Skuter do 4000-4500

Wiesz co, to raczej ja będę częściej smigał ewentualnie tata raz za kiedy do pracy ;] Mi raczej będzie służył do szkoły, wyjazdy za miasto dla przyjemności. Najbardziej przypadł mi do Gustu Neos, aerox, nrg. Ale nie patrz na to możesz śmiało podawać takie propozycje które nawet nie widziałem lub nie myślałem ! :slight_smile:

Z tych 3 co podałeś ja bym brał neosa.

Po pierwsze całkiem niska cena jak na 2004. Po drugie na fotach sprawia wrażenie najładniejszego.
Aerox wygląda na zmęczonego.
A piaggio jest zablokowane na module. Courte ma tdr blokowaną na module i z tego co wiem męczył się dość długo z tym modułem, może nawet jeszcze tego nie zrobił.

mówisz że za miasto ,

bo to co podałeś to raczej miejskie popierdalacze
i tego typu skutery to

aerox
nrg
neos (powiedzmy)
piaggio zip (malutkie w piździec zwinne)
yamaha slider (minarelli ale cyl stojący , troszkę słabsze niż leżące aerox itp , ale również dobre silniki)
piaggio typhoon

tego jest naprawdę dużo i na większości tego typu skuterów , bo zrobieniu 30-40 km będzie cie bolała dupa

wygodne krążowniki

peugeot elyseo ( cyl stojący )
peugeot jetforce (cyl leżący czyli ok)
gilera runner
kymco B&W (hmm jak to określić , silnik trochę z niższej pułki ale też dobre ALE TYLKO 2T)
tego jest naprawde sporo

więc jak chcesz latać za miasto

to polecę ci jak najbardziej jetoforce , uważam że stylistyka dzisiejszych czasów
osiągi bardzo dobre , wygodny , tylko polecam ci wersje na gaźniku , bo są wersje z wtryskiem paliwa , a oto trzeba dbać bo jak się zasyfi , to nowy 300zl , a gaźnik przedmuchu.jesz (<–haha ocenzurowało to słowo) kompresorem

a i zapomniałem dodać , jetforce ma spory kufer , gdyż bak jest między nogami

Kowal - mam prośbę :slight_smile: Mógłbyś się tu nie wypowiadać ? A szczególnie nie pisać postów typu ten 2 wyżej … Sam popatrz co “wnosisz” do tematu oprócz pierwszego Twojego tutaj :confused:
Popatrz jakie wrona pisze wypracowania (a’la Mafioz :D) a ty napisałeś, że wolałbyś neosa i już o … zero argumentów.

Dingo - powiedz jeszcze czy jesteś wysoki czy niski bo to też wiele zmienia i warto też brać skuter pod to kryterium :slight_smile:

Dopiero przeczytałem posta kowala (napisał w tym samym czasie)

Kowal napisał:

Aerox wygląda na zmęczonego.



na jakiej podstawie tak twierdziszł? :lol:

Kowal napisał:

A piaggio jest zablokowane na module.



kwestia wymiany modułu , proste to jest jak… odłączasz jedną kostkę i podłączasz drugą , z tym że owa kostka (moduł) sporo kosztuje

Znaczy się wiesz, 2 gim i 167 cm wzrostu ;] Ale jeszcze urosne spokojnie :slight_smile:

Myśle że rozpisałem się już na maxa , i wszystko co chciałem powiedzieć powiedziałem , teraz już zostaje tylko twoja decyzja , bo nikt skutera za ciebie nie wybierze ,
moja propozycja jetforce , bo nie jest tam jakiś wielki a jest wygodny i nadaje się i na miasto i po zanie (owiele skuter 50cc może się nadawać bo jak długo można wlec się 70-80km/h)

Dzięki ci wrona za pomoc, udzielaj się wtedy gdy będę wklejał linki z aukcjami internetowymi ponieważ podchodziłeś do tego bardzo profesionalnie za co ci z całego serca DZIÊKUJE !

Wrona, ja tak nie twierdze, tak mi się wydaje patrząc na zdjęcia. A co do modułu, Pogadaj z courte. Też kupował odblokowany moduł, też zmieniał ale chuja mu to dawało.

Dingo, radzę ci kupić skuter odblokowany. Zdarzają się takie trupy że jadą np. 50km/h i nadają się do remontu, a właściciel mówi że tylko zablokowany, zwężka na wydechu, mała dysza w gaźniku i inne pierdoły.

Kowal napisał:

Też kupował odblokowany moduł, też zmieniał ale chuja mu to dawało.



widać było co innego blokowane albo jakiś felrny moduł , jeżeli TYLKO moduł blokuje , to nie ma opcji zmieniasz i zaczyna kręcić wyższe obroty , ale koniec bo to nie temat od tego

Kowal napisał:

Zdarzają się takie trupy że jadą np. 50km/h



widać czy trup czy nie ..

jak ma blokadę na wydechu (najmocniejsza blokada) , wystająca kichę ( to trudno nie zauważyć )

a sportowy to tylko idiota by kupował żeby jeździć na zablokowanym , czyli jeżeli skuter ma sportowy wydech , i koleś mówi że jest zablokowany to widać od razu że wałek ,

dobra koniec pisania tu !! , czekamy na jakieś linki

Wrona, a skąd będziesz miał pewność że tylko na module jest blokowane? Bo właściciel tak mówiż Courte zapewne też myślał że kupi moduł i odblokowane, a tu psikus, gdzieś jeszcze kaganiec siędzi.

Zachowajcie to dla siebie, nie róbcie mojego tematu spamem ;]

Oceńcie !

1. http://allegro.pl/peugeot-jet-force-c-tech-2006-jetforce-i1309499336.html
2. http://allegro.pl/yamaha-aerox-05r-nie-sr-rs-runner-tzr-senda-i1301860742.html
3. http://allegro.pl/gilera-runner-50-purejet-z-niemiec-i1304531973.html

Ad1. Ładny widać że szanowany i z tego co widać to tylko wydech był zmieniony a w silniku raczej nie było nic grzebane. Warto go obejrzeć i coś z ceny można by było urwać.

Ad2. Hmmm Coś mi się nie podoba to że tak zapewnia że w silniku nie było nic robione jak z tego co się orientuje to ten wydech jest raczej za mocny pod serie i wątpię żeby tak cisną na serii, chociaż…

Ad3. Jest na wtrysku i sam gościu na aukcji pisze że to nie tania przyjemność z serwisem tych wtrysków.

Dankeszyn za odpowiedź ;] W zamian odegram się “Pomógł”

troszkę ściągnę od Robercia :smiley:

Ad.1 Faktycznie ładny… na Twoim miejscu bardzo bym się nad nim zastanowił:)

Ad.2 Weź olej te całe roxy… Już lepiej neosa ładnego.

Ad.3 Skuter na pewno oszczędny. Nie nadaje się do tuningu … a ten cały wtrysk zazwyczaj się psuje przy tuningu… kolega miał serie zrobił prawie 10 tyś i zero… a spalanie miodzio… 3/100 :slight_smile:

Ja jeszcze coś wtrące:

Kowal napisał:

Też kupował odblokowany moduł, też zmieniał ale chuja mu to dawało.


Gówno prawda :slight_smile: Chciał zrobić po taniości i powiedział znajomemu elektrykowi, że ma mu zrobić taki niby odblokowany…
Znajomy spieprzył sprawę i dalej nie działało
A i w końcu wyszła ta “taniość” tak jakby kupił normalny działający odblokowany
A tak nie miał ani zaoszczędzone ani odblokowanego moto :slight_smile:

Kowal napisał:

Wrona, ja tak nie twierdze, tak mi się wydaje patrząc na zdjęcia. A co do modułu, Pogadaj z courte. Też kupował odblokowany moduł, też zmieniał ale wacuś mu to dawało.



nie, nie, nie... Nie kupiłem odblokowanego bo nawet ciężko go znaleźć a nowy 1,5k... Mój moduł jest niby oryginalnie odblokowany, ale siedzi w liczniku takie gówno.. Nie będę tutaj o tym pisać bo to niepotrzebny spam. Powiem tylko tyle, że yamaha trochę zlamiła tymi blokadami.. Powinni jakieś proste dać, a nie takie gówna które trudno obejść. Jeszcze tego nie odblokowałem.

Tak z grubsza przeczytałem temat. I tak jak wrona, również polecam Ci jetforce'a. Silnik chłodzony cieczą, bezawaryjny, ładny stylistycznie, wygodny ;). A i jak szukasz czegoś innego to bierz po prostu coś markowego ale pamiętaj bierz silnik chłodzony cieczą :). LC= lepsze osiągi i nie grzeje się jak powietrzak.

Courte napisał:

C= lepsze osiągi



skad wam się to wzięło ja tego nie rozumiem , to jest tyko inne chłodzenie , nie ma nic wspólnego z osiągami

Ad.1 Faktycznie ładny.. na Twoim miejscu bardzo bym się nad nim zastanowił:)



bo??
edit a żeby na niego się zdecydować

kondzio94 napisał:

Ad.3 Skuter na pewno oszczędny. Nie nadaje się do tuningu .. a ten cały wtrysk zazwyczaj się psuje przy tuningu..



a kupa po prostu trzeba o niego dbać

a tungiem nie ma żadnego problemu ... wszystko tam samo jak na gaźniku tylko przy zmianie cyla trzeba tam chyba coś wgrać do komputera , i to nawet płytka chyba przychodzi , z cylkiem. Nie wiem jak to naprawde jest bo wiem to tylko z for , ale co do wydechu sprzegla wario itp to ie ma problemu

Kowal napisał:

Wrona, a skąd będziesz miał pewność że tylko na module jest blokowane?



Farmazonisz , skoro wymiana modułu nic nie dała , to znaczy ze cos innego, bo z twojego postu wynikało że sciagniecie blokady na module to jakiś problem , a ja nic nie pisałem na temat tego że mam pewność że owa blokada się tam znajduje , ja napisałem tylko że wymiana modułu to nie problem .

A poza tym , przestań udzielać się w tym temacie do ch.uja wafla bo nic do niego nie wnosisz


Dingo,
Jetforce : leć go obejżec jako pierwszy
Runner: jak będziesz dbał , czyli regularne czyszczenie filtra , dokładne wyczyszczenie wszystkiego na koło przy jakich kolwiek operacjach przy wtrysku to będzie wszystko chodzić
aerox: Jeżeli zdecydował byś się na roxa , dokładnie go obejrzyj bądź pójdź z kimś kto się zna bo wydaje mi się że on juz trochę wisi na alledrogo

wrona, LC chodzą lepiej i tyle … Wiem, bo miałem porównanie Minarelli LC i minarelli AC… I to nie raz jechałem powietrzakiem i chłodzonym cieczą… I zawsze chłodzone cieczą lepiej chodzą. A poza tym nawet jest różnica w głupich koniach. Zawsze LC mają ich trochę więcej. I tyle ode mnie ;). Powietrzak pójdzie koło 70 a LC koło 80.

Courte napisał:

wrona, LC chodzą lepiej i tyle



bo coś? przecierz kanały dolotowe są te same to jakim cudem?? ten ac musiał być jakiś dojechany albo cos , albo regulacja , chłopie to jest tylko chłodzenie , jeżeli cylki są identyczne i różnią się chłodzeniem to ni chuja żeby była różnica w mocy