Nowo zakupiony skuter

Cześć ostatnio nabyłem Yamaha Neos. Jest to mój pierwszy skuter nigdy nie miałem do czynienia jeszcze ze skuterami. Mam kilka pytań:

1. Jaką benzynke lać 95 czy 98 ?

2. Jaki olej polecacie ?

3. Przy tylnym kole mam jakiś wlew to jest wlew oleju do przekładni ? Jaki tam trzeba wlewać ?

4. Jest teraz zima czy jak zostawie go na mrozie z akumulatorem to nie będzie potem problemu ? Wiadomo akumulator może się rozładować ale czy coś poza tym ?

5. Mam zapsutą wskazówkę od paliwa jest całkiem na dole opadnięta poniżej 0. Co to może być ? W liczniku coś czy pływak ?

6. Znacie jakiś dobry środek do lakieru którym zakryję rysy żeby nie było ich tak widać ?

Z góry dzięki za odpowiedź. :slight_smile:

  1. Do skuterów zalecana jest benzynka 95, wiec 95 , orlenowska najlepiej ; )
    2. Mobil 1 Super Extra Semi Syntetic . (zmiećjsza emisje wydzielanego dymu)
    3.Hipol.
    4.Aku padnie, jezeli stoi na dworze to wyjmij akumulator .(najlepiej w temp. na + )
    5.Plywak/licznik.
    6.Tempo/k2. ale jezeli, sa to rysy wyryte to dupa ;< ale jezeli tylko zarysowania np. od krzakow czy cos to zadziała : ).


    Mysle ze pomoglem, pozdro ; )

3. Przy tylnym kole mam jakiś wlew to jest wlew oleju do przekładni ? Jaki tam trzeba wlewać ?



To jest wlew do przekładni ? Dobrze mówiłem ? Gdzie kupić taki olej na stacji orlenu lub statoil czy w sklepie z częściami ?

A jeszcze jakieś płyny/oleje wlewa gdzieśą

2. Mobil 1 Super Extra Semi Syntetic . (zmiećjsza emisje wydzielanego dymu)



A jeszcze jakiś kilka innych możesz podać bo jakby ten był niedostępny. Może coś również z tańszych i dobrych. Podaj kilka jak możesz.

ten mobil będzie n 100 % dostepny, on 25 zł wiec nie drogi :smiley: ew. jakis Castron za 30zł :smiley: ;))

Tak ten korek to wlew do przekładni, ja ciagle wlewam hipol :smiley:

kondzio94 napisał:

3.Hipol.


hipol to sobie możesz do ciągnika lać... weź lepiej kup motula olej.. tak to wlew oleju jest.

do 2t tylko olej przekładniowy się wymianie i w dozowniku dolewa oleju do 2t

Bardzo dobre oleje jedne z najlepszych robi motul i castrol
z castrola to Castrol power racing.

poza tym używaj wyszukiwarki bo o olejach było dużo pisane ;p

kondzio94 napisał/a:

2. Mobil 1 Super Extra Semi Syntetic . (zmiećjsza emisje wydzielanego dymu)



ojj kondzio, kondzio, jeszcze czeka Cie dużo lektury na forum xD

semi syntetic to pół syntetyczny a najlepiej kupować full syntetyka bo najlepiej smaruje.
ja leje mobile 1 full syntetic

GitMaj0n3z napisał:

3. Przy tylnym kole mam jakiś wlew to jest wlew oleju do przekładni ? Jaki tam trzeba wlewać ?



Tam nic nie dolewasz, ewentualnie możesz zmieniać ten olej bo on się nie zużywa.

GitMaj0n3z napisał:

4. Jest teraz zima czy jak zostawie go na mrozie z akumulatorem to nie będzie potem problemu ? Wiadomo akumulator może się rozładować ale czy coś poza tym ?



Aku weź do domu.

GitMaj0n3z napisał:

1. Jaką benzynke lać 95 czy 98 ?



zwkła 95

GitMaj0n3z napisał:

2. Jaki olej polecacie ?



Ja polecam zwykły orlen semisyntetyk bo to jeden chuj te oleje.

Mafioz napisał:

kondzio94 napisał:

3.Hipol.


hipol to sobie możesz do ciągnika lać... weź lepiej kup motula olej..



Przestań! Muszę to napisać... skutery poddawane są mniejszym przeciążeniom, niż ciągniki i ciągniki są bardzo wymagające jeżeli chodzi o środki eksploatacyjne(chodzi mi o oleje), więc na odwrót jest matole :P

Hipol styknie w zupełności, chyba że stucisz lub jeździsz z nie wiadomo jakimi wysokimi prędkościami ;)

Mafioz napisał:


semi syntetic to pół syntetyczny a najlepiej kupować full syntetyka bo najlepiej smaruje.

ja w 100 %% wole semi syntetic : >

może, ale ja jakoś za hipolem nie przepadam xd
po co oszczędzać jak motula za 13zł kupisz i raz na sezon jak wymienisz to starczy.

yyy… bo się trochę pogubiłem.

To do przekładni olej się leje co jakiś czas czy raz tylko? Skuter kupiłem nie wiem co tam było lane wiec trzebaby wymieniłeś raczej.

To w koncu jaki ten olej ? Hipol czy motul ?

Ja mam dwa wlewy oddzielny na benzyne i na olej, i tam potem dozownik sobie sam miećsza. Czyli bezynka 95 a olej Castrol będzie dobry czy jakiś Mixol czy cosą

Trudno jest cos zrozumieć jak każdy cos innego mówi :lol

[u:35eb6a5592]Do moderatora nie bede zakładał 10 tematów zeby się pytac o 10 różych rzeczy :stuck_out_tongue: [/u:35eb6a5592]

GitMaj0n3z napisał:

Do moderatora nie bede zakładał 10 tematów zeby się pytac o 10 różych rzeczy :-P


nie masz zakładać tylko użyć wyszukiwarki, znaleźć JUŻ ZAŁOŻONY temat i go przeczytać - sprawa olei była kilkukrotnie już poruszana.

olej do przekładni wlewasz jeździsz potem go wylewasz i wlewasz nowy.. i tak raz na sezon wystarczy.
benzyna 95 będzie on i olej castrola też może być.

5. Mam zapsutą wskazówkę od paliwa jest całkiem na dole opadnięta poniżej 0. Co to może być ? W liczniku coś czy pływak ?



Wiecie co może byc winą tego ?

takiego ,spama" walą że nawet nie przeczytałem wszystkiego

ale ja ci powiem raz a konkretnie

GitMaj0n3z napisał:

Jaką benzynke lać 95 czy 98 ?



stanowczo 95 (98 nic ci nie da a droższe)

2. Jaki olej polecacie ?



full syntetic jak jak ci szkoda kasy to pół syntetic ( też bardzo dobry olej )

Nigdy ale to nigdy nie lej Mixolu

Polecam Valvoline (najlepsza i nie najdroższa firma)


[/quote]

GitMaj0n3z napisał:

3. Przy tylnym kole mam jakiś wlew to jest wlew oleju do przekładni ? Jaki tam trzeba wlewać ?



Tak to wlew do przekładni , również polecam Valvoline (80W-90)

polecam wymieniać po ok 5 tyś km (ja zresztą wymieniam na pałę z reszta jeżeli posiadasz instrukcje to tam NAPEWNO będzie pisać)

GitMaj0n3z napisał:

Jest teraz zima czy jak zostawie go na mrozie z akumulatorem to nie będzie potem problemu ? Wiadomo akumulator może się rozładować ale czy coś poza tym ?



weź aku do domu i ładuj co 3-4 tyg

skuter zostaw na stopce centralnej i podstaw coś tak aby koła nie dotykały ziemi bo mogą się odkształcić gumy (zresztą jest cały temat o zimowaniu skutera)

GitMaj0n3z napisał:

5. Mam zapsutą wskazówkę od paliwa jest całkiem na dole opadnięta poniżej 0. Co to może być ? W liczniku coś czy pływak ?



może pływa jest dziurawy i naszedł wachą a może coś z elektroniką , opcji jest wiele

6. Znacie jakiś dobry środek do lakieru którym zakryję rysy żeby nie było ich tak widać ?



polerka i ewentualnie są specjalne mazaki do lakieru w odcieniu tego lakieru ,

W sprawie oleju to skonsultuj się najpierw z poprzednim właścicielem jaki lał czy półsyntetyk czy pełen bo podejrzewam że jest on używany skoro ma ryski…
Olej w przekładni wymieniasz tak jak już to ktoś pisał raz na sezon najlepiej… Tylko wymieniasz nie dolewasz :!:
Hmm a z tą skazówką to hm… nie wiem jak to już tam wyglądało… ale coś mi się zdaje że to nie będzie z licznikiem tylko z tym czujnikiem coś …

A i z tymi rysami ewentualni możesz jechać do zakładu gdzie dorobią ci farbę, później ryskę bardzo staranie i łądnei zamalować i przelecieć pastą tempo a później automax’em albo autosol’em

I z tymi olejami to polecam ci : Castrol, Motul, Valvoline wszystkich używałem i są super … Tylko tak jak pisałem skonsultuj się z poprzednim właścicielem i się go zapytaj jaki lał bo jak on lał pół syntetyk a ty będziesz lał pełen to na dobre to nie wyjdzie :-/ chyba że tamten lał pełen a ty będziesz lał pół to wtedy tak

Niestety nie mam szansy się skontaktowac z poprzednim wlascicielem. Jak zrobi się ciepło to zaczne cos dłubać. Spuszcze jakoś ten olej z przekładni i naleje nowego. A co do oleju tego do benzynki to spróbuje sobie tego full syntetic. W razie czego można potem zmieniać jak się ten skończy(z gorszego na lepszy lub odwrotnie) ?

A da się sam pływak wymienić jakby był rzeczywiscie dziurawy ?

GitMaj0n3z napisał:

Mam zapsutą wskazówkę od paliwa jest całkiem na dole opadnięta poniżej 0. Co to może być ? W liczniku coś czy pływak ?



Ja u siebie miałem w neosiku :lol: ze kabel się odłączył od pływaka.
Jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz na gg 4991165.

edit: jestem zawsze na niewidoku :roll:

[ Dodano: 14-01-2010, 16:53 ]

GitMaj0n3z napisał:

A da się sam pływak wymienić jakby był rzeczywiscie dziurawy ?


allegro... neos na części i dzwonisz ;-)

Co do wskaźnika paliwa, to znając życie pewnie kabelek gdzieś nie łączy, albo pływak się przyciął :wink:

wrona napisał:

Polecam Valvoline


Wiesz co dobre :wink:

wrona napisał:

skuter zostaw na stopce centralnej i podstaw coś tak aby koła nie dotykały ziemi bo mogą się odkształcić gumy (zresztą jest cały temat o zimowaniu skutera)


Centralka raczej wystarczy, skuter, to nie 200kg moto :wink:

Olej przekładniowy wymianie się co ileś kilometrów, np.: przejechałeś 5000km, spuszczasz stary olej przekładniowy i wlewasz nowy :wink:

Wie ktoś jaki zbiornik paliwa ma neosą Jaki zbiornik oleju ? I oleju tego w przekładni.

tzn ?? co ile litrów wchodzi do zbiornika czy coś?

bo jak tak to pewnie ok 5-6

chodzi mi o ten zbiornik przy kole (oleju do przekładni) ile ma pojemności ? Do full muszę nalać ?