) po 7-8 koni to maja podajże p/g sp czyli gaźnik 17,5


Zasada jest prosta , jeżeli oba cylki mają identyczne kanały dolotowe itp i wszystko jest identyk , to ni ch.uja żeby samo chłodzenie poprawiało osiągi, albo cylki lc są troszkę (w co wątpie) inne albo to jedna wielka bujda , bo jakim kuźwa cudem , rodzaj chłodzenia wpływa , na moc silnika. istnieje tylko jedna opcja ale to w wypadku peugeota i też nie seryjnego .
W wersjach AC przełożenia ponoć są do 80-90 (nie pamiętam) a w LC do 120 , czyli ewentualnie w AC przełożenia moga blokować , ale tak czy inaczej żaden seryjny silnik (na pewno peugetowski) nie poleci więcej niż 80 km/h

tak oby dwa stały obok siebie… Booster AC, i Malaga F12 LC… Ok, nie będę się dalej kłócić ;). Tak AC ma chyba koło 5-6 koni, a LC ma koło 8… Skoro minarelli am6 seryjne ma 8,5 to chyba w skuterze z 8 w cieczy też będzie ;D?

Courte napisał:

Tak AC ma chyba koło 5-6 koni, a LC ma koło 8



znalazłem roxa jak wiadomo LC , katalogowo ma (przy pełnym roblokowaniu) 6,3784 (po przecinku jest ileś tam bo przeliczałem z kW), była to wersja valentino rossi ,a w innym artykułe znalazłem jeszcze coś o niej (chodź nie do końca w to wierze) żę jakaś wzmocniona , za pomocą jakieś elektrozaworu , czy elektromagnetycznej przepustnicy że jak jedzie pod lekką górke to zbiera się nawet lepiej , ale ztym spotkałem się pierwszy raz więc nie wiem , ale jeżeli to prawda to wzmocniona wersja ma niecałe 7 koni , a teraz szukam jakiejs miny leżącej AC

Edit moj tkr , katalogowo ma 6 km mocy a to AC , a mina sama w sobie jest mocniejsza od puga , więc przypuszczam że to dodatkowe wzmocnienie to to jakas podpucha i każda mina ma 6, ileś tam konia mocy , zaokrąglijmy nawet do 7

bo z twojej teori , jeżeli pug ac ma 6 koni to lc musiał by mieć min. 7 a że wszystkie seryjne miny neosy itp , biorą spida , to musiały by mieć 8 km , a mina LC w takim razie 9 ( a to jest absurd) i przede wszystkim katalog pokazuje niecałe 7 , a oni nigdy mocy nie zaniżąją , prędzej zawyżą

Panowie, na pierwszy skuter… czy to będzie LC czy kuźwa AC to jeden wuj. Jeżeli nie tuninguję się AC to śmiga jak trzeba… i gówno prawda że w mieście się grzeje i wgl… mam Honde AC i zrobiłem przez wakacje ok. 4tyś km i ani razu nie było przegrzania… czasami w naprawdę upalne dni odczuwa się delikatne, powtarzam delikatne odczucie spadku mocy… Nawet we 2 jeździłem… 3/4 manetki i nic się nie przegrzewało… a jeżeli się przegrzewa to złom i tyle… Seryjne 50CC nie wiem jakim cudem może się przegrzewać:/