Rejka na przekładni

Witam chciałem sobie zrobić rejestracje na przekładni, jeden problem :smiley: Mam stary skuter i tam nie ma przekładni :smiley: Ale dobra. Tak to wygląda, może być takie przekrzywione ? rejestracje jakbym dał prosto to powinno być dobrze mam rację ? Potrzebuje tylko porady czy dobrze czy źle :smiley: Przepraszam że taki brudny skuter :smiley: nie było możliwości go umyć.


A co ma być niby źle …

Trzyma się to dobrze, rejka będzie prosto to dobrze :slight_smile:

Co to za skuter ?! o_O

Wiedziałem że się o to zapytasz :smiley: Skuter Derbi Furax rok 96. Pytam się bo się nie znam :smiley: Powiedz, bo to trochę brzydko z boku będzie wyglądało da się jakoś zniwelować, czy tak ma zostac? A i jeszcze jedno, co mógłbym tam podlożyć żeby nie rysowało ? bo czarny kolor. jak widać tam jest kawałek kartki, ale kartka nie może być.

Zgodnie z przepisami nie może być, bo jest słabo widoczna i nie podświetlona.

Kowal, czyli nie zamontowywać ? Słyszałem że rejestracja ma być 20cm od ziemi. Wiesz dużo osób ją ma i pomyślałem że to dobry pomysł.

Może i 20, ale nie jest oświetlona, a pytałeś czy można zamontować, więc odpowiadam, że wg prawa nie można.

No ok, a co mógłbym tam podłożyć ?

Jak to podłożyć?

Możesz doprowadzić oświetlenie, lub tak jak ja jeździć bez niego, licząc się z możliwością mandatu lub nawet zabrania dowodu.

Nie o to mi chodzi ;D co podłożyć pod blaszkę żeby nie rysowała mi plastiku :smiley: ?

Ty, no to zamontuj tak żeby nie obcierało, bez podkładania czegokolwiek.
O cokolwiek ci chodzi, bo nie wiem za bardzo.

Chodzi mi o to że jak zakładam ten kątownik. To on mi rysuje. plastik. A jakbym podłożył cokolwiek nawet kartke to już by mi nie rysował.

Możesz jakiś cienki filc, albo kawałek materiału. Papier się od razu rozmoczy.

A kawałek gumy byłby dobry ?

No nawet najlepszy.

co ty kowal świrujesz

tablica musi być 20cm nad ziemią ale nikt nie bd oczekiwał oswietlenia w takim starym pojeżdzie , szczególnie źe seryjnie zapewne go nie było.

i tablica moźe mieć chyba max 15 stopni przechylenia , ale jak będzie 20 to teź nikt z kontomierzem biegać nie będzie

zreszta kiedys miski zatrzymali mnie za nieczytelna tablice i zapytalem czy mogę ja przelozyc na przekładnie i misiek powiedzial ze nie ma problemu

Zgodnie z prawem tylna tablica musi być podświetlona. Nie ma że stary albo nowy. Ale ja jeżdżę bez, bo wywaliłem błotnik.

Yamaha fajna jest. Miałem 2 yamahy, i w każdej wyrzucenie chlapuna było proste. A w innych sprzetach które miałem było to dużo bardziej skomplikowane.

A jaka tam śruba mocująca jestą Normalna na klucz 10?

Jeżeli tak, to kupujesz odpowiednio dłuższą śrubę(np. o 1cm). Następnie bierzesz to śrubę i montujesz w układzie od łebka śruby: uchwyt rejestracji, jedna nakrętka, druga nakrętka i wkręcasz śrubę na jej miejsce.nakrętki robią za dystans, a całość dociska plastik :wink:

[ Dodano: 28-12-2011, 02:55 ]

w moim piaggio też nie ma oświetlenia rejki i jakoś jeszcze nikt mi za to awantury nie robił : )

pierwsze słyszę żeby w motorowerze obowiązkowe było oświetlenie tylnej tablicy rejestracyjnej… praktycznie żaden ze skuterów nie ma oświetlonej tablicy nie licząc oriona(101s) który ma od dołu lampy białą barwę klosza i wtedy oświetla…

Jakto nie, mają. I to większość ma z klosza ampy głównej, bo na dole jest bezbarwne.