Siłka..

Adverion, ale siędząc i nogami podnosząc mając ciężar na wysokości kostek, taką

Mafioz, ja na tkd przysiady robiłam z chłopakiem na pleckach o wadze 55 kg. sztuk 30


tak, tylko na 100% ważysz sporo mniej stawiam że z 40kg mniej niż ja wtedy + 10kilo mniej na plecach ;p

jeden grubas chciał tak wziąć na nogi to go ścisło i mu szfy poszły na torbie :stuck_out_tongue:

Dywersant, tak…

Dobra… a teraz niech mi ktoś z was powie jakie odżywki były by najlepsze na początek, żeby też dały dużego kopa i żeby były po nich efekty a nie jakieś gówno… ale żeby również były jak najtańsze bo nie chce na to wydawać dużo siana…

Bierz kreatyne polecam nitrobolon nic innego nie ma co by spełniało twoje kryteria ;p a jeśli chcesz mocny przyrost to se rób strzały :lol:

Taaa to sobie sam rób xD
No ale kreatyna pompuje wodę w mięśnie…
a co myślicie o AAKG Hardcore ?

to wpierdalaj duużo białka to będą mięśnie rosły jak na drożdżach + węglowodany i ostre jechanie na siłowni dużymi ciężarami to zaraz z Ciebie Pudzian wyrośnie xD
zamiast faszerować się pigułami od samego początku to ułóż dobrą diete i bez tych wspomagaczy Ci mięśnie szybko urosną. jak diety dobrej nie ułożysz to nawet najlepszy środek da marne efekty. jak dla mnie szkoda zdrowia w tym wieku na faszerowanie się tym, teraz mięśnie prawie że same rosną tylko pomóc im trzeba w postaci siłowni.
dieta+siłka i nie potrzeba nic więcej.
a kreatyna zatrzymuje wodę w mięśniach i np. przybierzesz podczas jej stosowania z 10% ciała to jak ją odłożysz to połowa spadnie ale 5% zawsze zostanie ;p
Chyba każde odżywki pompują wode czy inne niechciane efekty, no chyba że odżywki białkowe ;p

ale wy problemu Macie zaczać Od A6W Aerobiczna Szóstka Weidera ja tak zaczałem i naprawde dobre przez 42 dni ćwiczysz wg schematu . Pomeczki robisz przysiady drążek i tyle . Po Skończeniu A6w moża iść na siłke i zacząć cos poważniejszego ale to plan to każdy ma inny . Co do odżywek , to jednie białko serwatkowe i tyle , bo “kreatyna” to zło inaczej jabłaczan kreatyny , pompuje tylko wode w mięśniach .

mr.Jeremy, po co od a6w zaczynać? toszto tylko na brzuch jest ćwiczenie.
wgl spotkałem się z opiniami że a6w to lipa jest i można inną drogą duzo łatwiej i szybciej uzyskać taki sam efekt.
iść na siłownie i ułożyć sobie plan taki żeby przez tydzień ćwiczyć po np. 2 razy wszystkie partie mięśni, zacząć od małych obciążeń na rozgrzewkę i powoli je zwiększać a nie od a6w zaczynać bo to tylko brzuch ćwiczy ;p

Mafioz napisał:

po co od a6w zaczynać? toszto tylko na brzuch jest ćwiczenie.
wgl spotkałem się z opiniami że a6w to lipa jest i można inną drogą duzo łatwiej i szybciej uzyskać taki sam efekt.
iść na siłownie i ułożyć sobie plan taki żeby przez tydzień ćwiczyć po np. 2 razy wszystkie partie mięśni, zacząć od małych obciążeń na rozgrzewkę i powoli je zwiększać a nie od a6w zaczynać bo to tylko brzuch ćwiczy ;p



Widziałeś efekt po a6w ? bo ja tak , zauważ ze jeśli ktoś jest noga w tych sprawach wf itp . To zacznie od tej metody brzuch wyrobi a potem już łatwiej , Metoda jest jedna z lepszych i efekt jest spory przynajmniej dla mnie , osobiscie

Powiem tak… O tym że dany koleś jest przypakowany mówi głównie jego klata,biceps,triceps … głównie te 3 mięśnie … wiec po co zaczynać od brzucha ? :mrgreen: Jak dla mnie to ja będę ćwiczył normalnie to co już mam rozplanowane i będę więcej jadł i to wszystkiego a nie jakieś diety sobie robił… co mi dadzą diety skoro masę mam za małą i teraz muszę masy przybrać …

A odżywki się powinno brać jeśli ktoś już regularnie ćwiczy i od jakiś 2michów bo na sucho tak ćwiczyć to też nie zdrowo…

Mafioz[/] To tylko kreatyna pompuje w mięśnie wodę … inne jak np. AAKG Hardcore popmpuje więcej krwi w mięśnie …
I to nie jest tak że bierzesz odżywki i ci mięśnie wyskakują … bez ćwiczenia nic nie będziesz miał odzywki są po to by wspomagać organizmowi z ich “budową” bo to nie są sterydy :smiley:

mr.Jeremy, dla mnie a6w to monotonia jest, trochę nudne, mam za mało samozaparcia, wole na siłowni ćwiczyć ;p

Adverion napisał:

co mi dadzą diety skoro masę mam za małą i teraz muszę masy przybrać …


widzę że mało wiesz na ten temat xD zaczniesz jeść więcej (nie wiem co Ty tam jesz) to obrośniesz w tłuszcz i po coś;p
Dieta to nie jest tak jak Ci się wydaje pewnie głodówka 1000kcal itd.
to masz sposób odżywiania, układając dietę wyliczasz ile Twój organizm potrzebuje kalorii dziennie np. 2500tyś jesteś na masię układasz dietę na tyle kcal ile potrzebujesz + np. 400, dajesz więcej białka np. 2g białka/1kg masy ciała czy nawet 2.5g, więcej węglowodanów, po treningu jakiś ryż biały itp.

Właśnie przy rzeźbieniu, przybieraniu na masię itd (mięśniowej a nie tłuszczowej) dieta to jest podstawa. bez diety efekty będą duużo mniejsze niż u kogoś kto ćwiczył tyle samo a z dobrą dietą ;p
Taksamo te dopalacze kreatyny i te AAKG Hardcore przy takim jedzeniu co się chce to też nie dadzą takiego efektu.

DIETA TO JEST PODSTAWA bez niej według mnie nie ma co zaczynać treningu na masę, Taki Pudzian czy Coleman nie jedzą co im się podoba i jak zaczynali z siłownią na pewno też nie jedli. a gdyby nie mieli odpowiedniej diety i jedli co chcieli to by z 70% tych mięśni co mają teraz po prostu nie było.

Mafioz napisał:

Taki Pudzian czy Coleman nie jedzą co im się podoba


Coleman tak, ale Pudzian może jeść co chce bo to ciężarowiec a nie kulturysta ;-)

Coleman tak, ale Pudzian może jeść co chce bo to ciężarowiec a nie kulturysta


może ale nie je, popatrz na innych którzy startowali w strongmanach, same miśki z wielkimi brzuchami oblanymi tłuszczem i oni pewnie nie mają jakiejś specjalnej diety bo by tak nie wyglądali ;p
a kim pudzian jest czy ciężarowcem czy kim to nie widaomo już, może bokserem?;p

PS Gdyby nie prowadził jakiejś diety albo przynajmniej tak "na oko" z doświadczenia już nie jadł takich ilości białka i wszystkiego jakich potrzebuje to by nie wyglądał tak jak wygląda ;p

A wicie, jaki jest najlepszy i najskuteczniejszy sposób, żeby szybko przypakować? To wam powiem :wink: Robienie brzuszków, bądź pompek jedną lub dwoma seriami dziennie aż do przełamania granicy bólu. Męcząca metoda, ale daje zajebiste efekty nawet po pierwszym razie :wink: Po drugim dniu regularnych ćwiczeń zakwasy mijają i można spokojnie ćwiczyć dalej :wink: Jest to metoda ekstremalna, ale najskuteczniejsza z tych, z którymi miałem do czynienia :wink:

2 serie pompek dziennie !? i to wszystko to za mało :smiley:
Mafioz ale ja nie mam tendencji do tycia więc u mnie lajcik :smiley:
i doskonale wiem że to nie na głodzeniu polega dieta… ale ja raczej wpierdzielam dziennie dużo białka bo samą kiełbache jem serki itp. gówna nie ruszam :smiley:

podobnie działą ta zasada co ja mówiłem że walisz np. 4 serie pompek czy czegoś i powtórzeń tyle w każdej serii ile tylko dasz rady zrobić np. 1 seria jedziesz nawet 150 pompek, kończysz ją dopiero wtedy jak już nie będziesz miał siły podnieść się wtedy przerwa ze 2 minuty i 2 seria potem 3 i 4 wtedy szybciutko rośnie wszystko :wink:

ja tam mam rozpisane co w poszczególny dzień ćwiczę na siłowni więc na razie pompek nei będę robił :stuck_out_tongue:

A więc tak: Mam własną siłkę i ćwiczę już 2 miesiące. Mam ułożoną dietę i plan treningowy. W ciągu tych 2 miesięcy przytyłem ok 4-5 kg - czyli jak dla mnie jest super. Fakt, że wcześniej jadłem bardzo mało, a teraz wcinam 5-6 posiłków :stuck_out_tongue:

Mój plan:

Poniedziałek: Biceps, plecy
Środa: Klata, triceps
Piątek: Barki, nogi.

W dni nietreningowe robię brzuszki na ławce skośnej z obciążeniem - efekty są bardzo dobre :slight_smile:

Ogólnie to najważniejsza jest systematyczność. Do ludzi, którzy chcą na samym początku brać odżywki, czy kreatynę, mówię wielkie “pozdro” :mrgreen: Ułóżcie dietę i ćwiczcie i efekty same przyjdą. Kreatynę bierze się wtedy kiedy jest zastój i nie ma przyrostów. Wg mnie poniżej 6 miesięcy stażu na siłce można odpuścić sobie kretkę. A odnośnie odżywek to jest to uzupełnienie diety! Niektórzy myślą, że będą brać odżywki i bez ćwiczeń się napakują - bujda :lol:

Jak ktoś nie ma co robić z kasą to polecam gainer Mutant Mass - najlepsza odżywka na rynku.

Mafioz napisał:

Twój organizm potrzebuje kalorii dziennie np. 2500tyś



Strasznie dużo tych kalorii, za dużo :mrgreen:


Jakbyście mieli jakieś pytania to chętnie odpowiem :slight_smile:

revo_70 napisał:

Mafioz napisał/a:
Twój organizm potrzebuje kalorii dziennie np. 2500tyś



Strasznie dużo tych kalorii, za dużo



Jak się oblicza zapotrzebowanie:

M:
1. mnozymy wage x 24 godziny = podstawe zapotrzebowanie kaloryczne (BMR)
2. BMR x wspolczynnik aktywnosci = dzienne zapotrzebowanie kaloryczne

Wspolczynnik aktywnosci:
? Bardzo aktywny = 1.4 - 1.5 (Codzienne intensywne cwiczenia + praca fizyczna przez wieksza czesc dnia)
? Aktywny = 1.3 1.4 (Codzienne intensywne cwiczenia + praca 'na nogach')
? Srednio Aktywny = 1.1 - 1.2 (Cwiczenia 3 razy/tydzien + praca siędząca)
? Nisko Aktywny = 1 (brak cwiczen + praca siędzaca)


To uproszczone czyli dla osoby ważącej 80kg (przeciętny prawidłowo rozwinięty facet xD)
to masz 24x80x1.2= 2304 wiec wcale dużo nie jest, a to dla osoby takiej co siedzi cały tydzień i tylko 3x w tygodniu coś ćwiczy, dla bardziej aktywnej już jest zapotrzebowanie 2688kcal na dzień ;p
zresztą to był tylko przykład ;p