Rozrusznik CRS 50

Witam mam problem z rozrusznikiem. Przesta mi działać rozrusznik. Dziś go rozłożyłem przeczysciłem pogrzebałem złożyłem i działa. Przykręciłem go na swoje miejsce i gdy chce go zapalić rozrusznik chodzi wszystko git a silnik nie kręci. Może wyrobiły się zębatki gdzieś przy magneto czy cosą

bendiks…

dokładnie, musiał bendiks wypaść

A co teraz Jeśli wypad to można go jakoś włożyć? Wystarczy zdjąć pokrywę magnetaż czy jaką I pod pokrywą tam gdzie magneto jest olej to można go spuścić i potem wlać z powrotem?

Mam nadzieje żę źle rozumiem twojego posta , tzn magneta pracuje ci w oleju ?? Jeżeli tak to długo ci to nie pociśnie , dziwne że wgl chodzi. A bendix tak można go po prostu włożyć , albo poporstu bedix szlak trafił bo jak by latał luzem to by ci hałasował a tak przypuszczam ze go po prostu nie wybija

No tak w moim crs 50 magneto jest w oleju i czytałem w necie i mówili że magneto pracuje w oleju a olej ma za zadanie chłodzić je. Też się bardzo zdziwiłem. Miałem kiedyś kłada 70ccmm i w nim magneto było czyste nie było zadnego oleju a tutaj jest

czego chińczyki nie wymyślą :smiley: ja miałem kiedyś skuter na łańcuch zamiast pasek :slight_smile:

Większość motocykli ma magneto zalane olejem.

ale to nie jest moto :smiley:

Skutera na łańcuch to jeszcze nie widziałem xd
A ten bendiks to wypadł bo mi coś hałasuje, myślałem ze to łańcuch albo osłona ale sprawdźiłem i to nie to. Hałasuje cos w miejscu gdzie jest magneto mniej więcej czyli wypadł na pewno :slight_smile: Nie wiem może jutro bd miał czas to to zrobie zobacze… :slight_smile:
Kurcze wydaje mi się że jakoś ostatnio więcej pali kiedys około 2 na 100 a teraz 3
tylko że u mnie to nie ma lekko ciągle jest na duzych obrotach jeszcze z przodu dałem zębatke z 13z na 15 to moze dlatego

napisałeś ze ostatnio zaczął więcej palić
moze być to po porostu przyczyna tego ze jest zimniej już i silnik dużej się rozgrzewa co z tym się wiąże na ssaniu więcej paliwa bierze :wink: przyjdzie wiosna wszystko wroci do normy :stuck_out_tongue:

No może i prawda :slight_smile:

[ Dodano: 21-11-2011, 16:28 ]
No więc tak: Dziś spuściłem olej odkręciłem pokrywę magneta i tam jest wszystko w jak najlepszym porządku. No więc sprawdźiłęm co jest nie tak i okazało się że rozrusznik kręci w drugą stronę i dlatego silnik nie odpala. Rozłożyłem rozrusznik obruciłem obudowę złożyłem i rozrusznik działa i odpala. Czyli zaje… tylko jeszcze jedno jakoś jak kręci to rozrusznik głośno gwiżdże wcześniej chodził cichutko

może coś tam źle go złożyłeś? szczotkiż

No ale jak szczotki mogą tak gwizdać?

nie wiadomo :smiley: to jedne wielkie chińskie gówno, tam wszystko mogło się stać

szczotkinie sztoski ale masz turbine teraz fiiiii

szczotki nie szczotki ale masz turbine teraz fiiiii

Może być krzywo przykręcony i jakieś łożysko lub tulejka krzywo się kręci i wydaje taki odgłos :wink:

wrona napisał:

masz turbine teraz fiiiii

hahaha :D
najlepiej to rozbierz to i złóż powoli od nowa

no możliwe zobaczymy może jutro popatrze :slight_smile:

[ Dodano: 22-11-2011, 20:20 ]
A akumulator kwasowy 12v 7ah ile powinien się ładować? ładuje go prostownikiem samochodowym