Przepisy i wszystko nt.prawa.

Nikikin napisał:

Lotos napisał:

Kierujący motorowerem może dostać punkty karne?

Nie. Choć tu jest dziwna sprawa, podobno jak jeszcze nie możesz dostać mandatu to punkty leca na konto rordziców... Nie jestem pewny czy to faktcznie prawda (tak mi się obiżo o uszy).

A ja właśnie dostałem 6 punktąw na karte motorowerow?! Czyli policja mnie wrobiła I czy one mają jakieś znaczenie?? Ile można mieć pkt na karcie?

Hehe i co po 21pkt. zabiorę ci karte :mrgreen: ? Karta motorowerowa ma bardzo mało wspólnego z prawkiem… Jednie to to, że uprawnia do jazdy na czymś. Z tego co słyszałem każde prawko jest wprowadzane do komputera gdzieś w policji i do niego dopisuje się wszystkie wykroczenia, punkty itp. Karte wydaje dyrek szkoły więc (chyba) nie jest to nigdzie rejestrowane! Jedynie co mogę zrobić to wystawić mandat (na rodzica) lub zabrać skuter na parking policyjny :stuck_out_tongue: Jednak teraz najczęstrzymi sposobami policji jest spuszczanie powietrza z kół… Tyle co ja wiem (ew. obiło mi się o uszy =p)

A z tego co ja słyszałem to Policjant nie ma żadnego prawa do przeróbek technicznych w naszym skuterze i takie postępowanie policjanta może być podane do sądu. No chyba, że śmigasz 80ccm/50ccm i to widać, że spokojnie przekracza 45km/h to najczęściej tak robić a ty mandatu nie dostajesz.

pytanie bo ostatnio zgubiłem dowód rejstracyjny i karte co mogę zrobić w związku z tym ?? Żeby dostać drugie dokumenty. Poprawiłem. Pamiętaj zdanie rozpoczynamy WIELKĄ literą oraz pamiętaj o tym ,że jesteśmy w Polsce i używamy polskich znaków. Ludzie tak trudno przepuścić przez WORDA?

Co do dowodu to musisz iść do Urzędu Komunikacji Miejskiej czyli tam gdzie dostałem dowód i to zgłosić.Powinieneś otrzymać nowy po max 2 tygodniach.Pamiętaj ,żeby zabrać ze sobą wszystkie dokumenty stwierdzające ,że to Twój pojazd oraz dokument potwierdzający Twoją tożsamość -bez tego ani rusz. Jeżeli chodzi o drugie pytanie to chodzi Ci o karte motorowerową? Gdy była wyrabiana w szkole to kierujesz się do sekretariatu i załatwiasz ;gdy w WORD’zie załatwiasz tam. Mam nadzieje ,że wszystko wyjaśniłem.

nie wiedziałem gdzie to mogę napisać wieś walnąłem tu czy jest możliwośc napisania jakiejś petycji czy czegos takiego do odpowiednich władz, z próbę o modyfikacje prawa? tzn. mam na myśli czy polsce dalo by się wprowadzić takie prawo jak w belgi. Skuter do 35km/h jeździ bez żadnych dokumentów a jak ma się prawko i zarejestrowanego skuta ,to tyle ile fabryka pozwoli

możliwość jest ale trzeba zebrać odpowiedniż ilość podpisów

muszę byc odręczne??

jest gdzieś taka stronka z petycjami, tam można składać petycje ale jak jest z tymi podpisami to nie wiem… Już była składana w tamtym roku bodajże ale nic z tego nie wyszło… z tego co wiem.

http://www.petycje.pl/ Jak chcesz to próbuj ale trzeba zebrać naprawdę wielką liczbą podpisów.

BryanNitro - zawsze jezdzij tak, zeby cie nie zlapali :stuck_out_tongue: A co do tego prawa, to wedlug mnie ograniczanie sprzetu do 45km/h jest bzdura… przecież nawet w miescie zadne samochody nie jezdza przepisowych 50km/h z reguly jest to kolo 60 i więcej, a wtedy skuter jest “zawalidroga, ktorego trzeba szybko wyprzedzic, aby się nie wlec”, taka nasza polska mentalnosc… i wtedy dopiero zaczyna się niebezpieczenstwo… wyprzedzanie na trzeciego i nie zachowywanie odstepu :confused: a tak można jechac spokojnie za innymi autami i nikomu nie “przeszkadzac” :]

ProtasS9, dokładnie. Niech sobie spróbują skuterem z blokadami przejechać przez miasto… U mnie na drodze przelotowej przez miasto nie dałoby się ujechać jak tam wszyscy pinad 70km/h jeźdża, a jechać tamtędy to praktycznie zawsze trzeba :confused: Moim zdaniem skutery powinny być bez blokad, ale użytkownicy powinni przestrzegać tych wszystkich ograniczeń chociaż trochę :stuck_out_tongue: :roll: to dużo bardziej zwiększyło by bezpieczeństwo niż te blokady. A egzaminy na kartę motorowerową powinni bardziej rygorystycznie przeprowadzać. Kiedy ja zdawałem 2 lata temu testy były dużo trudniejsze i nie wszyscy zdali. w teście pisemnym na 30 pytań można było mieć tylko 2 błędy i tylko jedna poprawka wchodziła w grę, a jak widziałem jak zdawali w tym roku to normalnie :573: poprawki pisali po 10 rozy :shock: a na końcu kartę i tak dostali chociaż nie zdali teorii… :-/

to cale nasz polskie prawo to jest jeden wielki idiotyzm :confused: tak samo jak juz wczesniej wspominano o jezdzie na dowod po ukonczeniu osiemnastki :confused: wszystko jest ok, gdy taka mało kompetentna osobka porusza się po prostych drogach i podstawowych skrzyzowaniach z pierwszenstwem badz z zasada prawy ma pierwszenstwo :] a gdy juz natrafi na jakieś bardziej skomplikowane skrzyzowanie to albo się zacina i probuje robic to co inni… albo leci na oslep przez sam srodek z mysla “chuj, moze mnie trafi moze nie” :confused: tym bardziej ze teraz coraz więcej się pojawia biedronek(czajnol z owego sklepu za 3000pln)jak nie tylko, moda na jednoslady zawitala do naszego wspanialego kraju, wiec trzeba uwazac na mało rozgarnietych i nie znajacych przepisow uczestnikow ruchu drogowego:/ a pomyslec ze jeszcze pare lat temu bylo tak spokojnie :smiley: jak się spotykalo jakiegos skuta to piaggio, yamahe, kymco czy cos innego z wyzszej polki… a teraz, wyprzedzajac jakas biedronke modlisz się zeby jej kolo nie odpadlo i cie nie zabilo :confused: co tu duzo gadac, takie czasy :smiley:

ProtasS9 napisał:

to cale nasz polskie prawo to jest jeden wielki idiotyzm :/ tak samo jak juz wczesniej wspominano o jezdzie na dowod po ukonczeniu osiemnastki :/ wszystko jest ok, gdy taka mało kompetentna osobka porusza się po prostych drogach i podstawowych skrzyzowaniach z pierwszenstwem badz z zasada prawy ma pierwszenstwo :] a gdy juz natrafi na jakieś bardziej skomplikowane skrzyzowanie to albo się zacina i probuje robic to co inni... albo leci na oslep przez sam srodek z mysla "chuj, moze mnie trafi moze nie" :/ tym bardziej ze teraz coraz więcej się pojawia biedronek(czajnol z owego sklepu za 3000pln)jak nie tylko, moda na jednoslady zawitala do naszego wspanialego kraju, wiec trzeba uwazac na mało rozgarnietych i nie znajacych przepisow uczestnikow ruchu drogowego:/ a pomyslec ze jeszcze pare lat temu bylo tak spokojnie :D jak się spotykalo jakiegos skuta to piaggio, yamahe, kymco czy cos innego z wyzszej polki... a teraz, wyprzedzajac jakas biedronke modlisz się zeby jej kolo nie odpadlo i cie nie zabilo :/ co tu duzo gadac, takie czasy :D



Popieram xD A tak w ogóle to są plany zmiany przepisów. Każdy, kto będzie chciał się poruszaż jednośladem, będzie musiał posiadać jakiśdokument, tzn. karte motorowerową lub którą? z kategorii prawa jazdy. Dodatkowo, w momencie w którym będzie się posiadać którą? z kategorii prawo jazdy, będzie się można poruszaż także jednośladem o poj. max 125 ccm. Takie są plany, lecz kiedy te przepisy zostanć wprowadzone i czy w ogóle tak będzie, to zależy od szanownych naszych polityk?w <lol2> Ale znając ich nie staniesię to zbyt szybko :D A tak w ogóle to dzięki tym przepisom nie będzie się trzeba tąuc skuterami małymi o poj. 50 ccm, i uniknie się tego, o czym kolega wspominaż, tzn. jazdy bez znajomo?ci przepisów...

Moim zdaniem karta motorowerowa powinna dalej funkcjonować to,że od 18 można na dowód jeździć to jest jakaś kompletna bzdura. Np.:Kupuje sobie jakiś stary dziadek skuter bo musi sobie na piwko do sklepu czasem podjechać,ale nie zna przepisów kompletnie bo nigdy samochodem nie jeździć ani niczym. I to jest dopiero strach takiego typa na drodze spotkać… Nie wiadomo co takiemu do łba strzeli. A nic mu nie można zrobić bo 18 skończyć TOTALNA GŁUPOTA!!!

seba940721 napisał:

Moim zdaniem karta motorowerowa powinna dalej funkcjonowałać to,że od 18 można na dowód jeździć to jest jakaś kompletna bzdura. Np.:Kupuje sobie jakiś stary dziadek skuter bo musi sobie na piwko do sklepu czasem podjechać,ale nie zna przepisów kompletnie bo nigdy samochodem nie jeździć ani niczym. I to jest dopiero strach takiego typa na drodze spotkaż....... Nie wiadomo co takiemu do ?ba strzeli. A nic mu nie można zrobić bo 18 skończyć TOTALNA GŁUPOTA!!!!!!

Seba, dlatego mają zmieniał prawo, tak jak wyżej opisałem....

Teraz ja mam pytanie…temat stary, ale odświeżę go :smiley:


Jak to jest z wożeniem drugiej osoby na skuterze?
Znalazłem bardzo wiele odpowiedzi…

-Można od 13 lat mając kartę motorowerową (warunek : kaski + trzeźwość)
-Mając kartę motorowerową można dopiero od 17 lat
-Mając kartę motorowerową można dopiero od 18 lat
-Można dopiero mając dowód osobisty
-Można dopiero mając prawo jazdy A1

I tak dalej…
Naprawdę, wersji jest PEŁNO.


Ktoś napisze jak to w końcu jest ?
Najlepiej, aby miał dobre argumenty…bardzo przydałby się oficjalny urywek z prawa czy coś takiego…coś, przez co policja nic nie będzie mogła nam zrobić przez takie coś.

Omg takie gadanie. Policja mało kiedy zwraca uwage na skutery, mi ost. nawet pokazywał policjant palcami przez okno żebym sobie powyprzedzał w korku^^
Mój kumpel jeździ bez karty i jest ok. Kija zrobią taka prawda.
Nie ma się czym przejmować tylko brać skuter i jechać - zawsze możesz ściemnić że karte w domu masz i przepraszasz:P
Co do jazdy we 2ch to omg najważniejsze żebyś wiedział że jako tako potrafisz jeździć aby kumpla czy kogoś tam nie zabić,a reszta nvm.:wink:

Moim zdaniem nie ma sensu jakiś petycji pisać i tak oleją to. Cieszmy się że nie ma ograniczenia 25km/h(coś koło tego) na skutery tak jak w Niemczech. A zresztą - WHO CARESą! :wink:

Gadanie, nie gadanie, ale na policjanta w “nie najlepszym humorze” trudno trafić nie jest.
Bynajmniej w mojej okolicy.
Chce tylko wiedzieć czy mając 16 lat, oczywiście posiadając kartę motorowerową, nie wspominając już o trzeźwości i kaskach, mogę wozić kogoś z tyłu :stuck_out_tongue:


Wiadomo, zazwyczaj kończy się na upomnieniu itd., ale tym się nie przejmuje ^^
Ciekawi mnie po prostu jaki jest przepis na ten temat w Polsce.

Z tego co ja wiem to chyba można normalnie wozić drugą osobę mając kartę motorowerową.
Ale dokładnego przepisu na ten temat nie znam,musisz poszukać:)