Rejestracja skutera z niemiec

Witam kupiłem skuter w sprowadzony z Niemiec przez polaka i mam takie pytanie. Co mam zrobić jeśli od niego dostałem tylko dowód rejestracyjny niemiecki bez tablic i nawet umowy z niemcem, że on go tam kupił od niego. I nie mam żadnej umowy ? :(

Skuter mogl byc np kradziony i takiego raczej nie zarejestrujesz.

Przeczytaj ten wątek:
http://www.skuterowo.com/jak-zarejestrowac-skuter-rejestracja/

Nie bardzo zrozumiałem ten artykuł dlatego zapytam was. Jeśli dostałem tylko dowód rejestracyjny bez tego o wyrejestrowaniu to zarejestruje w kraju ? Bo w artykule napisane jest, że na motor do pojemności 125 ccm nie potrzebne ten zielony Brief.

wiem, że do rejestracji muszę sporządzić fikcyjną umowę z niemcem ale na skąd mam wziąć dane niemca ? Wymyślić ?

Nie zarejestrujesz tego.. omg

a nie da się jakoś załatwić tego briefu, że został wyrejestrowany w niemczech ?

W niemczech to zapewne zostal on skradziony lub wywalony na zlom.

Jak dobrze poszukasz, to kupisz ramę z papierami za tanie pieniądze. Potem przełożysz wszystko do kupionej ramy i bez problemu zarejestrujesz. To częste praktyki na naszym rynku.

Trzeba było pytać przed zakupem, a nie teraz kombinować.

ale jak mógł być wywalony skoro jest z niego dowód reje.?

No to byl skradziony omg czy to jest takie istotne?

z dowodem? :)

Wiele osób trzyma papiery w schowkach swoich skuterów. To częste przypadki. Czasami ktoś zostawi na chwile skuter z kluczykami, i po chwili już maszyny nie ma... Takie rzeczy się zdarzają.

nno to chyba rozwiazanie mamy :D dlatego stacyjka jest nieoryginalna :D i klucz nie pasuje do kufra :D

Benekpe dał Ci najsensowniejsze rozwiązanie, rama z papierami i przekładka części. Powód dla którego tych papierów nie ma jest nieistotny, mam nadzieje, że kupiłeś go za grosze i nie dałeś oszukać.

witam sprowadziłem skuter z niemiec od niemca mam tylko dowód papiery o przegladach i umowe cyz z tymi papierami bede mogł zarejestrowac bez problemu skuter innych nie dostałem papierów dał mi wszytko co miał wiec nie wiem a pisza ze trzeba miec jeszcze jakies pytałem sie i powiedział mi ze wszytko co miał na temat skutera to mi dał a wy co o tym myslicie nie bedzie zadnej lipy

Nie powinno być problemu.
Najważniejsze, czy pojazd został wyrejestrowany w Niemczech?
Musisz mieć tłumaczenie przez biegłego przysięgłego wszystkich papierów jakie dostałeś.
Udajesz się ze wszystkim do WK, dostaniesz czasową tablicę rejestracyjną i dowód rejestracyjny na nią, by móc pojechać pojazdem na przegląd techniczny. Musisz od razu ubezpieczyć pojazd - na te czasowe blachy.
Musisz zapłacić kasę w urzędzie skarbowym.
Z ważnym przeglądem znowu udajesz się do WK, dostajesz miękki dowód rejestracyjny i normalne tablice - przepisujesz polisę OC na nowe numery rejestracyjne. Po dwóch tygodniach odbierasz dowód rejestracyjny.
Oczywiście zawsze i wszędzie bulisz kasę.
Myślę, że w przedziale 500-1000zł się zmieścisz.

tzn bo dostałem kilka kartek znajomy mi powiedział ze to sa kartki niemca co robił przeglady sa to 3 sztuki takich kartek i dowód i umowa kupno sprzedarz no prawdopodobnie tak został wyrejestrowany

bo byłem w sprawie tłumaczen i mi powiedziała ze naj warzniejsze z tego co przyniosłem to umowa i dowód niemca zeby przetłumaczyc jak chcesz zrobie ci fotke papierów i pokaze ci jakie mam no jeden jest taki jak paragon fiskalny tylko nie da sie juz przeczytac a drugi taka karta mała biała