Skuter do 4000-4500

Witam wszystkich użytkowników forum którzy skusili się by przeczytać mój temat! Od pewnego czasu mam taki problem iż końcem na wiosnę planuje kupić moją “FIRST” Machine ! Proszę was z całego serca o pomoc byście mogli wskazać takie skutery które były by bezawaryjne, oczywiście wszystkie wymiany, części, olejów, płynów itd. były by regularne. Nie chodzi mi tutaj o tzw. “CHINOLE” bo na tej machinie chce pośmigać ze 3 lata. Myślałem coś o Peugeot SpeedFight 2 , Malaguti F12, Yamaha Aerox, Aprilla SR. Skuter nie będzie katowany, będzie słuzył do płynnego przemiećszczania się. Od skutera chciał bym by był zrywny, osiągał przyzwoitą prędkość maksymalną. Wypowiadajcie się, fajnie by było gdybyście podsyłali linki aukcji, ogłoszeń itd. bym mógł obejrzeć !


Pozdrawiam !

Ostatnio skuterki potaniały. Za 4500 można wyrwać całkiem młode i zadbane sprzęty. Ja osobiście polecam Ci aeroxa, skuter ładny, bezawaryjny, szybki i oszczędny. Gilera runner jest wg. mnie wygodniejsza, ale ona ma gaźnik 17,5 więc pali ponad 4 litry. Mój aerox palił NIECAŁE 3 litry. Zaraz podeśle jakieś linki.

[ Dodano: 12-11-2010, 20:25 ]
http://allegro.pl/hit-yamaha-aerox-2007-5000km-jak-nowa-i1298867295.html

[ Dodano: 12-11-2010, 20:35 ]
Nie kupuj raczej F12, skuter stary i nieatrakcyjny.

Jeżeli nie przeraża cię spalanie możesz szukać też SR w najnowszej budzie, albo nowego runnera, da się znaleźć coś w tych pieniądzach, silniki mają te same więc kwestia gustu. Powiem ci że runner jest bardzo wygodny, tzn jeździłem nim rok temu, miałem wtedy coś koło 175cm wzrostu, nie wiem jak byłoby mi teraz na nim. (ok 190)
Aerox nie jest wygodny dla wysokich.

Hm… Co by Ci tu doradzić… Chcesz coś wygodnego? Aerox odpada… F12? stare… Speedfight wahacz i wgl. Powiem tak , sam miałem z tym problem ale kupiłem Piaggio Nrg Mc3 i muszę Ci powiedzieć że jestem jak najbardziej zadowolony z tego sprzętu… chciałbyć się coś dowiedzieć to napisz na gg : 7526676

Ja patrzałeem kiedyś nad Yamaszką booster i Gilera stalker. Bardzo fajne motorki. Nie za duże i akurat na zatłoczone drogi. Ze spalaniem też czytałem, że mało palą więc gitez majonez. A z tą ceną to już na pewno coś dobrego kupisz. :smiley:

Powiem tak… że kto ściemnia że jego skuter pali 3/100 to musi jeździć 40 km/h … Kowal te twoje NIECAŁE 3litry to w zablokowanym 4T:). przęciętne dobrze wyregulowane 2T przy ekonomicznej jeździe pali 3,5-4L.

Beda ARK w tej wersji co ja mam tylko musi byś w bardzo dobrym stanie czyli utrzymana (ale bardzo mało takich) Ale skuter wysoki(nie ma bata żebyś gdzieś spodem zarył) dla wysokich i niskich, wygodny, nawet ma kopa, jedyny minus to bardzo słabe światła.

[ Dodano: 12-11-2010, 21:28 ]

kondzio94 napisał:

Powiem tak… że kto ściemnia że jego skuter pali 3/100 to musi jeździć 40 km/h … Kowal te twoje NIECAŁE 3litry to w zablokowanym 4T:). przęciętne dobrze wyregulowane 2T przy ekonomicznej jeździe pali 3,5-4L.


Dokładnie! 100%owa prawda. Mi na seryjnym silniku, gaźnik też 12 dysza pali 4l więc w te twoje 2,7l co kiedyś pisałeś to chyba ci ten rox palił na wolnych obrotach a ty go pchałeś przez te 100km …

No chyba tak jak mówiłem jeździ się 40km/h… mi tam przy miastowej prędkości… mniej więcej ciągle 60-70 pali 4…

powiem szczerze że żeby osiągnąć ten wynik ok 120km jeździłęm max 60km/h i robiłem tak że rozpędzam się na pełnej manecie do 60, odpuszczam manete całkowicie, zwalnia do 50 i znowu maneta cała odkręcaona do 60 i odpuszczam, takzwane hamowanie silnikiem. Po tych 120km, przejechałem jeszcze 50 już normalnie, czyli prawie ciągle 80 (v-max) i pojechałem na stacje i obliczyłem.

No to się tak nie chwal tym bo powiedzmy sobie szczeże kto tak jeździż? Skuterem to praktycznie każdy cały czas ful maneta i v-maxem zapierdziela

kondzio94 napisał:

Speedfight wahacz i wgl.


nie pierdol , narzekacie na ten wahacz , a tak naprawdę większość z was nawet nigdy nie siędziała na speedfighcie, wahacz to jest bardzo fajna sprawa, jest bardzo fajny komfort jazdy , szczególnie że ma służyć , do zwykłej jazdy , bo przy stuncie to rzeczywiście kijówa ,szybko się niszczy , ale do normalnej jazdy , wolałbym chyba nawet od zwykłych lagów , bo lepiej tłumi dziury ,

Dingo, ale ja ci speeda odradzę z innego powodu , a mianowicie silnik , nie są to złe silniki, bo jak się dba to pojeździ dłuugo , ale np gdyby kiedyś wzięło cie na tuning (odradzam) itp , to są mało podatne , a druga sprawa seryjne peugeotowskie silniki są troszkę słabsze niż minarelli czy p/g

więc , silniki minarelli montowane są w np w yamaha aerox , yamaha neos , w malagutti , i niektórych apriliach (bo niektóre maja p/g a jeszcze inne morini a to już kupa) itp

silnik p/g , nie pytaj czy lepszy od minarelli bo to tak jak by pytać czy Honda czy Yamaha

p/g= piaggio/gilera czyli jak nazwa wskazuje montowane są w pojazdach marki piaggio czy gilera , bądź aprili jak już wyżej wspomniałem (niech ktoś inny powie w jakich rocznikach jakie silniki były montowane) :573:

Oba silniki są zrywne jak na automatyczną 50 cc ,

Jeszce jeden silnik któy mi się przypomniał to peugeotowski ALE UWAGA mówię o nowszym typie czyli z cylindrem leżącym , owy silnik można porównywać do p/g czy minarelli , i siedzi w takich piździkach jak peugeot jetforce , ludix blaster i jakiś tam jescze (starsze ludixy maja stojący cyl czyli ten słabszy)

Jeżeli zainteresuje cie jakaś aukcja , wklej ją tutaj , a ja postaram ci się powiedzieć coś o danym modelu , ale oczywiście stanu technicznego nie jestem wstanie przewidzieć po zdjęciach

wrona napisał:

nie mam wszy i nie rosnę , narzekacie na ten wahacz , a tak naprawdę większość z was nawet nigdy nie siędziała na speedfighcie, wahacz to jest bardzo fajna sprawa, jest bardzo fajny komfort jazdy , szczególnie że ma służyć , do zwykłej jazdy , bo przy stuncie to rzeczywiście kijówa ,szybko się niszczy , ale do normalnej jazdy , wolałbym chyba nawet od zwykłych lagów , bo lepiej tłumi dziury ,

no jak nie siędziałeś to nie gadaj :) cięzko znaleźć speeda z niewyjechanym wahaczem..


i mimo wszystko P/G Sp jest szybsze niż minarelka :)

Przyznam, Runner sp brał mojego roxa, ale spalanie jest nieporównywalne, znajomy bardzo na spalaine narzekał, a mój rox nawet przy piłowaniu 3,5 myśle nie przekraczał.

A taka ciekawostka, kolega kataną wziął owego runnera SP na przyspieche.

kondzio94 napisał:

no jak nie siędziałeś to nie gadaj



jeździłem dlatego wkurwia mnie jak jakieś , lapsy piszą , że wahacz to chujoza itp , a nawet z bliska go nie widzieli , tylko tyle co ludzie na forum piszą ,


kondzio94 napisał:

cięzko znaleźć speeda z niewyjechanym wahaczem..



to chyba szukać nie umiesz ... ja w 3miescie widziałem dużo speedów, bo przyjeżdżały nie raz na pas na tak zwane spotkania s3m'u i żaden nie miał wyruchanego wahacza ..
i znam nawet 2 typów co latali speedami na kole i to też jakoś żyło

kondzio94 napisał:

P/G Sp



Sp = sport czyli większy gaźnik i dzięki temu lepsze osiągi

seryjne skutery rozblokowane ( bo zablokowane palą więcej a nie jak niektórzy piszą mniej) , pala ok 3,5 litra , wersja sp będzie palić max 4 litry ,ale nie zrzędźcie że to dużo
bo mi się słabo robi , ile wy byście chcieli żeby litra palił ?? czy na powietrze jeździł ?? to i tak najtańsze rozwiązanie , samochody palą minimum 5l i to takie z kurde 1,0

DO AUTORA

Dingo, dopiero zauważyłem , zły dział , następnym razem tego typu pytanie w dziale ,,to czy tamto"

I koniec pierdolenia , czekamy co napisze autor , to jego temat

Dingo nie zrażaj się moimi bluzgami :)

Kumplowi runner sp palił 4,5.

To nie dużo porównując np z moją apką, spalanie ok 7 litów, da się zejść do 5 ale wiecie sami że ciężko :wink:

spam=warn po co nam wiedzieć ile pali ci apka , zresztą gdzieś już o tym gadaliście czekamy co powie autor , i jak ktoś coś znów napisze to poleci ostrzeżenie chyba że to coś ma naprawdę wnieść coś do tematu//wrona

Spalanie także mnie jak najbardziej interesuje, chociaż ja i tak nie będę dawał pieniędzy na tankowanie :slight_smile:

Dobra to może teraz skuszę się i pokaże wam takie machiny które mi jak najbardziej przypadły do gustu ;]

1. Yamaszka - http://moto.allegro.pl/yamaha-aerox-i1317381796.html
2. Piaggio ! - Śliczny - http://moto.allegro.pl/piaggio-nrg-2004-zielen-ninja-aerox-sr-runner-i1318881165.html
3. Fajna neoska za rozsądne pieniądze - http://otomoto.pl/yamaha-neos-50-stan-bdb-aerox-ovetto-M2117902.html

Oceniajcie, wklejajcie własne wypowiedzi, propozycje ! Wszystkim dotychczasowo zainteresowanym moim tematem dziękuje! Oczywiście czekam na inne osoby !

Co do tego piaggio… odmalowane i odpicowane… wydech nie oryginalny… dziwne trochę… ja bym raczej szukał oryginału…
Nie głupi neos. Ale jak już mówiłem… napisz do mnie na gg : 7526676

Jak to się mówi nie oceniaj książki po okładce. Dzięki ;] Posznupie coś i najwyżej jeszcze wam podam jakieś ciekawe propozycje ;]

kondzio94 napisał:

Co do tego piaggio.. odmalowane i odpicowane.. wydech nie oryginalny.. dziwne trochę..



co ty pierdzielisz , macie takie głupie pojecie ze jak odmalowany to już , upadku z do rowu , jakimś dzwonie , i w ogóle jakiś kosmicznych kraksach , mógł być rzeczywiście porysowany od jakiegoś drobiazgu , albo komuś nie podobał seryjny lakier , najlepiej to pojechać i obejrzeć , a jak ocenić stan skutera , to jest z grubsza opisane w którymś , podklejonym temacie.


Z tych trzech ja bym się właśnie chyba pokusił , na nrg , roxik też fajny , ale ma jedną małą wadę , ludzie chętniej go kupują przez co jest bardziej podatny na kradzieże , ale tak naprawdę z tych 3 , to wybieraj se który ci się bardziej podoba (Oczywiście jeżeli stan tech. jest ok), bo wszystko to dobre sprzęty , ja bym wolał nrg bo p/g ,ale to kwestia indywidualna


z kąd jesteś żeby wiedzieć z kad szukać sprzętów

Jestem ze śląska, także szukaj ale możesz szkukać na dolnymśląsku oraz małopolsce ! Jeśli coś będzie warte pieniędzy to może być z innych województw. ;] :slight_smile:

a jakie mniej więcej sprzęty cie interesują , co ci najbardziej wpadło w oko , bo wiesz skuterów jest naprawdę dużo , czemu on ma dokładnie , służyć , dojazdy szkoła/paca-dom??
jakieś dalsze wypady na ryby, ?? przewidujesz pasażera ?? czego oczekujesz od pojazdu , zwinności w mieście czy raczej wygodnego lansowania się ;p