Piaggio Zip by michasekk :) NOWE FOTY I...>>>>

No tak też można… a patrzyłeś jakie masz rolki może już kwadratowe są

SIEMANKO,


Niestety ale w zipie padły mi łożyska na maxa przez co ucierpiało na tym magneto :confused: Myślałem że jeszcze ten sezon wytrzymają jednak się myliłem :confused:



Przez luzy łożysk wał latał na boki i koło zaczęło obcierać o karter i na szczęści na wolnych obrotach Magnes się rozpierdzielił nie uszkadzając zapłonu :slight_smile:

Koło już załatwiłem, z wyglądu jest takie samo i chyba będzie działać



No i po 10 latach silnik w moim piaggio został rozpołowiony 1 raz :slight_smile:







Oryginalne łożyska wytrzymały 10 lat, ciekawe ile wytrzymają Francuskie SKF ??:slight_smile:



Wał w zasadzie jest jeszcze dobry ale pokusiłem się na… Może będzie na sprzedaż



Oryginał :slight_smile:



Właśnie tu jest widoczne gdzie koło zaczęło obcierać :confused:

No dobra, przejdźmy do zakupów :slight_smile: :slight_smile:

Wał korbowy:
Tec Racing z wypełniaczami
Łożyska i uszczelniacze:
RMS SKF C3
Pasek pompki oleju
Uszczelki
Rolki RMS
Magneto (używka)




Na pierwszy rzut oka wygląda całkiem solidnie






Kartery wyczyszczone :slight_smile:




Małe porównanie





VERTEX po 1 tysiu :slight_smile:

No i teraz pozostało mi wszystko poskładać :slight_smile:


Pozdrawiam i czekam na opinię.

No to teraz trochę pojeździ skuterek. Zostawiłem ci wiadomość na GG.

Tłoczek jak nowy :stuck_out_tongue_winking_eye:
Składaj to i śmigaj ;D

Siemanko po długiej przerwie :slight_smile:

Silnik złożony i pracuje świetnie :slight_smile: Wał i łożyska wkładałem 1 raz i nie miałem z tym żadnego problemu :slight_smile:



O to wał w silniku :slight_smile:



Silnik składałem na silikon który jest na fotce i klej do śrub



Silnik prawie cały :slight_smile:

Denerwowały mnie już blokady i z myślą o przyszłości ze skuterami zakupiłem sobie pneumata einhella za 170zł :slight_smile: Myślę że się opłacało. Sekunda i nakrętka odkręcona :slight_smile:




NO I DAŁEM FILMIK JAK SILNICZEK WKRÊCA SIÊ BEZ WARIA :slight_smile: JAK NA SERYJNY CYLEK MYŚLÊ ŻE CAŁKIEM NIEŹLE :slight_smile:

http://www.youtube.com/watch?v=MXlCwNkwmqM <------------------------FILM~!~!~!~!~!~!

NO i kurde dziś robiłem próby z tym twist control czy jak to się zwie i minimalne poprawy odczułem ale obecnie jeżdżę bez kulek… Dziś siędziałem z 6 godzin przy regulacji i dalej nie mogę rozkminić tego skutera… Rok temu jeździł ponad 90km/h a teraz za chuuu nie mogę go do tylu rozpędzić. Próbowałem różnych opcji i nic. Przyśpieszenie znakomite natomiast startu również nie ogarniam… Zauważyłem że okładzina sprzęgła dotyka tylko częściowo dzwonu :confused: nie wiem czemu tak jest. Chyba pokuszę się jeszcze na multivara i może jakiś pasek tylko nie wiem jak rozpoznać jaki mam silnik?? Może ma ktoś pomysły?? Zapraszam do komentowania.

ładnie chodzi silniczek, i dźwięk też jest super :)…

Siema,

Mały up

-NARAKU DRIVE BELT



Różnice widać gołym okiem :slight_smile: Na dole oryginał piaggio miał 10 lat



A ja myślałem że jakieś Chińskie dziadostwo dostane :slight_smile:



No i tak, niestety pasek mi nie pomógł w rozwiązaniu mojego problemu :frowning:

ianowicie mój zip ma na początku muła. Próbowałem już regulować rolkami, centralką(hebo +50) sprężynki najtwardsze. Kupiłem nowy pasek naraku i teraz jest mniej odczuwalne ślizganie się jego ale muł dalej jest.

Teraz mam rolki 6g i sprężynki sprzęgła TR +50%

Skuter ma muła na starcie, tak jak by się pasek ślizgał. do 20km/h za cholere go nie poderwie… 2 lata temu latał 95km/h na samym wydechu i rolkach 6g reszta była seria a teraz do 80 skoczy i pózniej silnik kręci coraz wyższe obroty a prędkościomiećrz dalej stoi na 80/85km/h Jak wkładam centralkę hrbo +50 to muszę rolki o 1g dać ciężkie i dalej to samo, jeszcze cięższe to jest większy muł. Co mogło się stać że kiedyś prędkość była spokojnie 90km/h a teraz 80?? Muła to zawsze miałem na starcie lecz też nie wiem jak go usunąć. Okładziny na sprzęgle są ok.

Czy jest możliwość że zużył się wariator???

Proszę o jakieś porady bo ja nie mam pomysłu…

Wypowiedzi doświadczonych userów mile widziane a wręcz potrzebne :slight_smile:

PS. Dziś jeździłem gilera stalker serią to tam super miał start. Tak jak trzeba. Dawało się gazu to aż na koło rwało Tylko że później troszkę go muliło(tak od 20) Może konfiguracja napędu od niej by pomogłaż?

Prze poleruj wario aby gładkie było oraz żeby wgnieceń nie było ;p powinno to problem rozwiązać