Pasek Bando wasze opinie.

Po pierwsze. Nie kupuje na alegro,kupuje w sklepie.Ale to że człowiek nie wie.to co innego.Lecz gdy chce się dowiedzieć to jest jak jest.Albo dywagacje,spekulacje,albo wypowiedzi nie na temat.Co raz mniej jakich kolwiek konkretnych odpowiedzi. Po za tym wm czy jest ok czy nie? nie mam pojęcia. Ale co jest leprze wm czy top racing. Zamiast napisać normalnie o ile ma się wiedze do jak jest pisane? ni jak. Dla czego nie dowierzam? dla tego że co człowiek to co innego pisze.(spór o wyższości jajka na kurą) . Jeżeli zamienniki od wm są słabe dla poj80cc to w czym kłopot by napisać że to jest za słabe? dodać do tego uzasadnienie i po balu. Następnie napisać co jest leprze,ale z nie najwyższej pułki i też uzasadnić. Nie chcąc nikogo obrażać,ale popychać pierdoły na forum to każdy umie,gimbus tYż.

Sorki Bracie, ale ja tu tylko pierdoły popychać mogę, nic więcej nie wiem w temacie :-)
A z ludźmi, to tak już jest, co człowiek, to opinia. Inna użytkownika jak ja, co dopiero zaczyna i delikatnie sprzęta traktuje (to i na sznurku do domu dojedzie, co za różnica), inna gości, co wyciskają ze swoich sprzętów ile się da (im nawet kevlar nie wystarczy), a jeszcze inna mechaników, co po nas wszystkich lepią te złomy do kupy - i każdy z nich ma też swoją teorię, inną niż pozostali. Nie da się chyba uzyskać jasnej odpowiedzi, musisz sobie sam wybrać, komu zaufasz. Spróbuj ;-)

Skoro już sobie poczytałeś (dość wnikliwie i z pewnym pietyzmem nawet) to co wkleił ci tutaj mimochodem PACI i na żadne wnioski ciebie jeszcze nie naszło to proponuję się zapoznać z moją byłą krwawicą. W tamtym wątku już te fotki wygasły to tutaj znowu masz je pod nos (w porywach będą tutaj tkwić do pół roku).
*
hosting
*
hosting
*
Seryjny wariator z seryjnym sprzęgłem jest bardziej *narwany* przy cylindrze 47 mm (72 cm3), w sensie, że to się wszystko szybciej zasprzęgla i nie każdemu to przypasuje (np. smutna jazda miejska za puszkami), ale paska napędowego nie trafi ci jednak znowu szlak.
Jest to pewne niemal na 99%.
Chińskie inżyniery obliczyły wszystko i tak to zrobiły jak zrobiły. Z większą pojemnością też to działa i nawet zbytnio nie stęka (jest to raczej kwestia przyzwyczajenia niż jakichkolwiek problemów technicznych).
*
Jeżeli znowu kupujesz graty z logo WM (może być też inny dowolny znaczek, a i tak różnica jest głównie taka, że ma to-to w danym wariatorze nieco inne kąty bieżni dla zasadzanych tam wagowo rolek) to też nie widzę większego problemu (wariator, rolki, pasek i nawet kompletne sprzęgło). Alle...
Tuleję dajemy od wariatora seryjnego, podobnie jak i blachę oporową koszyka rolek, rolki 5,8 grama dla popylacza z masą własną skutera do 100 kg i 6,2 grama dla popylacza powyżej masy własnej skutera 100 kg (chińskie 4T z silnikiem 139 QMB).
*
Btw. Kot się starzeje i szarzeje zarazem, etc. :P

Napisałem że nie mam zamiaru nikogo obrażać ,jeżeli tak się stało to trudno.Ja nie należę do ludzi co się fochają.Ale. Chcąc pozyskać odpowiedź w konkretnej sprawie,czyta się na forum elementy wykłócania się o tym co jest cacy a co bee. Chinol_180 to co podajesz to już jest coś konkretnego . Natomiast ja chce wiedzeć tylko jedną rzecz. I ok zgodzę się że kupiłem części od wm,czy to błąd? nie wiem,pewnie się nie dowiem. Na czym mi zależy ? na tym by nowo zakupione cześci nie posypały się za 2tysie km.gdzie miesięcznie robie jakieś 1,5k. nie mam zamiaru co miesiąc czy dwa kupować znów tych samych części. Chciał bym kupić takie by wytrzymały chociaż 5k km.

dalej.
Obecnie mam jeszcze w moich gratach seryjny wariator ,porównałem go z wariem od wm różnica jest chociaż by waga wyczuwalna na ręce.Sprzęgło też mam seryjne,pasek? nie mam pojęcia jaki, puki nie kupie nowych części ,na co mam czas przy następnej wypłacie,to muszę przyjechać skutem z pracy do domu, odległość 20km.W tej chwili skuter stoi w pracy.Trudno umarło w drodze do niej.

dalej
Nie szukam różnic miedzy jajkiem a kurą.chce zakupić części.Jak każdy nie chce przepłacać ,i nie spodziewać się kosmicznych osiągów pojazdu.Jeżeli wm jest do kitu,to co w rozsądnej cenie pojeździ troche dłużej niż jedna spokojna jazda,ba nawet przepisowa.

dalej
nie wiem czy można jednocześnie osiągnąć zrywność i prędkość max,lecz chciał bym zoptymalizować to co jest możliwe.ale moim zdaniem bardziej wolał bym postawić na wyższą prędkość,niż czas zbierania się.

Powiem może inaczej.
Poproszę o zestawienie części (wario kmpletne ,sprzegło kompletne,pasek) dla pojemności 80cc waga samego skutera 110kg YB50QT15 SowaII / Kingway fonero.
Nie używam skutera do szaleństw ,jazda codzienna. w 90% jeżdżę przepisowo.

Wm to nie producent tylko "onaklejkowywacz". Kupuje jakiś produkt w dobrej cenie i każe nadrukować swoje logo i sprzedaje jako wyrób własny. Zapewne dotyczy to 99% asortymentu. Niby w tym nic złego bo dużo firm tak robi z motoforce, stage6 na czele.
Tylko WM idzie w ilość wiec tam jest sukces jak kupią najtaniej a sprzedadzą jak najwięcej. Wiec jedną partie kupię tu a drugą gdzie indziej.. niby ten sam produkt ale być może dostawca zupełnie inny. Jak to w biznesie.
Wiec wariator typu x z dostawy A nie musi sie równac niby takiemu samemu wariatorowi typu x z dostawy B. Ale nie wiesz tego i się nie dowiesz. ryzyko ma rekompensować cena.
Moduł mam np WM i jeździ drugi rok, alarm też z tego co pamiętam.
Chcesz pojeździć kup cześć o trwałości serii - ale nie chińskiej tylko japońskiej - wiec średnia półka tjuningowa. Wario Malossi Multivar, Stage6 SportPro, sprzęgło motoforce, dzwon motoforce albo tec.. nie te najtańsze tylko te ze środka stawki. Oferują przyzwoitą jakość.
Pasek dobry ale bez hardkorów i kevlarów. Po prostu dobry
Będziesz sie bujał z regulacją ale tego nie przeskoczysz. Jak regulujesz to masz więcej rozbierania i składania jak jeżdżenia. Mnie same akcesoria do regulacji kosztowały ze 200 zeta - akurat balasnowałem na krawędzi miedzy sprezną centralna miekką a średnią, zacząłem od 6g rolek a skończyłem na razie na 4,5g a zapewne optymalnie dla mocy bedzie ~3.9. Ale z kolei mi nie zależy na wyciśnięciu z setupu siódmych potów wiec mam obroty silnika ograniczone do około 9500 wagą rolek kiedy maxa by uzyskał jak szacuje w okolicy 11000. Ale przy 9000 i tak jedzie 80km/h wiec nawet nie bardzo czuje potrzebe - raczej ciekawość "a ile to wyda na maxa". tylko dłużej pożyje kręcąc sie na 9500 niż na 11000.
I tego jak to dokładnie wyjdzie u ciebie to sie nie dowiesz aż nie sprawdzisz.
Ale skoro już przeskoczyłeś te 50cm to jednak potrzebujesz ciut trwalszych części.

Co mogłem to pomogłem. Opisałem możliwie dokładnie... co, z czym i dlaczego tak, a nie inaczej, wrzuciłem fotki do podglądu i pobrania sobie na kompa. Napisałem co zrobić, aby i wariator ze znaczkiem WM dało się używać bez większych przygód dłuższy czas, bo jego nieco większa średnica i krótsza tuleja potrafi rozszarpać pasek napędowy o bendiks rozrusznika.
*
Rada końcowa: wsadzić seryjny wariator z seryjną tuleją (waga rolek wg. uznania, pewnie okolice 6 gramów), dobry pasek (nie kevlar), a dzwon i sprzęgło od WM (jest lepsze i wydajniejsze przy 72 cm3 w chińskim 4T).
*
Po montażu gratów sprawdzić (np. odpalając silnik i zdejmując osłonę przekładni) czy to, co było i... ZASZŁO wcześniej pod tą TWOJĄ pokrywą, NIE uszkodziło np. wału korbowego lub osi osadzenia dla sprzęgła (tzw. bicie osiowe).
*
Zimny browar się należy, a nawet i dwa. :-)

Chinol nie masz tam manuala do zenitha w swoich piwnicznych zbiorach?

Ja tylko chińskie, panie, tylko chińskie, ale coś tam takiego i dosyć małego się jednak wygrzebało. Mimochodem. :-)
+
http://scootergrisen.dk/scooterhjemmeside/download/peugeot_motor_fb_0_1_2_4_workshop_manual.pdf
+
Szybciej znajdziesz manuala po zasadzonym tam silniku niż po jakimś konkretnym modelu od danego producenta.

dzięki ci żółty człowieczku:)

I tak na tą chwilę nic innego nie wymyślę by doprowadzić skuter do domu, a nie mam zamiaru pchać go przez 20km. Miałem tą nie przyjemność i nie chce jej powtarzać. Aktualnie jestem w pracy, dziś złoże to w kupę iiiiii zobaczymy. W pracy mam czas na to by złożyć to w całość //

Chinol_180
Odnośnie części . Nieco używane są ,wszystko seryjne,pasek nieco zużyty ,ale mam nadzieje że wytrzyma dojazd do domu,rolki będą 5.8gr ważone. Tym czasem posiedzę poczytam o tych częściach -markach jakie zostały tu wymienione. Przede wszystkim ceny.

Przeglądam i ok, ceny nie powiem odstraszają. Z opinij wiem że jest jeszcze firma o nazwie (top racing) mam tu w pracy kilku chłopaków co mają założone ich części takie jak sprzegła, waria. Oni sobie chwalą,cena do jakości jest lepsza w porównaniu do wm. Co wy o tym sądzicie. I dalej. W moim przypadku muszę kupić nie tylko samo sprzęgło, czy dzwon,muszę też kupić sprężynę i resztę czyli te talerze ,w związku z tym powiedzcie mi jak się fachowo nazywają te części miedzy którymi ślizga się pasek.

korektor momentu (z tyłu) na to sprężyna centralna, sprzęgło i dzwon sprzęgła
a z przodu wariator i przeciwtalerz

By dojechać do domu,założyłem używane wario,sprzęgło,i pasek. Parametry waria nie są moim zdaniem złe.Pomimo że jest to seryjny wariator,i z tego co wiem nie jest pierwszej młodości,to jest gładki,nie do końca,bo zawiera przy jego środku delikatnie wyczuwalne wgłębienie,naprawde delikatnie wyczuć można pod palcem.Sprzęgło trudno mi jest określić,nie wiem jaka jest prawidłowa grubość okładzin, u mnie dość grube,nie wyszczerbione ,nie zjechane,ale na pewno nie jest nowy. Dzwon,tutaj wybierałem miedzy trzema, każdy z nich miał widoczne kolorami tęczy cechy grania się,wybrałem ten z najmniejszą ilością kolorów,najbardziej gładki.Pasek no cóż tu jest porażka. By tylko dotoczyć sie do domu założyłem z przebiegiem około 1000 km. Prędkość jaką udąło mi się uzyskać było max 55 km.h na prostej . Tak wygląda to w opisie . Do was mam jeszcze inne pytanie co sądzicie o częściach firmy (Top Racing) pytam o tą firmę z tego względu że rozmawiając z kolejnym (mechanikiem) dostałem opinie że w pośród wszystkich firm,ta jest lepsza niż wm,ale półka niższa od stage6 czy podobne tej marce.Jednak patrząc na ceny (TP) są niższe niż wcześniej tu wymienionych firm.Ale wyższe niż od wm.Natomiast dalej. Mam w pracy młodego chłopaka, który na podzespołach (TP) ma prześmigane już 5tyś i jeździ co dzień robiąc około 40km dziennie. Skuter jedzie licznikowe 80-90.Co o tym sądzicie.

Zdajesz sobie sprawę, że masz trudny charakter i dość ciężko jest do ciebie dotrzeć. Tak, tam do samego środka. ;-)
*
Kupisz Top Racing to będziesz miał Top Racing i... kolesia pod ręką, żeby z nim wymieniać swoje kolejne skuterowe doświadczenia.
*
Panie, zrozum pan, co my tutaj mogli to już pomogli, a części nowe to są ZAWSZE części nowe. Montuj pan NOWE i jeździj pan, bo już wiosna idzie.
Pozdrawiam, Kot w Czapce. :-)

Top Racing to półka jakościowa. Ta z kolei dzieli się na wyższą i standardową. Niemniej każda półka jakościowa będzie lepsza od niższej (WM).
Na swoim wariatorze TR zrobiłem do tej pory 5k i jest jak nówka. Dziś go sprawdzałem - przeczyściłem z nalotu itd. Jedyne co mi się dzieje notorycznie to klinująca się na wale blaszka od rolek. Ale w sumie w niczym to nie wadzi.

Chinol_180 napisał:

Zdajesz sobie sprawę, że masz trudny charakter i dość ciężko jest do ciebie dotrzeć. Tak, tam do samego środka. ;-)
*
Kupisz Top Racing to będziesz miał Top Racing i... kolesia pod ręką, żeby z nim wymieniać swoje kolejne skuterowe doświadczenia.
*
Panie, zrozum pan, co my tutaj mogli to już pomogli, a części nowe to są ZAWSZE części nowe. Montuj pan NOWE i jeździj pan, bo już wiosna idzie.
Pozdrawiam, Kot w Czapce. :-)

Kotku w czapce. :) .Tak zdadza się wiem że mam trudny charakter o charakterku nie wspomnę, wiem że trudno dotrzeć do mnie.Ale z drugiej strony patrząc,jak można podjąć decyzję o zakupie czegoś co ma służyć,jeżeli jest wiecej opnij niż ludzi.Po za tym, wiem że bywam wkur(cenura) bo pytam.Tak pytam,bo nie mam zamiaru utopić kolejnej kasy w jakieś (G).( i nie jest to punkt g).Wywaliłem około 120 zeta na wariator wm,i jaki tego wynik ? wytrzymał 20km. A na dobrą sprawe mniej zapłacił bym za taksówkę po za miastem,na tym dystansie. Trzeba będzie zakupić coś,co? nie wiem,ale nie bedzie to wm.
Po za tym , tak wiem że tak do środka to ciężko będzie dotrzeć do mnie,ale tak kurna mole patrze na siebie to nie widzę ciastka z kremem by to środka docierać i cieszyć sie zawartością :) (to żart w razie W)

ceny podane +/-
Wariator Top Racing 160zł
Sprzęgło Motoforce kompletne 300zł
Pasek Bando wzmacniany 50zł

Dupy nie urwie ale na pewno ją dowiezie.

+ ze 30-60zł na rolki
+ 60 na zestaw sprezyn centralnych
.. i dużo czasu na regulacje

A niech kupi sobie ten wariator Top Racing, no co mu tutaj mamy żałować. Niech chociaż raz w życiu będzie zadowolony. ;-)
-
https://motor-x.pl/wariator-sv-chrom-top-racing-chinskie-silniki-4t,p.html

rolki jak Stage6 precyzyjne