Remont chińczyka

no dziwne bo montuje to niby gówno i niektórzy klienci na dzień dzisiejszy mają na liczniku 11000 km i jest wszystko ok jak jeździ się z głową i w terminie olej wymienia to jest wszystko ok bo ja na dzień dzisiejszy setki tego wsadziłem w skutery i problemów z reklamacjami nie mam no chyba że klient nie dba o kontrolę oleju i wymianę na czas

Na tym momencie zakończę z Panem dyskusję na ten temat. - Widzę, że nie warto tego ciągnąć. Jak widać co osoba to inne zdanie, inna opinia. Jednak, gdy użytkownik zadał pytanie na forum, to myślę, że warto takiemu napisać kilka propozycji - najtańsze wykonane ze słabego materiału, oraz te droższe, których to jakość sporo się różni od części tańszych, a nie tylko to co ma się w swoim sklepie, i chce się szybko sprzedać. Co do zawyżonej pojemności, obaj wiemy, że jest to standard cylindrów za parędziesiąt złotych. Jednak, jeżeli chce się Pan wybić, i pokazać klasę, oraz szacunek do klienta powinien Pan w swoim sklepie podać prawidłową pojemność skokową cylindrów - nawet tych chińskich.
Pozdrawiam

już jest podana prawidłowa a asortyment mam pełny tylko raczej w mojej okolicy jak proponuję droższy zestaw to klienci się śmieją bo nie wsadzę markowego cylindra do chinskiego wału głowicy oraz gaźnika jaki to miałoby sen bo jak dla mnie to raczej głupota wymieniać tylko cylinder

Mimo, że zakończyłem już tą dyskusję to jeszcze chciałbym przytoczyć jeden z Pańskich produktów - http://www.motosklepzawiercie.sklepna5.pl/towar/341/cylinder-komp-100cc-4t-z-glowica-d50mm.html . Chyba, nie muszę tego komentować, bo obaj wiemy co mam na myśli. Proszę również pamiętać, że do silników 139QMB/JJ1P39QMB zmieści się maksymalnie cylinder 89 cm3 (jest to średnica tłoka 52,4mm). Wyjątkiem od tej zasady jest na pewno skuter Sym Fiddle II 50cm3 - do którego wchodzi max. cylinder 63cm3.

motosklepzaw... napisał:

tylko do tego jeszcze wał i głowica części przewyższą wartość skutera gdzie sens i logika wkładać takie części lepiej dołożyć i kupić markowy skuter

Tak i mieć dalej 50tke co nie jedzie tyle że markową i pchac znowu kase żeby to było 70-80.
Jakoś tego nie czuje

To chyba najlepiej kupić markowy skuter z dobrymi karterami za psi gorsz i resztę bebechów wymienić na lepsze niż OEM. Kasa wyjdzie jak za nowy markowy ale jeździ jak boski wiatr.

Tylko jak iść to już grubo. Ja kupiłem chiński skuter z chińskim silnikiem i włożyłem w niego tyle co kosztował. Z oryginału została kierownica, siedzenie i plastiki (KTÓRE O DZIWO PO WYWALENIU SKUTERA NA BOK WCALE NIE POPĘKAŁY).

Jaki jest sens pchać w chinola? Dla mnie jednym z powodów jest to że chińskie skutery są ładnie ale niesolidne. Wiec trzeba kupić ładny i zrobić z niego solidny. Finansowo wychodzi tyle co solidny ale pozostaje ładniejszy :)
Customizacja. Branie tego co najlepsze z kilku półek - z tego wygląd, z tego silnik z tego łożyska z tego opony.

jeżeli chodzi o kartery proszę przywieść skuter do mnie do serwisu i włożę cylinder 100cc serwisuję chinole od momentu ich pojawienia się na Polskim rynku proszę nie pisać bzdur i internetowych mądrości bo wiedza z internetu nijak się ma praktyki

motosklepzaw... napisał:

no dziwne bo montuje to niby gówno i niektórzy klienci na dzień dzisiejszy mają na liczniku 11000 km i jest wszystko ok jak jeździ się z głową i w terminie olej wymienia to jest wszystko ok bo ja na dzień dzisiejszy setki tego wsadziłem w skutery i problemów z reklamacjami nie mam no chyba że klient nie dba o kontrolę oleju i wymianę na czas

Setki?! A może tysiące? Typowy bełkot handlarza. Tak, jak kolega izdebski zgłosił problem z jakąś częścią, to też był tekst, że sprzedali ponad sto i nikt nie miał problemów. Wpadasz sobie tutaj na forum z reklamą swojego sklepiku i jeszcze się wymądrzasz. Udziel komuś jakieś sensownej rady, a nie krytykujesz kogoś, kto chce lepiej dla swojego jednośladu. Nie dla każdego skuter jest tylko środkiem do przemieszczenia się z punktu A do punktu B. Niejednokrotnie spotkałem się z ludźmi tak przywiązanymi do zwykłego chinola, że gdy decydują się na poważniejszy remont, to aż głupio nie zaproponować jakieś lepszej części, nawet jeżeli nic na niej nie zarobię, niż wciskać komuś badziewny zamiennik z 50% marżą.

Sugeruję usuwać takie posty sklepikarzy, bo wkrótce to forum zapełni się 'reklamodawcami'.

Dobra pawnowie tyle sie naczytalem i nie wiem komu wierzyc !

Mam do wydania 250 zł jaki cylinder najlepiej załozyć ? Jakbym założył Arisala sorki moge źle napisać to musze wał zmieniać ? Prosze o pomoc i dorby cylinder aby pochodził te 7 tysięcy tak do 250 zł . Pozdro adi131 ;]

Pomijając fakt, że do rad sprzedawców powinno się podchodzić z dystansem, gdyż rzadko który przyzna, że dana rzecz jest do dupy, to facet ma sporo racji. Jeśli jeden czy dwóch ludzi pcha kupę kasy w chiński skuter to nie znaczy, że są reprezentatywną grupą społeczeństwa i należy ich poczynania brać za wzór. Chcą się tak bawić to niech się bawią, ekonomicznie jest to nieuzasadnione. Nie twierdzę, że powinno się kupować najtaniej jak tylko można, to byłby błąd, ale spokojnie można za rozsądne pieniądze sobie zrobić sprzęt. Zaproponuj komuś tuning skutera, który w sklepie był wart 2-3 tys. za ponad tysiąc zł to w 99 przypadkach na 100 zabije Cie śmiechem.

Jakie tutaj są zazwyczaj tematy o tuningu?

- tuning małym kosztem
- jaki kupić zestaw cylindrowy za 100 zł

itd., itd.

Zresztą @J23 sam pisałeś o problemach z tymi najtańszymi częściami. Znalazłeś złoty środek tak by nie mieć reklamacji, zarobić i by klient jest zadowolony? Jeśli dasz ciała to rozumny klient nie wróci, stwierdzi, że zrobiłeś go w balona. Długo się tak nie pociągnie.

Poza tym po co kupować części przez internet od małych sprzedawców, skoro jest parę stron z dużym wyborem, sprawną obsługą i konkurencyjnymi cenami?

Wybierz cylinder airsala. Wał wyrtzyma, jednak zalecam motoforce

lucek71 napisał:

Pomijając fakt, że do rad sprzedawców powinno się podchodzić z dystansem, gdyż rzadko który przyzna, że dana rzecz jest do dupy, to facet ma sporo racji. Jeśli jeden czy dwóch ludzi pcha kupę kasy w chiński skuter to nie znaczy, że są reprezentatywną grupą społeczeństwa i należy ich poczynania brać za wzór. Chcą się tak bawić to niech się bawią, ekonomicznie jest to nieuzasadnione. Nie twierdzę, że powinno się kupować najtaniej jak tylko można, to byłby błąd, ale spokojnie można za rozsądne pieniądze sobie zrobić sprzęt. Zaproponuj komuś tuning skutera, który w sklepie był wart 2-3 tys. za ponad tysiąc zł to w 99 przypadkach na 100 zabije Cie śmiechem.
Jakie tutaj są zazwyczaj tematy o tuningu?

Kwestia doświadczenia, celu ,środków. Zaproponuj komuś tuning skutera wartego 2-3 tyś za kolejne 2-3 tyś. Zabije cie śmiechem.
Ale zaproponuj komuś kto własnie wydaje 2-3 tyś na skuter żeby wydał 6-9 tyś na inny i też cie zabije śmiechem.
Zaproponuj komuś kto kupił yamahe za 8 tyś jej tuning za kolejne 6-8 tyś.Też cie zabije śmiechem.

Wiec co za różnica czy kupisz skuter za 3 i 3 wsadzisz czy kupisz skuter za 6 ? To dokładnie takie same pieniądze.

Są ludzie którzy takie rzeczy robią bo takie mają potrzeby. Zapewne ja mam skrzywienie bo od lat obracam sie w kręgu takich ludzi i takie myślenie jest dla mnie normalne. Tu sie nie zadaje pytania: dlaczego to robisz? tylko: jakie sa plany? albo: jak postęp w projekcie?

Można kupić za chore pieniądze stary dom do remontu z grzybem na ścianach i za góre forsy go remontować wg własnego projektu tylko po to żeby siąść kiedyś i mieć wymarzony widok za oknem. A przecież można kupić mieszkanie w bloku- nawet w nowym bloku.

tylko ci co mieszkają w bloku to statyści. Nie każdy chce być statystą. Mieszkanie w boku nie wygra konkursu, nie będzie zapamiętane. Albo po prostu nie każdemu da satysfakcje. I nie każdy ma takie potrzeby.

To że większość... A CO MNIE OBCHODZI WIĘKSZOŚĆ a w zasadzie opinia lub podejście większości?.
Można sie podniecac tym że standardem jest wydanie najrozsądniej 250zł na cały tuning a ktoś tu puszcza te 2-3 tyś (aczkolwiek nie w celu żeby robić łaał!) ale z drugiej strony te 2-3 tyś to komplet opon 17-18 cali do samochodu średniej klasy. I dużo i mało poniekąd. I można kupić nalewki za 200zł albo nowe za 3 tyś i jaki jest sens brać za 3 tyś skoro i jedne i drugie tak samo łatwo przebić?

Dla każdego coś miłego.
Chcesz/musisz mało wydać kup chińczyka
Chcesz/musisz sie turlać do usrankowa po mieście - kup markowy sprzęt 2-3 razy droższy niż chińczyk.
Chcesz customa, modyfikacji, radochy, wspomnień, bezcennego doświadczenia - kup cokolwiek i buduj. Punkt wyjścia nie ma znaczenia. Ważny jest cel.

kiedyś napisałem na racingforum.pl że zabawa nam ewoluowała. Zabawa w wyścigi samochodów stała sie wyścigami portfeli. Trwało to 15 lat ale dyscyplina osiągneła poziom profesjonalny.
naprawdę przy zabawie w tamten sport tuning skutera kosztuje relatywnie tyle co paczka chustek do nosa.
Jak na skuter dużo. Jak na każde hobby (oprócz rzodkiewki na działce- chyba że doliczymy koszt działki) uprawiane ciut mocniej- dość tanio.
Dobry rower tyle kosztuje. Nurkowanie jest znacznie droższe, motosportu to już kompletna ekstrema nawet jeżeli 20-letnie BMW będziesz chciał przygotować do driftu to opony cie zjedzą, na narty i strój wydasz podobnie (a pojedź se w alpy jeszcze)

Specyfika TEGO forum jest taka. Tu jest dużo chińczyków bo dwie marki mają 80% udziału w rynku i skuterowo.com to dobrze odwzorowywuje.
Ale wejdź na forum Mielocha. Tam też jest dużo chińczyków ale tam nazwy malossi, stage6... itd to nie fanaberia tylko codzienność a 2-3 tyś wsadzone w dwa kołka to żaden wyczyn

Ostatnio szukałem setupów z cylindrami stage6 i gaźnikami stage6 - to szukałem ich tam (i niemieckie strony) a nie tu. I znalazłem.
tylko że 350zł to kosztuje sam gaźnik a jeszcze trzeba sobie tak narzeźbić żeby była potrzeba taki gaźnik wstawiać.

Najlepiej znaleźć przyzwoity serwis w swoim mieście i tam zrobić tuning bo nie wcisną dziadostwa ja raz zamontowałem tani zestaw i już nigdy w życiu drugi raz tego nie zrobię ani też nie sprzedam raczej wycofuję słabej jakości części bo nie chce mieć kłopotów z bublami i reklamacjami

Ciekawe jak duzo schodzi tych pseudo cylindrów 100cm3 gdzie tak naprawe mają 80cm3.

Proszę przyjechać to pokażę bo szkoda pisać cylindrów o pojemności 100cc mało schodzi sam odradzam ich montaż natomiast cylindrów 80cc chińskiej produkcji schodzi ogrom montuje je od 2007 roku jeździłem jako serwis mobilny po terenie całej Polski i raczej klienci dziękowali za markowe cylindry a od 2007 roku do dnia dzisiejszego założyłem ich tysiące także nie mam zamiaru się przepychać pisaniem wiem swoje i tyle

Ja tez wiem swoje, ze cylinder o srednicy tloka 50mm to nie jest 100cm3 jak Pan podaje tylko 80 cm3. 100 cm3 nawet byś człowieku nie wlozyl w karter.

100cc to może wejdzie ale 100cm3 to na pewno nie Panie izbebski

izdebski na pomorzu był Izdebski który walczył z komuną na falach radia albo przed ratuszem , potem założył własna rozgłośnie radiową a na koniec wyjechał na wyspy gdzie dalej walczył jak Don Kichot z wiatrakami,ta walka go wykończyła. Coś mi się wydaje że to twoja rodzina bo ty też walczysz na tym forum z każdym tematem i nabijasz posty .Wiedzy masz tyle co kot napłakał mógłbyś się czasem zastanowić nim coś napiszesz bo wypisujesz bzdury

guliwer55 napisał:

100cc to może wejdzie ale 100cm3 to na pewno nie Panie izbebski

A to nie jakby to samo?

Cubic Centimeters i centymetry w sześcianikach (kubikach) wydają mi sie identycznymi centymetrami

Ta informacja była dla izdebskiego chciałem zobaczyć co powie nasz specjalista

Nie wiem jak Ty, ale nie lubie kiedy jakiś pseudo sprzedawca nabija nie świadomych ludzi w butelke. Moze powiesz w którym miejscu źle pisze? Czyżby 100 ccm/cc/cm3 posiadało średnice 50 mm?