Problemy z Obrotami Na Starcie .

Witam , Mam Piaggio Nrg Mc3 2003r Lc , mam problem z ruszaniem … Zeby ruszyc na zimnym silniku trzeba 3/4 gazu i rusza strasznie powoli , a jak wiadomo dawanie prawie max obroty na zimnym to katowanie … jak cieply to 2/4 gazu i nie rusza z wielka moca. Mam sportowe sprzeglo , wariator i wydech . Sprezyna centralna czerwona a sprezynki biale . Moze tez pasek się slizgac? bo juz delikatnie postrzepiony . Czuc ze skuter ma brak regulacji bo jedzie 85 km/h rusza z bardzo wysokich obrotów i takie juz do max predkossci, tak jakby robiony na przyspieszenie tyle ze przy tej reegulacji mial jakiegos racinga i mial skad brac moc . Mam jeszcze serie paxa leci juz 65 i ze startu te piaggio bierze jak chce … W paxie dotkne gazu troszeczke i jade … a w nrg prawie caly i ledwo jade … Pomocy . :wink: PoStawie wielkie bro ( Warke 1.5 L ) :> pOzdro

Może Ci się ślizgać pasek :wink:

sam napisałes ze rusza z bardzo wysokich obrotów, wiec to wina sprezynek, zatwarde, zmień na miećksze i problem powinien ustąpić

kondzio94 napisał:

Mam sportowe sprzeglo , wariator i wydech .

po 1 wszystko ladnie wyreguluj

kondzio94 napisał:

Moze tez pasek się slizgac?

Oczywiscie :) ja mialem o 5cm dluzszy pasek i jezdzilem xD ale wyobrazcie sobie jak to jezdzilo xD

kondzio94 napisał:

PoStawie wielkie bro ( Warke 1.5 L )

wystarcza 2l wachy. Ja na twoim miejscu poszedlbym do tematu o regulacji. A napisz jakiej firmy ta sprezyna bo kazdej firmy sa inne :)ja tu bzm dal +15% sprężynę centralna i sprezynki takie same twardszych nie ma sensu a rolki to nie mam pojecia zalezy jakie masz te sportowe części. Tyle odemnie :))

Powiem tak . Skuter musi zostac szybko sprzedany , chce zeby normalnie ruszal i tyle … Kasa mi potrzebna i nrg idzie się gonic. ma poprostu normalnie ruszac ze startu i tyle : )

[ Dodano: 06-10-2009, 17:07 ]
No i witam znow. Nie bede zakładał nowego tematu bo sensu nie ma . Zmienilem sprezynki na seryjne. i nowy paseczek . Ale poprawilo się ruszanie tylko trochu .;(( tam w sprzegle ruszaja się te 3 części ze szczotkami . on tak ciężko chodza. moze to byc wina tego? Sprzeglo Malossi Delta :wink: Pozdro . I proszę o szybko pomoc !

malossi delta to tam masz regulację naciągu, zmniejsz na minimum żeby sprężynki były minimalnie naciągnięte i wsadź seryjne i musi z niskich ruszać :smiley:

Tzn nie jestem pewny czy to malossi delta. A jak fly to co zrobić?.. Poprostu zalozylem seryjne i tylko delikatnie lepiej rusza. A ta regulacja naciagu to na imbusy? (6-cio katył) . I czemu te elementy ze szczekami tak ciężko chodzaż… moze nasmarowac?

jeśli chodzi ci o szczęki sprzęgła to tak musi być że ręką ciężko … pod wpływem obrotów samo się wysuwa …
No to załóż seryjną centralkę to dopiero zobaczysz z jak niskich obrotów będzie ci ruszał … załóż a zobaczysz :slight_smile: Bo pewnie masz TopRacing +22% więc stanowczo za twarda xD max to TR +15% a najlepsza to malossi biała

Ja mam jakąś czerwoną. Jestes pewny ze to centralkaż . Mi poprostu chodzi ze muszę dac kupe gazu zeby ruszyc. a chce tylko zeby 1cm i juz startuje ; ) Pozdro

po pierwsze to za twarda centralka pewnie
po drugie za lekkie rolki … chodź jak założysz inną centralkę powinno być dobrze na tych rolkach
Załóż a się przekonasz :sunglasses:

a co centralka ma do tego kiedy sprzęgło łapie? xD
nawet jakby była hebo +90 i rolki 1gram to by ruszał z niskich obrotów jakby miał sprzęgło dobrze dostrojone z miękkimi spręzynkami, tyle że by jechał z 20kmh ten skuter xD

Zaryzykuje . Zmienie sprężynę centralke na białą Malossi . I zobaczymy.

Ale prawda. Co Ma centralka i rolki do startu?!

a ma :slight_smile: już się doświadczyłem w regulacji… otóż gdy założyć mniej twardą centralkę i miękkie sprężynki skuter nie będzie wył mocno przy starcie… bo to też zależy od sprężyny centralnej jakie rolki powinny być w skuterze… a jak jest za twarda centralka to ma za duży opór i ci wolno rusza …
Załóż miękką centralkę albo malossi białą albo seryjną + miękkie sprzęgła i będzie git :wink:
Aha i im twardsza centralka tym cięższe rolki powinny być i na odwrót … zresztą założysz miękką centralkę to sam zobaczysz … powinno być oke :wink:

no to ma wpływ na ruszanie, jak szybko, mulasto czy jak rusza ale nie z jakich obrotów sprzęgło łapie ;p jak wsadzisz twardszą centralkę może gorzej/lepiej ruszać ale sprzęgło złapie na tych samych obrotach co wcześniej ;p
ja w swoim sqcie miałem wiele centralek od polini +7 poprzez tr+22 hebo +60 skoczywszy na hebo 90 i za każdym razem sprzęgło łapało na podobnych obrotach a różnica była taka że na jednych skuter żwawiej ruszał na innych nie ;p

No ja tez tak mysle jak napisal Mafioz. ;D Ale co mi szkodzi mam malossi białą w garazu to załoze . Ale mysle ze to nic nie da;( … Chyba trzeba zainwestowac w seryjne sprzeglo

nie seryjne sprzęgło tylko kup sprężynki hebo zielone i bd dobrze a jak jest regulacja to daj na minimalny naciąg sprężynek i musi być ok

jest naciag. ale jak i tak prawie te seryjne juz wypadaja … wiec jak dam jeszcze luzniej to wypadna calkowicie … nie ma sensu w sprezynki się bawic bo to pobiera kase a efektu nie ma ;/ Mam za 40 zł seryjne sprzeglo z zaj******** szczotkami. i chyba je kupie.

totalny nonsens…
Chłopie Czy ty nei rozumiesz że sprzęgło jest dobre tylko że sprężynki trzeba wymienić ?? lub jeśli masz naciąganie to zmniejszyć je … a centralką miękka poprawi start bo na twardej to pasek nie ma siły takiej żeby w dół zejść bo za bardzo ściskają go talerze przy tej +22% ja na ten Set…

Kuźwa . Sprezynek na 1000% juz innych nie kupie. Białą Malossi mam . WIec będzie biala malossi i seryjne sprezynki . i będzie ruszal z niskich czy nie?!

kondzio94, no kuźwa kuźwa.
nie wiem co się bardziej opłaca kupić sprężynki np. hebo zielone za 30zł i mieć spokój czy wsadzać seryjne sprzęgło które najpierw trzeba kupić za 40zł a sportowe za które dałeś ponad 200zł wywalić albo sprzedawać za połowę mniej kasy… BEZSENS
jak masz to wsadź te seryjne sprężynki do sprzęgła i może bd ok. ale jak masz naciąg to według mnie są naciągnięte te sprężynki na maxa i temu tak rusza.
a jak mówisz że te sprężynki są tak słabo naciągnięte że prawie wypadają a skuter mimo to rusza z wysokich obrotów to Ci powiem że masz coś zjebane bo to nie jest możliwe.
chyba że dzwon masz np. d.112 a sprzęgło kupiłeś d.107 to się nie dziwie że tak jest…