Prawko, help me.

Witajcie drodzy forumowicze. A więc nastał czas gdzie 18 lat źleci mi jak jeden dzień.
Na dniach chcę zapisać się na prawo jazdy kategorii B. (Tak wiem, to forum o jednośladach, aczkolwiek miłośnicy i posiadacze czterech kółek też się znajdą).
Ostatnio mój kolega prawo jazdy zdawał przed wakacjami, jakoś nikt z moich znajomych nie robił tego dość nie dawno i jestem trochę nieobeznany.

Tak więc pytanie do Was.
Po pierwsze ile teraz trwa to całe szkolenie itp.
Na co najbardziej uważać i takie tam.

Z góry dzięki wielkie, jeszcze raz pozdrawiam! Patryk!

trwa 30h teorii i 30h praktyki czyli zależy jak będziesz jeździł. Jak się uwiniesz to trochę ponad miesiąc. Nie wiem gdzie zdajesz i jak to u was jest ja mam egzamin za jakieś 2 tyg i najgorzej to z wymuszeniami lepiej trochę postać dłużej nisz się spieszyć a druga sprawa to rowerzyści i piesi tez trzeba uważać. Ja teraz kończę A+B.

Słyszałem podobno że można zacząć 3 miechy przed osiemnastką.

W poniedziałek pojadę się zapisać.

Chodź jeździłem już sporo razy autem po mieście, a nawet 30 km za Wrocław - to jazdy obawiam się najbardziej. :x

Patrico napisał:

Słyszałem podobno że można zacząć 3 miechy przed osiemnastką.


Nie wiem czy 3 miesiące, ale na pewno jakiś czas przed ukończeniem osiemnastu :-)

Patrico napisał:

Chodź jeździłem już sporo razy autem po mieście, a nawet 30 km za Wrocław - to jazdy obawiam się najbardziej. :x


Jak egzaminator jest chujem (a bardzo często się ponoć tacy zdarzają) to się może przyczepić dosłownie do wszystkiego i na wstępie du.pa blada :-P
Według mnie poza zdolnościami trzeba mieć też szczęście żeby zdać za pierwszym podejściem :-)

Damianho napisał:


Według mnie poza zdolnościami trzeba mieć też szczęście żeby zdać za pierwszym podejściem :-)



Racja, racja. Już się boję :D

Tak, 3 miećsięace przed 18-stką. Mi to wypadło przedwczoraj i wtedy się zapisałem. Wczoraj miałem pierwsze zajęcia i dzisiaj drugie. Tylko czy to 30h teori to godziny lekcyjne czy zegaroweź Ostatnio od kogoś usłyszałem, że lekcyjne. Jeśli tak to mam już 8 bo te zajęcia są dość długie :smiley:

Damianho napisał:


Według mnie poza zdolnościami trzeba mieć też szczęście żeby zdać za pierwszym podejściem :slight_smile:



Dzisiaj instruktor powiedział, że w zeszłym roku w Grudziądzu za pierwszym razem zdało 48% ludzi co jest drugim wynikiem w kraju więc chyba nie będę miał tak trudno :smiley: Mówił też, że te nowe przepisy na motocykle wchodzą od nowego roku więc zalecił zrobić obie kategorie. Ja chciałem teraz zrobić B a kat. A dopiero po maturze w czerwcu ale w tej sytuacji się wacham czy nie zrobić obu.

Rób oba bo potem będziesz musiał do 24lat czekać ; )

Patrico napisał:

Chodź jeździłem już sporo razy autem po mieście, a nawet 30 km za Wrocław - to jazdy obawiam się najbardziej



masz się czego obawiać, bo przez to możesz mieć jakie głupie nawyki, co może znacząco utrudnić naukę i egzamin :-|

poluki napisał:

Tylko czy to 30h teori to godziny lekcyjne czy zegaroweź



lekcyjne ;)

RudY napisał:

Rób oba bo potem będziesz musiał do 24lat czekać ; )



true, true, true :-P

A pytanko do tych co robili naraz A i B: tyle samo godzin na teori siędzielisćie czy 2x30h?

Patrico napisał:

Chodź jeździłem już sporo razy autem po mieście, a nawet 30 km za Wrocław - to jazdy obawiam się najbardziej



Dywersant napisał:

masz się czego obawiać, bo przez to możesz mieć jakie głupie nawyki, co może znacząco utrudnić naukę i egzamin :-|



Hmm, ja jeżdżę samochodem od 11. roku życia więc jeździć umiem, ale czy można np. dawać na luzł

poluki napisał:

A pytanko do tych co robili naraz A i B: tyle samo godzin na teori siędzielisćie czy 2x30h?



Ja robiłem A1 to siędziałem na teorii razem z tymi na A i na B :D Teoria była ta sama ;p Także jedno 30h wystarczy ;)

[ Dodano: 28-08-2009, 23:31 ]

Kowal napisał:

dawać na luzł



z tego co ja pamiętam to podczas jazdy nie :D Bo w razie jakiegoś niebezpieczeństwa nie możesz np. gwałtownie przyspieszyć itd ;)

Wie ktoś czy posiadając 16 lat na karku można już zdawać prawko na kat B tylko że potem jeździsz przez 12 miesięcy z osobą towarzyszącą która posiada już prawo jazdy o iluś tam lat ? czy to jest jeszcze aktualne bo wiem że jakoś jeszcze niedawno coś takiego jeszcze było na bank

Nie, czegoś takiego nie ma i ostatnimi czasy NIE BYŁO :stuck_out_tongue: Były tylko takie pomysły

Dywersant napisał:

poluki napisał/a:
Tylko czy to 30h teori to godziny lekcyjne czy zegaroweź


lekcyjne ;)



Zegarowe a nie lekcyjne. Musisz wyjeździć pełne godziny, a nie po 45 minut :-)

No to wyjeździć, a teoria jest w lekcyjnych.

Dywersant napisał:


poluki napisał:

Tylko czy to 30h teori to godziny lekcyjne czy zegaroweź


lekcyjne ;)



Nie chodziło mi o jazdy :P Zresztą tu jest już wyjaśnione:

http://www.prawojazdy.com.pl/forum/viewtopic.php?t=3305

Ja robiłem A+B i teoria była jedna, znaczy się te 30h, a potem jazdy :622:

Można trzy miesiące przed osiemnastką.

Teoria to 30 h zegarowych, praktyka 30h zegarowych.

Na egzamin państwowy w WORDzie można iść jak ukończy się osiemnastkę.

Patrico napisał:

Teoria to 30 h zegarowych

:oops: to ja miałem lekcyjne :P

No to nie wiem, ja dzisiaj np. miałem od 10 do 12. I zawsze mam te dwie godzinki zegarowe.