Pomocy. Brak Pomysłów :(

No w zasadzie dymi na biało po tym jak się na grzewa.

Ale to co z tą uszczelką może być nie tak?

Została wymieniona dziś pompa wody poza jedną częścią..

By dodge98 at 2012-06-01
o tą. czy ona jest ważna..?

ale najbardziej mnie ciekawi co z nią może być nie tak.. jest nowa bo w weekend wymieniałem cylinder na nowy razem z uszczelkami.

Po wymianie pompy problem nadal występuje ?

Tak.
Właśnie, ten biały dym też jest, czyli tak jakby to wgl. nie była wina pompy ani trochę.

Dym był na starym cylku czy po wymianie na nowy się pojawił ?

jest na nowy, jak się lampka zaczyna palić.

Ale założyłem uszczelkę pod głowice do nowej głowicy a założyłem starą, to może mieć różnice?

dodge, przypomnij sobie jak pytałeś na forum co sądzimy o tej katanie. Odradzałem ci ją, teraz masz udrękę..

O tą chyba nie pytałem.. ale wiem. mam nauczkę niestety :|
Ale możecie postarać się mi pomóc ?

dodge napisał:

Ale założyłem uszczelkę pod głowice do nowej głowicy a założyłem starą, to może mieć różnice?

założyłeś silnik na starej uszczelce ?
tak to nie będzie działać
uszczelka musi być nowa i równo głowica dokręcona.

biały dym świadczy że płyn się dostaje do cylindra, jedyne wyjście to wymienić ową uszczelkę na dobrej jakości i dobrze złożyć.

Chodzi o to że założyłem nową uszczelkę, do starej głowicy i faktycznie nie przykreciłem jej na ' krzyż'.
Muszę założyć ta nowa glowice i przykręcić na krzyż tak,?
A ta uszczelka jest od nowej głowicy.

Skoro masz nową głowice to dlaczego jej nie założysz ? Z tym że jak teraz chciałbyś założyć nową głowicę to musisz mieć nową uszczelkę.

Spokojnie, dodge.
1. Jak możesz napisz gdzie dolewałeś płynu chłodzącego?
2. Przed wymianą pompy sprawdziłeś drożność przewodów?
3. Przy wymianie uszczelki pod głowicę warto sprawdzić samą głowicę.
4. Czegoś nie łapię- dlaczego wymieniałeś cylinder?

No do zbiorniczka.
Tak.
Ponieważ stary był w opłakanym stanie.

Bo.głowica nowa nie miała wyjścia na czujnik temp.

A cylinder który zamontowałeś jest do wersji chłodzonej cieczą ? Bo dziwne aby głowica do tego zestawu nie miała wyjścia na czujnik.

Tak, na pewno jest.
No bo przecież nie miałą by z boku wejścia na wąż od pompy :)
Czyli mam zamontować nową głowicę?

Dolej płynu do układu chłodzącego w miejscu, gdzie jest jego odpowietrzenie. Tak jak pisałem wcześniej- jeżeli dolewałeś do zbiorniczka, a w układzie nie było już płynu nic to nie dało.

Lej płyn normalnie do zbiorniczka wyrównawczego, potem włącz silnik niech pochodzi sobie na wolnych obrotach aby pompa odpowietrzyła układ, potem dolej do poziomu max i powinno być dobrze.

No ale ja mam płyn prawie na max i miałem go cały czas.

Widocznie jest zapowietrzony..