Pasek Bando wasze opinie.

Fajne jest to, że do TR dają zestaw rolek. Niemniej 6,5g przy 80cc to jest max jaki ma sens z tego co testowałem. W każdym razie dla masy pojazdu z kierowcą około 200kg 7g czy 8g mija się z celem. Póki co mam założone 6g i jest przyjemnie. Obroty do 7,5k dają radę i nie wyczuwam zbyt wielkiego ślizgania.

wiesz, ta masa rolek - to nie ma reguł w związku z pojemnością. Raczej charakterystyka wariatora. Stage Sport Pro sprzedają chyba do peugeotów 50 z rolkami 8-9g w zestawie, do minarelli jest z 5 i 6g i sprezyną medium - a u mnie zabanglało dopiero ze sprezyną soft i rolkami 4.5 a zapewne zaczaje sie na 3,9g a w zasadzie to też minarelli.

Edit: chyba się olej ułożył po wczorajszej wymianie bo teraz silnik kręci do 8k. Gaz na 3/4. Nie zauważam różnicy przy otwarciu pełnego gazu. Zobaczę gdy się zrobi cieplej jak to będzie działać.

Wracając do tematu i kolejne pytanie do was. Czy całe kompletne sprzęgło wraz z korektorem czy tylko samo sprzęgło. Pytam ,dla tego że wczoraj rozmawiałem z mechanikiem od motocykli,i gdy oznajmiłem mu że chce wymienić całość kompletnie, to on uznał że takiej potrzeby nie ma. Jednak pod warunkiem że. Talerze nie są krzywe,nie jest popękane, nie ma rdzy i są dostatecznie gładkie. Poradził mi wymienić samo sprzęgło a resztę zostawić,i jeżeli sprężyna centralna jest na tyle twarda że ,aby rozszerzyć talerze to należy zrobić do dwie rękoma z dość dużą siłą,jeżeli idzie lekko ,to do wymiany.I sprawdzić bolce. Jaka jest wasza opinia .

jeżeli ten kevlar ci nie shetał tych talerzy na śmierć (jak mówił mechanior) i nie są zniszczone powierzchnie, krzywe, przebarwione od temperatury.. etc
to nie ma potrzeby wymieniać korektora.
A co do sprężyny to jest to zła metoda sprawdzania czy zmieniać czy nie. Ja swoje spreżyny o twardości Medium (około 41-46kg) ściskam jedną ręką - aczkolwiek zawsze lepiej to robić oburącz bo wtedy ściskasz symetrycznie (tu nawet nie chodzi o siłe). Natomiast spreżyne SOFT to już całkiem swobodnie - a dopiero na takiej napęd zachowuje się odpowiednio.
Jakbyś z nówka taką samą porównał i by była miększa - to zmieniać, jakby sie na niej nie dało regulowac wariatora (nie wkręca sie i nie ma siły albo wkręca sie na 10tys i jedzie 40km/h) - to zmieniać na taka o innej charakterystyce

Chłopie, masz w moim podpisie tutaj całą listę instrukcji serwisowych dla chińskich 4T 139 QMB (i jeszcze parę innych, a bardzo przydatnych linków).
Możesz z nich skwapliwie skorzystać (chociażby same obrazki tam sobie pooglądać), albo głowić się z tym dalej. W opór.
*
Rozbierz, wymień części uszkodzone i nie męcz tutaj więcej kota, albo oddaj swojego chińczyka do mechanika i zdaj się na jego fachowość.
*
Ewidentnie jest to tutaj widoczne, że nie masz szczęścia do chińskich popylaczy, ale do ludków sprzedających ci części zamienne też nie masz szczęścia. Za dużo myślisz, a za mało działasz, a od tego twój chińczyk nie będzie się dalej cieszył dobrym zdrowiem. Taka to prawda. :-)

Kwaśny Chłopie :) schematy to ja mam podrukowane już od kilku lat,gorzej jest z wiedzą teoretyczną.A i też właśnie dla tego pytram,by pozyskać wiedze teoretycznę. By mój chinol miał się zdrowotnie najlepiej,a nie częściej na L4 niż w hasaniu.

Raz napiszę swoją przygodę z Wariatorami i paskami, i masz sobie ją zapamiętać jako świętą, raz na zawsze. Jak w kościele.

A więc tak: Paski WM Motor to padlina. Normalny pasek jest ścięty po bokach, i normalnie pracuje. Paski wm są kwadratowe. Nie dość, że będzie problem z normalnym działaniem ich to bardzo szybko się rozciągają i zaczynają się ślizgać.
Co do wariatora WM Motor: Jest on za duży, nie dorobiony, i w dodatku krzywy, i nie wyważony. Przy prędkości 60 km/h pasek wchodzi tak wysoko, że zaczyna ocierać o bendix. Wariator mi ten wcisnął pseudo mechanik za całe 130 zł, wtedy kiedy się jeszcze nie znałem. Zaczęły się problemy z paskiem WM Motor. Wymieniłem pasek na Dayco za całe 58 zł. Przejechałem na tym pasku z 100 km. I gdy wkręciłem skuter max na obroty pasek został w strzępach, a na boku jedna żyła została wyrwana. W jakim stanie jest pasek odkryłem w centrum Warszawy 10 km od domu. Modliłem się abym dojechał do domu na tym Dayco jadąc 40 km/h. Kolejnym paskiem był pasek Bando. Przejechałem na nim do babci do Nysy i z powrotem. Na pasku zrobiła się wyrwa od strony zewnętrznej. od bendixa. Po jakimś czasie przy biedronce wkręciłem na stopce centralnej silnik na max obroty. Zawył i nagle JEB! jak by bomba wybuchła. Pasek Bando za 55 zł wyskoczył z wariatora - nie piszcie jak - bo nie wiem. Cały podarty, rozwalony. Wkurwiłem się, kupiłem nowy pasek Bando, założyłem do tego seryjny wariator. Pasek przejechał już 6000 km i jest w stanie bardzo dobrym, jednak po 3000 km seryjny wariator się skończył - nie skończył się talerz, ale tuleja w wariatorze. Luz na tulei wariatora sięgał ponad 1 cm na wszystkie strony. Zakupiłem wario Malossi Multivar. Nowy wariator ładnie podniósł osiągi, wszelkie problemy się skończyły. Jedyna bolączka to rolki, które robią się kwadratowe.

Co do paska - Pasek Bando jest to standardowy pasek. Koszt paska to ok 55-60 zł. Taki pasek się nie ślizga i starczy spokojnie na ok. 10 000 km. Podobnej jakości jest pasek Dayco. Nie miałem styczności z paskami kevlerowymi, więc się nie wypowiem w tej sprawie.
Polecam Ci kupić wariator Malossi Multivar, do tego nowe sprzęgło, tulejkę wariatora pół cm krótszą, i do tego rolki 7,5 - 8 gr, gdyż 7 gr jest delikatnie za lekkie.

Robią się kwadratowe z powodu z użycia ? Co do paska to akurat jak już pisalem kevlarowy bando, za 58zeta. jutro napisze dokładnie model. Natomiast, teraz jak kupie pasek to nie kewlar, ale inny, i na pewno nie za 20 zł, bo taki to wiem że urwie sie albo rozciagnie jak gacie starej k(cenzura)..Ale dalej czepiając sie tematu sprzegła i korektora momentu. Wiec tak. Powiem wprost szukam oszczędności, i w związku z tym czego jeszcze nie sprawdzałem ,to mam sprzęgło z korektorem wiem że jest sprzegło całe, korektora jeszcze nie patrzałęm, jutro bede miał chwile czasu to rozbiore i obejże. Ale zakładając że,o ile nie bedzie w jakiś sposób uszkodzony sam korektor,talerze będą gładkie o proste, to chce to wykorzystać, ale chce dać czerwoną sprzeżyne taką mam,albo seryjną i całkiem nowe sprzegło. Wariator mam seryjny jak pisałęm i gładki ,koszyk jest cały zostają sie rolki z tej strony napędu. Wiem że zaraz ktoś napisze że próbuje rzeźbić w gównie.Tylko że nie wiem jak inni, ale ja nie lubie przepłacać.

sprężyne dasz taką jaki ci będzie potrzebna a to sie okaże kiedy sie nim przejedziesz.


A nie mówiłem, że to będzie dość długi wątek. ;P
-
Młody się był tutaj też opisał, zwłaszcza z tym jak bardzo nienawidzi... konfekcjonera ze znaczkiem WM na czymkolwiek.
Biedny miś, a Maksiu niczego sensownego nie doradził? Ojojoj. Stolica, a prawie jak kaplica.
-
A mnie to wszystko tutaj lata już od przedwiośnia roku minionego, bo ja stary piernik jestem i te wszystkie młode to mnie tutaj mogą ostro naedukować w każdym kolejnym temacie. Powodzenia im wszystkim życzę. Darz Bór. ;P
-
Btw. Prowokator (prowodyr nawet) tego danego wątku chyba się mocno był spultał i pewnie oddał swojego chińskiego chinola do tzw. akredytowanego polskiego mechanika. I za to jemu szacunek się należy. Postawa ta jest godna naśladowania, a jakże. ;-)

Tak, Izdebski to nie jest pierwszy raz jak opisujesz swoją przygodę. Opisujesz ją wszędzie. Zbieg okoliczności? Ktoś za to płacił. ;)

Witam ponownie, mam jeszcze inne pytanie .Bo i sobie coś przypomnialem. Powiedzcie mi czy, jeżeli mam cylka 80cc ale głowice nową od 50cc ,czy możliwe jest by osiągi były az tak niskie z powodu głowicy ? Czyyli prędkość rzędu 55km,a pod górkę obroty spadają,jak by nie miał siły ciągnąć.

tak jest to możliwe po to sprzedaja w zestawach.

My też sobie coś tutaj przypomnieliśmy. A jednak. Archiwa witają, a ludzie sobie ZNOWU przypominają. :P
-
http://www.skuterowo.com/forums/topic/uruchomienie-skutera-yiben-yb-50qt-6-zbik-iii
-
Btw. Zawsze zakładaj maleńki kapelutek na swój duży baniak i się potem mocno dziwuj, że cosik jakby jednak ciśnie on to twoje... zacne czółko. ;-)

Przeczytałem cały wątek i nie zgadzam się z izdebski12 i jego "teoria" na temat pasków WM motor . Człowieku Ty widziałeś ten pasek gdzie on jest kwadratowy ?
Mam założony pasek wariator i dzwon WM Motor i zrobiłem już na tym zestawie 8 tys wszystko działa bez zarzutów , a mam cylinder 70 ( zresztą też WM Motor) Może Ty go źle montujesz ?
Taki zestaw jest tani ( wariator kosztuje 37zł a nie jak pisze nasz "fachowiec" izdebski 12 130zł) Nie posiadam tyle kasy aby ładować jakieś filmówki i twierdzę że firma robi całkiem dobre części gdzie za nie wygórowaną kasę można naprawić skutera

Tak jak napisałeś a krowy na racicach gwizdają:D

Sharp napisał:

Przeczytałem cały wątek i nie zgadzam się z izdebski12 i jego "teoria" na temat pasków WM motor . Człowieku Ty widziałeś ten pasek gdzie on jest kwadratowy ?
Mam założony pasek wariator i dzwon WM Motor i zrobiłem już na tym zestawie 8 tys wszystko działa bez zarzutów , a mam cylinder 70 ( zresztą też WM Motor) Może Ty go źle montujesz ?
Taki zestaw jest tani ( wariator kosztuje 37zł a nie jak pisze nasz "fachowiec" izdebski 12 130zł) Nie posiadam tyle kasy aby ładować jakieś filmówki i twierdzę że firma robi całkiem dobre części gdzie za nie wygórowaną kasę można naprawić skutera

No i to jest sedno problemu z WM motors (zresztą ogólnie z konfekcjonerami). Byc może ty nabyłeś coś z partii towaru które WM nabyło okazyjnie ale były to części z chromu, wanadu, kevlaru i pierwiastków kosmicznych normalnie niedostępnych w galaktyce. A izdebski nabył już z kolejnej dostawy i jego części są bambusa, balsy i gliny, polepione śliną. Nazwa handlowa ta sama tylko dostawca kompletnie inny

Racja, nie ma się co kłócić. Jakość tych tanich zamienników jest zależna od partii w którą się trafi. Analogicznie nie ma się co wzdymać w kwestii ubezpieczenia OC - jego kwota jest zależna w dużej mierze od zadeklarowanego miejsca zamieszkania a różnice na terenie Polski sięgają nawet 50%.