Rozrusznik CRS 50

nie znam się na tym ale jeżeli to prostownik samochodowy , bez możliwoscie regulacji , napiecia czy czegos tam to moze stanowczo skrócić jego żywotność

najlepiej by było jak byś sprawdźił np. po 1h czy tam 1,5h o ile wzrosło napięcie miernikiem :slight_smile: najprostszy sposób. No i jeśli masz w prostowniku to pokrętło do ilości ładowania ustaw na najmniejszą albo trochę ponad minimum będzie się wolniej ładował ale będzie bezpieczniej dla aku. :stuck_out_tongue:

Mam pokrętło i ustawiłem na najmniejszą ilość ładowania. Niestety nie sprawdze miernikiem poniewasz nie wiem co się z nim stało (prostownikiem) bonie działa wskazówka miernika :frowning:

nie działa wskazówka miernika który jest w prostowniku taką?
Jeśli tak spalił cie się pewnie bezpiecznik :wink:

Nie e bezpiecznik jest w porządku tylko poprostu ta wskazówka gdzieś wyleciała nie ma jej nie wiem czemu bo nie zajmowałem się

Dobra na razie wszystko jest okey akumulator naładowany, a okazało się że bendiks był za mocno ścisnięty bo poluzowałem śruby od pokrywy magneta i bendiks chodzi dużo lżej i przestało już piszczeć wszystko działa jak należy :slight_smile: Dziękuje wszystkim za pomoc :564:

zostaw na mininum do rana i będzie dobrze

No własnie tak zrobiłem i jest wszystko ok :slight_smile: dzięki

ok;) jak jakiś problem, wbijaj na forum i pisz!

Mam jeszcze pytanko do gaźnika. Mam przykładowy gaźnik od jakiegoś skutera chyba. http://www.speedfight.pl/foto/gaznik/12.jpg
No wiec pierwsza srubka od obrotów wiem o co chodzi
Druga śrubka od składu mieszanki. Czyli o co tu chodzi jak powinna być ustawionaż
I ostatnia sruba na dole od spuszczenia paliwa podobno taką No więc skoro tak to ona powinna być wkręcona do oporu zeby paliwo nie uciekało?

ta ’ druga śrubka ’ odpowiada za poziom dostępu powietrza do gaźnika… nikt Ci nie powie jak powinna być ustawiona… ale z reguły zakręca się ją do końca w prawo, wykręca o pół obrotu i się reguluje… próbuj, jest na necie wiele poradników jak regulować gaźniki.

no rozumiem a ta na dole powinna byc wkręcona zeby paliwo nie uciekało czy wykręona do połowy czy jaką bo u mnie chyba nie jest wkręcona

powinna być do końca żeby paliwo z komory nie uciekało

Troszkę pokręciłem tą srubą od mieszanki i wydaje mi się ze teraz jest troszkę słabszy ;/ Czyli dostaje za duzo czy za mało powietrza Chyba za mało nie?

moze byc tak i tak …musisz kreci i kombinowac i dojsc do tego jak było wcześniej

aha dzieki później się z tym pobawie :slight_smile:

[ Dodano: 01-02-2012, 14:59 ]
Mam pytanie można wymienić kabel zapłonowy który idzie do prądnicy ? bo mam urwany prz samej obudowie w silniku (na razie jakos go złączyłem ale to długo nie potrzyma i muszę wyjąć prądnice i zmienić kabel.