Polerowanie przekladni ładny efekt

postanowiłem zrobić nowy poradnik,poprzedniemu brak fotek i jest trochę amatorski robiony byle czym



Witam serdecznie dzisiaj napisze jak szybko i łatwo wypolerować przekładnie.
Co będziemy potrzebować
Papier wodny:
300>600
Scansol -11 zł
szpachelka
Filc polerski najlepiej 4 rodzaje:
Filc polerski na rzep mocowany na wiertarkę 8 zl bez mocowania
Filc polerski o wymiarach 100x20mm koszt ok 16 zl
filc polerski stożek 20x30 ok 8 zl
filc polerski 40x50 13 zl ( nie musi być ale zawsze się przyda)
Tarcza polerska bawełniana 150x30x20 19 zl

pasty
Uwaga ważne!!
jeżeli nie chcecie się bawić zdzieranie lakieru za pomocą papierów wodnych
możecie zastosować pastę ścierna o granulacji 220 koszt 9 zł

potem pasta 800 8 zł

pasta 1000 lub 1500 jak kto woli 9 zł


OK zaczynamy

1 etap naszej pracy jest nałożenie na cała powierzchnie środka scansol który pozbawi nas lakieru a zostawi sam podkład
czekamy 10-15 minut,lakier powoli powinien się “zagotować” ja na to mowie efekt zważonego lakieru.
za pomocą szpachelki ściągamy ten lakier proszę się nie przejmować jeżeli nie będzie chciał łatwo schodzić.

Efekt



następnie za pomocą papieru wodnego lub pasty ściernej usuwamy resztki lakieru i podkładu

efekt


przechodzimy do polerowania

zakładamy filc polerski na rzep włączamy wiertarkę i nakładamy na filc pastę 800
zaczynamy polerować
staramy się dokładnie to robić dociskając filc do powierzchni tak żeby filc dobrze się nagrzał
następnie zakładamy filc stożek włączamy wiertarkę i dajemy pastę 800 dojeżdżamy do trudno dostępnych miejsc.
Zakładamy filc 100x20 i powtarzamy czynność
Jeżeli stwierdzisz ze wszędzie już dojechałeś “wyczyściłeś” przystępujemy do nadania mu efektu lustra.
całość wycieramy sucha szmatka.

efekt
Uwaga jeżeli pod światłem widać takie ryski powtarzamy wszystko pasta 800 jeszcze raz

jeżeli już to zrobiliśmy powtarzamy cala czynność lecz zamiast pasty800 używamy pasty 1200 lub 1500
teraz jedziemy tylko filcem stożkowym i filcem 100x20
jeżeli już wszystko dokładnie przejechaliśmy
zakładamy na wiertarkę tarcze bawełniana i zaczynamy wycierać pastę

efekt nałożenia pasty końcowej czyli 1000 lub 1500 a następnie wytarciu go tarcza bawełniana








czas pracy 1-2h

Ważne żeby się nie spieszyć

PS.
żeby utrwalić efekt można użyć spraya bezbarwnego

pozdrawiam i miłego polerowania

No i podklejam + piwko od Moda;)

Na przedodstatniej fotce wygląda jak chrom xD

ej a ja mam pytanie gdzie w jakim sklepie poza allegro taka pastę ścierną dostanę??

w lakierniczym pewnie będzie

efekt fajny, wrzuć foto tych filców bo nie każdy będzie wiedział czego szukać w sklepie.

Marian napisał:

efekt fajny, wrzuć foto tych filców bo nie każdy będzie wiedział czego szukać w sklepie.



Prosze :D:D

1.
http://www.allegro.pl/item692999476_filc_polerski_do_szlifierki_katowej_125x15mm.html
2
http://www.allegro.pl/item696559835_filc_tarcza_filcowa_120x30mm_polerska_polerowanie.html
3
http://www.allegro.pl/item693833750_filc_trzpieniowy_stozkowy_40x20x6_polerowanie.html

i do tego
http://www.allegro.pl/item692989779_tarcza_bawelniana_polerska_200x40x20_polerowanie.html

mam pytanie odnosnie tych past :smiley:
jak ich uzyc ?:smiley: ja mam takie walce i nie wiem co z tym zrobić :smiley:

Chyba na filc dajesz :wink:

tam powinno pisać na paście czy na filc czy prosto na nawierzchnie.

na pascie nic nie ma

nakladasz na filc jak se kreci

Pasta na filc!

Pochwała ci się należy, a Kowal ma rację z tym “chromem” xD

A da rade recznie papierem ściernym polerowac ?

darkas20 napisał:

A da rade recznie papierem ściernym polerowac ?


Da rade

a mam pytanie :roll:

Na końcu, na tarcze bawełnianą dawać pastę czy wytrzeć to co zostało na przekładni po paście 1500 i filcu??

i czym się rożni tarcza bawełniana od flanelowejść bo na zdjęciu są podobne :?:

Jak takimi pastami się pracuje? przecież to jest suche i odlatuje, nie ogarniam tego

bo to chyba, filcem trzesz o tą pastę i jedziesz :pp

np masz filc na wiertarkę na trzpieniu … jedną ręką łapiesz pastę drugą wiertarkę, odpalasz ją i dzida … i pastą po filcu … cała filozofia :stuck_out_tongue:

robiłem tak, i zaczynam jechać po metalu i robi się takie twarde gówno że trudno jest to z tego metalu zedrzeć

to nie umisz robić ;p pewnie za dużo tej kupy wtarłeś w filc ;p

to nie umisz robić ;p pewnie za dużo tej kupy wtarłeś w filc ;p


dokładnie też tak miałem, a jak już to benzyną ładnie schodzi :-P