Okresowe badania techniczne

http://www.bip.powiatgliwicki.finn.pl/index.jsp?bipkod=/013/093
komentujcie
ciekawe czy jak będzie jechał więcej niz 45km/h to przejdzie jako motorower

dla mnie to nie przejdzie, badania chyba nie są darmowe a jak nie są to zaraz będą strajki, motorower jest to środek transportu teoretycznie tani i na 100% nikomu się nie spodobają te badania techniczne szczególnie tym którym skuter jedzie ponad 45 (zapewne 90% skuterów) bo im powinni przerejestrować na motocykl ;p

Jeżeli to sprawdźą ;p Musieli by skuter na hamowni sprawdźić a takich dla moto, ew. samochodowych przystosowanych dla jednośladów w Polsce chyba niewiele :wink: Poza tym… im się to chce chce sprawdzać ;p Jak byłem TDRą na przeglądzie to tylko światła sprawdźił i zapytał czy hamulce działają ;p

Także myślę, że się nie macie co bać :smiley:

Shakin napisał:

Także myślę, że się nie macie co bać :D


no mało, takie gadanie jak to że w pl policja nie ma tych przenośnych hamowni jak w niemczech. a dupa bo polska już takie ma, w samym krakowie podobno już dwie są.
zawsze jest ryzyko bo jak wykryją to na pewno będą się domagać przerejestrowania czy coś a wtedy takiego skutera się nie będzie dać sprzedać bo kto kupi 5-0 albo 70 na którą trzeba mieć prawko?

[ Dodano: 22-08-2009, 20:41 ]
http://piskp.pl/admin/wyswig/pliki/esklep1//opinie/piskp/2009/opinia_prawna_motorowery_06_08_2009.pdf
tu trochę więcej info ale badania co 2 lata to co 2 lata można zmulić skuter jakoś na okres badania xD

Kto mówił, że policja nie ma rolek? Mają i to już dłuższy czas. Ale jakoś masowej akcji z rolkami i skuterzystami jeszcze nie widziałem.

I tak jak mówię - np. u mnie w mieście nie ma hamowni dla moto. Przecież mogliby mi wrzucić tdr i stwierdzić, że ma za dużo więcej KaeMów niż w dowodzie. Ale moto robią tak na odwal się

Kto mówił, że policja nie ma rolek?


noo jeszcze niedawno każdy mówił że polska to zadupie i zanim będą mieć takie rolki jak w Niemczech to minie 10 lat a tu proszę ;p
tak czy inaczej, ja mam zamiar pozbyć się skutera jeszcze przed pierwszym badaniam technicznym obowiązkowym dla mnie.

Ostanio mnie zatrzymali bo światła miałem nie włączone ( nie wiem co się stało , ma w palcu odruch włączania)i zapytali gdzie masz liczniki ( kiera BMX) i zkad masz wiedzieć ze jak jest ograniczenie do 50 to masz jechać te 50 :D:D

a ja mam wpisane bezterminowy i się nie przejmuje bo przecież ‘‘prawo nie dziala wstecz’’ ;))

no ja tez niby tak mam i pewnie wszyscy, trzeba by się znać na tych wszystkich pierdołach prawnych i przeanalizować tę ustawę :wink:

Danielson, każdy ma tak wpisane ale poczytaj ze motorwoery którcyh pierwsza rejstracja była przed 2006 r maja się udać w ciągu 3 lat na badanie techniczne ale nie wcześniej niż 22 września br. Wiec niestety wszyscy musza się udać na taki przegląd

Danielson napisał:

ja mam wpisane bezterminowy



Tak jak każdy motorower. Ale zobacz na tableke B w swoim dowodzie ;) Od teraz mówimy o nim a nie o ważności przeglądu ;)

to teraz do 22 wrzesnia mam jechac na stacje kontroli ?? kurwa… mam bad looka nie mam licznikow nie mam migaczy nie dziala stop ja pierdole…

CZŁOWIEKU! USPOKÓJ SIÊ!

Poczytaj co musi mieć motorower!

Obowiązkowe wyposażenie motoroweru to:

1. Dwa niezależne, skutecznie działające hamulce (czyli musisz mieć sprawne hamulce)
2. Światło mijania barwy białej lub żółtej selektywnej (czyli światło z przodu)
3. Boczne światła odblaskowe barwy żółtej (to nie wiem czy ktoś ma ;p)
4. Dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku (sygnał powinieneś mieć)
5. Lusterko wsteczne (wystarczy nawet jedno)
6. Tłumik wydechu
7. Światło pozycyjne barwy czerwonej (pozycyjne to nie stop :wink: )
8. Światło odblaskowe barwy czerwonej (pod blachą z reguły jest )




I jeszcze

Motorower może być także wyposażony w światła, które nie są obowiązkowe, a dzięki którym pojazdem kieruje się bezpieczniej. Światła te to przede wszystkim dwa przednie i dwa tylne kierunkowskazy oraz jedno światło hamowania “stop” umieszczone z tyłu.



I nie DO 22 września tylko PO! Zależnie od tego co tam jest w twoim dowodzie wpisane. Do 22.09 to prawo jeszcze nie obowiązuje…

Czyli ja mam jeszcze rok czasu, jak większość .

[ Dodano: 24-08-2009, 09:46 ]
Do tego czasu już raczej roł nie będzie.

a to ulga ;)) a ze sportowym tłumikiem motna pojechac ??

Ehh…

Ogarnijcie się…

Mi tłumik wypluwał te syfy jak szalony… Wahacz miałem cały zalany… A sprawdźil tylko światła i klakson! I zapytał czy hamulce działają! Na normalnym przeglądzie motocykla… Piździkami tez pewnie nie będą się przejmować

To okej… Chciales się po prostu upewnic…
P.S. Jesli ma ktos np cbr 125 na 50ccm to mu tam wykryja ??

A nie?

Danielson napisał:

mu tam wykryja



wszystko zależy CO będą sprawdzać... Jak będą robili na odwal się jak mi, to nie. A jak będą mieli np. hamowanie dostosowana do moto (jakieś większe miasta itd) i się przyłożą do tego to wyjdą różne dziwne rzeczy ;]

Dla mnei to kompletny bezsens. Wiekszość polskich piździków i tak jeździ 40 km/h max. Pojeździ tydzień i padnie. Nie oszukujmy się ale chinoli jest jednak więcej w Polsce.
Jak będzie dużo motorowerów do kontroli to bedą robili z grubsza. A jak będzie ich mało to się będa przykładali. Takie moje skromne zdanie.