Polerka ramy aluminiowej

Elo!
Chciałbym się was zapytać jak można odświeżyć ramę … w jak najprostszy i najłatwiejszy sposób … bo moja rama ma takie jak by zacieki których nie mogę normalnie wymyć …
Próbowałem w jednym miejscu pasta polerską lekko ścierną i ślady te w tym miejscu zginęły lecz przybrało również to miejsce taki jakiś matowy kolor… tzn straciło połysk i nie jest takie jak powinno być … owszem świeci się ale wygląd to tak jak by się chuchało na nią i taka para ustna jak by cały czas na tym była =/
Być może były takie tematy ale nigdzie nie jest napisane czy trzeba mocno wcierać czy lekko…, czy długo czy krótko
A chciałbym uzyskać efekt “lustro” bez stosowania papieru ściernego czy filców na wiertarkę itp.
Nie jestem pewien czy dobry temat jeśli zły to proszę o przeniesienie …
PzDR!

http://www.audi80.pl/printview.php?t=13059&start=0
jak dla mnie masz tu temat wyczerpany na maksa :slight_smile:

A jak ci się nie chce kombinować to zabierz mamie płyn do mycia okien i spróbuj :wink: :smiley: Większość zanieczyszczeń z aluminium schodzi taką metodą.

tam pisze o papierach ściernych a ja chce to zrobić pastą… mam 2 jedna tempo lekko ścierna i druga Sonax do aluminium i chromu i ona jest jeszcze mniej ścierna raczej…
A płynem do szyb to sobie mogę lusterka wyczyścić :roll:

Adverion napisał:

A płynem do szyb to sobie mogę lusterka wyczyścić :roll:


Spróbować nie zaszkodzi :-) Chociaż w sumie Carmen mówiła o zanieczyszczeniach, a tu chodzi o matowy efekt :-P

Adverion, może dasz foto jak to wyglądaż :-)

Adverion napisał:

tam pisze o papierach ściernych a ja chce to zrobić pastą...


jeśli juz to jest napisane. Jakbyś przeczytał dokładnie to znajdziesz i opcję z pastą ^^.

Lusterka możesz sobie umyć przy okazji. Nie chce mi się jechać 50 km żeby Ci udowodnić skuteczność metody. a od strony chemicznej mądrzyć się nie będę bo i tak nic nie zrozumiesz :D

ehe tylko teraz was zaskoczę … myłem płynem do szyb i nic :!: ciekawe no nie :smiley:
to nie są zacieki jak np. po deszczu i po wodzie… gdy by tak było to po co bym zakładał ten temat :-x
w sumie teraz byłem i zaobserwowałem że po paście Sonax tej do alu i chromu robi się efekt matu … a po przejechaniu najpierw mocno a później lekko pastą tempo trochę to znika…
A foto dam jak nie będzie padać i będzie lepsza pogoda… bo po takiej focie w garażu to lipna jest jakość :-/

no dobra, zwracam honor :smiley:

Adverion, weź bawełnianą ściereczkę i szoruj tak parę godzin to wypolerujesz dobrze :stuck_out_tongue:

A może ktoś napisze jak to powinno się robić profesjonalnie aby uzyskać efekt “lustro” przy użyciu past polerskich … :?:

Filc :slight_smile:

omg… proszę cię ja już mówiłem że nie chce się bawić w wilce papiery ścierna itp. tylko szmatka, ręka i pasta :!: :roll:

Wiem że nie chcesz filcem, ale pytałeś jak to się powinno robić profesjonalnie :stuck_out_tongue:

Dobra Adverion pasty polerskie/mleczka od K2 są od T0 do T9.
Masz tu linka i tam są opisy,
http://allegro.pl/item762768606_pasta_mleczko_polerskie_k2_pro_t9_200ml_ceramik.html
Tą T7 powinieneś uzyskać chciany efekt.

Szympa, no i dziękuję ci bardzo nareszcie konkretna odp.
Może ktoś jeszcze napisze jak powinno się obsługiwać pastą… tzn. z tym dociskaniem

Możesz wziąć jakąś maszynerie, lub szmatka taka miększa i jazda,
Są jeszcze takie inne mleczka do usuwania rysek, bo właśnie takie ryski ci się porobił drobne bo te pasty masz za bardzo cierne.
Aha ale ręką się trochę namachać możesz, jak kupiłem w castoramie taki trzpień do robienia takimi pastami, i to możesz zapiąć do wierterki/wkręcarki i się tak nie namachasz a dużo to nie kosztuje.

no dobra pomyślę jeszcze co i jak… dzięki :stuck_out_tongue: :wink:

Wpierw naprowadzasz cienką warstwę pasty na dany element. Następnie czekasz, aż pasta lekko przyschnie, a potem okrężnym ruchem dłoni polerujesz element bawełnianą szmatką :wink:

no tyle to i ja wiem ale mocno przyciskać czy lekko ? czy może najpierw mocno żeby usunąć syf a później lekko żeby połysk był czy jak ??

Zacznij lekko, potem mocniej, a jak gdzieś coś gorzej wyjdzie, to tam jeszcze mocniej :wink: Rób kawałek po kawałku :wink:

a nie powinno się odwrotnie tzn że najpierw mocno żeby usunąć ten syf co jest głębiej a później lekko żeby nadać połysk tzn żeby lekko tarło i usunęło te małe ryski bo jak mocno to bardziej się wżera no nie ???