Nowo zakupiony skuter

chyba 200 mililitrów jak dobrze pamietam

ja zawsze kupuje motula tubkę i tam chyba 15 czy coś koło tego jest i wlewam całe i jest git :stuck_out_tongue:
na karterze tam chyba gdzieś pisze ile się mieści oleju

GitMaj0n3z napisał:

chodzi mi o ten zbiornik przy kole (oleju do przekładni) ile ma pojemności ?



pewnie ok 100-110cm sześciennych czyli 100-110 mililitrów.

GitMaj0n3z napisał:

Do full muszę nalać ?



U mnie jest tak że jak będzie za dużo to sam uleci.

przy wlewie musi pisać a czy zmieniać olej to : jeśli z full syntetyc na pół to można ale z pół na full nie… najlepiej lać jeden i ten sam… najbezpieczniej i najzdrowiej dla sprzętu polecam ci valvoline bo jest to dobry olej a najtańszy z tych dobrych bo chyba ci się nie będzie chciało płacić najtaniej 35 zł za butelkę Motula …

No bo nie wiem jaki ktoś lał to co będzie najbezpieczniej ? Castrol czy ten valvoline ?

Do przekładni to chyba motula sobie wezme.

zależy jaki castrol czy castrol power racing 1 cyz castrol actevo … ale radzę ci lać albo castrol actevo albo valvoline … bo oby dwa pół syntetyki więc wybierz któryś z tych sobie… :roll:

powiem tak, pierzycie głupoty w karterze jest śruba służąca jako wyznacznik poziomu oleju ,

a jak nie ma to lej pełną pizdę najwyżej wywali ci parę mililitrów

a co do oleju to powiem ci drugi raz bierz Valvoline bo oba oleje porządnej firmy a (tańszy z tych dwóch) który jest lepszy to tak naprawdę NIKT ci tu nie powie bo na forum chemików nie mamy ,

zamykam bo wszystkie odpowiedzi zostały udzielone i robi się tylko spam co kto woli

1. Jaką benzynke lać 95 czy 98 ?



Jak to seryjna 50tka to lej 95.

2. Jaki olej polecacie ?



Olej do silnika to najlepszy wg mnie castrol power racing jest to syntetyk więc leje się go do silników z stosunko małym przebiegiem tak do 5-10tyś km w zależności jaki to silnik i jak był użytkowany po tym przebiegu jest zalecany olej półsyntetyczny aby uszczelnić silnik po ok 15-20tyś lejemy lepiej tylko minerał a potem to tylko wymiana cylindra.

3. Przy tylnym kole mam jakiś wlew to jest wlew oleju do przekładni ? Jaki tam trzeba wlewać ?



Jest to korek wlewu oleju do przekładni. Polecam lac tam hipol bo skoro nie widac różnicy po co przepłacac. Olej się w niej WYMIENIA (więc się spuszcza, a potem wlewa!!) co ok 2-3tyś km lub co sezon.

4. Jest teraz zima czy jak zostawie go na mrozie z akumulatorem to nie będzie potem problemu ? Wiadomo akumulator może się rozładować ale czy coś poza tym ?



Motorkowi ogólnie nic nie powinno być chyba że zamarzną linki albo paliwo. A akumulator lepiej wyjmij bo aku nie lubią niskich temp.

5. Mam zapsutą wskazówkę od paliwa jest całkiem na dole opadnięta poniżej 0. Co to może być ? W liczniku coś czy pływak ?



Będzie to najprawdopodobniej licznik ale sprawdź pływak czy nie dziurawy albo nie zawieszony albo nie zardzewiały i wszystkie połączenia kabli.

6. Znacie jakiś dobry środek do lakieru którym zakryję rysy żeby nie było ich tak widać ?



Jak płytkie rysy to pasta polerska o odpowiedniej granulacji jak głębokie rysy to grubo ziarnistą (zdecydowanie najlepsza do lakierów farecla) albo polecam tez pasty koloryzująca (chyba K2 ma takie).


(tak nawiasem to takiego spamowiska jeszcze nie widziałem!!)