Siłka..

Elo!
Æwiczy może ktoś z was na siłowni ?
Podajcie jakieś swoje spostrzeżenia co zauważyliście tzn.co należy robić, na co zwracać uwagę a na co nie … Po prostu własne spostrzeżenia…
Pochwalcie się jak wy przygotowujecie się przed treningiem oraz po… jak walczycie z zakwasami itd.

PS. Mody niech nie usuwają tego tematu bo to w końcu NonSens =*

ja powiem tyle ze chodze 3x w tygodniu

z zakwasami miałem problem przy 1,2,3 treningu a później już nie :smiley:

przed treningiem robię sobie 15min wiosła (na redukcje masy bo warze ok 100kg)

moje spostrzeżenia… hmmm… no robić dokładnie :d nie opuszczać treningów :!: i nie robić tak sobie tylko jak już robisz to RÓB :stuck_out_tongue:

jak robisz na klatę wyciskanie na prost czy skos to nigdy nie odbijaj mocno od klaty sztangi bo na starość bedzesz miał problemy … oczywiście możesz lekko odepchnąć sztangę klatą ale nie mocno :wink:

miłego treningu życzę :slight_smile:

p.s. czwiczysz na siłowniż? czy w domu :roll: bo ja chodzę na siłke i tam jest taki koleś co mówi jak robić (oczywistość tylko ja przyjdziesz na początku… później sam robisz)

<paker>

Ja mam domową siłownie i w domu ćwiczę jak na razie mi sprzętu wystarcza jak braknie to dokupię :wink: Haa i mam ładne widoki jak ćwiczę bo stoi na przeciwko mnie JetForce i RS to jak ćwiczę to aż się chce :smiley:

TZN. Ja ćwiczyłem ale na dłuuugi czas przestałem i jak już poczułem że mam mniej siły niż kiedyś zacząłem od nowa ćwiczyć :wink:

krzysiek508, to ty powinieneś 100kg na klatę wyciskać albo i lepiej…

ostatnio podniosłem 70 bo ćwiczę od września :smiley:

no wiesz bo jak już ktoś podnosi swoja masę to już jest dobrze … więc tobie jeszcze brakuje do bycia dopiero dobrym :stuck_out_tongue:

Mmm… a może mógł by ktoś mi polecić dość tanie i dobre odżywki ?

na zakwasy dobra witamina C :mrgreen: Weź cerutin czy podobne :mrgreen: kiedyś też chodziłem miałem ją w ramach treningów 2 razy w tygodniu. Moje spostrzeżenia to dobra rozgrzewka przed i po rozciąganie :sunglasses:

Hehe ja też se nie dawno siłe w chacie zrobiłem wcześniej chodziłem na siłownie :slight_smile:
ćwicze 3-4 razy w tygodniu. Ja zakwasy lubie bo wiem że wtedy ładnie wchodzi jak na razie od początku ćwiczeń poszło mi ponad 15 kg (cwicze dopiero 2-3 miechy)ale to i tak mało bo jak na mase 80 kg to te 70 z hakiem mało ale do końca marca swoja waga powinna pójść na lajcie tak myśle :>
A co do odżywek nitroboloxa bierz :slight_smile:

ok. słyszałem również że należy bardzo dobrze rozgrzać nadgarstki bo łatwo z ich kontuzją …
I powracając… to jakie odżywki mi polecacie ? tylko koniecznie w kapsułkach bo nie chce mi się znowu rozpuszczać tych sypkich …

Creatine :slight_smile: albo methanabol :lol:

no odżywki to kreatynka według mnie i tyle bo po co więcej, i tak najważniejsza jest systematyczność i dobra dieta bo jak ktoś je w kfs to nie ma sensu ćwiczyć, lepiej najpierw wprowadzić dobrą dietę a potem zaczynać ćwiczyć bo efekty będą duużo lepsze (dieta to nie tlyko glodzenie się, dieta to sposób odżywiania jakby co ;p)

Jak się wyciska sztangę to w ogóle nie powinno się klatki piersiowej dotykać ;p
Jeżeli chcesz żeby nabrać dużo mięśnia to bierzesz większe ciężary, że po np. 8/10 powtórzeniach nie będziesz miał siły i tak pare serii aż już całkiem padniesz ;p
(ja tak robiłem na biceps kiedyś to brałem 14kg na rękę i dawaj 4 serie po max powtórzeń ile dam rade zrobić tylko to bardzo szybko widać było postępy, tylko niestety się niewielkie rozstępy zrobiły xD)
jak masz mięsień ale chcesz go ukształtować to walisz mniejszy ciężar i duuużo powtórzeń ;p

Co do zakwasów, nie wiem jak Wy ale mi same mijają po 2/3 razie na siłce a potem już nie ma puki jakaś przerwa nie wpadnie xd

Ja sam ważę teraz 93/94k (jeszcze w grudniu było 103 :oops: ) i na siłkę chodzę 1/2razy w tygodniu tylko bo ma zadanie utrzymać obecny poziom mięśni tylko podczas diety z ujemnym bilansem kalorycznym, kolega jak schudł ze 100 do 85 to teraz jak flak wygląda praktycznie 0 mięśni a ja tak nie chce (on nie chodził na siłke ;p)
No i jak waga wskaże u mnie 75kg to wtedy zaczynam powoli wycofywać dietę i zaczynać robić mase na siłce :smiley:

Ja mam siłkę 2 razy w tyg (w tym raz w szkole). Główna zasada ? W dni kiedy mam trening rano na śniadanie jem mleko z ryżem. Jest naprawdę diametralna różnica.
Aktualnie rzeźbię plecy i nogi. Mam się chwalić że na udo robię 90 kg przy wadze własnej 65. ? :DD

Ja ćwiczę 5 miesięcy w domowym zaciszu - atlas :smiley:

3x w tygodniu.

Odżywkiż Na chu*jka Ciż Dobrze się odżywiaj.

Moja dietka hehe: piję only, only wodę niegazowaną :stuck_out_tongue: tuńczyk co 2. dzień, codziennie twarożek i woda niegazowana ;]

na uda to akurat banał jest brać duże ciężary bo to jest banalne :stuck_out_tongue: Ale jak na dziewczynę to sporo :wink:
Hehe no to ja wam powiem że jak jeszcze kiedyś ćwiczyłem to piłem surowe jajka przed treningiem 4, po treningu 4 i przed snem 5 :mrgreen:

Adverion napisał:

piłem surowe jajka


sarmonella welcome. xd
białko z surowych jajek jest gorzej przyswajalne, lepiej je ugotować na miękko/twardo, białko lepiej się wchłania.

Co do ud to osobiście nie lubie ćwiczyć ich bo i tak mam już grube nogi ale w szkole jak jest takie do ćwiczenia to tam 60kg na jedną noge brałem xD
jak ważyłem 100kg to tak dla jaj kolega mi na plecy wskoczył (ważył 65kg) i zrobiłem 8 przysiadów xD

Mafioz, ja na tkd przysiady robiłam z chłopakiem na pleckach o wadze 55 kg. sztuk 30 :slight_smile: :smiley:

Carmen napisał:

Mafioz, ja na tkd przysiady robiłam z chłopakiem na pleckach o wadze 55 kg. sztuk 30 :) :D



chłopak musiał być wniebowzięty ;*

A jakie maksymalne obciążenie jesteście w stanie “podnieść” nogami mając je podparte na udach? :smiley:

krzysiek508, hahaha xD Może i był xD

Dywersant, ja jestem w stanie bardzo dużo :mrgreen: jak w szkole na siłowni przy mojej masię 63kg. brałem na lajcie nogami 120kg bo więcej już nie było :smiley:
Nogami jestem w stanie duuużooo podnieś
Ale chyba każdy ma silne nogi…

w końcu całe życie chodzisz :mrgreen: