Nowe prawo

Ale co to przeszkadza. Będą blokować np cbr do 45 koni, zarejestrują i odblokują. Polak potrafi … nie wiecie o tym ??

a jak zablokujesz cbr do 45 konic kolo wykrecisz ? :smiley: :stuck_out_tongue:

A myślisz że nie da rady?? Myślisz nie ma jakiś modułów blokowanych?? Bez większych problemów zablokuje. Np fazera wydechem można wykastrować z około 10 koni, niby nic ale jesczze coś w gaźniku itd i się zablokuje

nom bo myslalem ze chodzi o ecu a cbr nie tylko na wtryski jest wiec ecu nie zablokujesz bo nie ma :stuck_out_tongue:

No dobra, ale skoro blokuje się gaźniki s motorowerach to i w ścigu się zablokuje. Można np zablokować gaz żeby się silnik do połowy tylko kręcił. Jeszcze się zdziwisz jakie rzeczy będą robić aby tylko zarejestrować maszyne

no wiem tak jak pisalem wykrecaja kola xD

pns, przzeciez w niemcowni musza 2 lata (chyba) jezdzic moto nieprzekraczajacego 45KM, więc jeżdżą np. zablokowanymi hayabusami :roll: zreszta co za problem zarejestrować u nas hayabuse jako 250cc :lol:

45 km/h zostaje bo zmienia się dokument uprawniający do prowadzenia motoroweru, a nie definicja motoroweru, która brzmi tak:

motorower - pojazd jednośladowy lub dwuśladowy zaopatrzony w silnik spalinowy o
pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm3, którego konstrukcja ogranicza
prędkość jazdy do 45 km/h;




Tzn, zmieni się o tyle, że będzie to pojazd silnikowy

spoko … da się

ale ja się pytam czy karta przechodzi na prawko AM … bo słyszałem że nie -_-

Raczej nie mogą ci zabrać uprawnień, ale żyjemy w nieco chorym kraju i wszystko jest możliwe ;]

Ale jak już ktoś wspomniał, prawo (niby) nie działa wstecz…

Nie wiem czy będzie można wymienić kartę na to nowe prawko tak jak to robili nasi rodzice za ok. 70zł, ale myślę że trzeba będzie robić nowy dokument…

Jak masz już kartę motorowerową to nie musisz na nowo AM robić …

Mi to nowe prawo nie wadzi :stuck_out_tongue: Chociaż z drugiej strony mogłoby zostać po staremu pod jednym warunkiem, czyli robienie testów psychologicznych stwierdzających, czy kandydat nadaje się na kierowcę, czy jest przeszczepem(nienormalny, chce tylko zap&%$…).

Obecnie proponowane zmiany mają wejść w życie z początkiem września bieżącego roku, więc kto może, niech robi prawko, tak jak ja :sunglasses:

Małe sprostowanie co do cen przyszłych kategorii:
Kurs na kategorie(A1, A2, A) będzie tylko jeden, czyli raz zaliczony ma ważność do końca życia absolwenta kursu( :stuck_out_tongue: ).
Po zdaniu kursu ma się tylko egzaminy na poszczególne kategorie.
Przykład: Kończymy kurs na prawa jazdy kat.A. Po ukończeniu możemy zdawać kolejne kategorie bez obowiązku ponownego szkolenia się.

Dopuszczalna prędkośc w kategorii AM będzie wynosiła, tak jak dotychczas 45km/h, więc tu zmian nie będzie.

Już mi o tym kumpel opowiadał co zdaje A1, tylko cholera czemu nie zrobią jakiegoś ukłonu w stoonę motorowerzystów -.- 45 km/h to jest chore, przecież taka prędkość maksymalna stwarza więcej niebezpieczeństwa, przydało by się chociaż 60, a nawet 70, żeby się na drogach normalnie poruszać…

  1. spokojnie starczyłoby, ale jest to nierealne. Dlaczegoś Ponieważ wiadome jest, że mało kto jeździ z przepisowa prękością i inni użytkownicy ruchu nie odczuwają przez to dobitnie, że jesteśmy “zawalidrogami” i w wyniku tego nie ma także inicjatywy z ich strony, aby złagodzić nam prawo i ulżyć obu stronom. A żyć tak trzeba :-?

Tak, ale inni użytkownicu ruchu, aby w nim poprawnie funkcjonować nie muszą łamać prawa, a przynajmniej nie grożą im takie konsekwencje jak nam, jeśli ktośnie wie o co mi chodzi niech zajrzy do tematu “Konsekwencje jazdy odblokowanym skuterem”.
-.-

zrobili by tak że jeśli odblokowujesz to przy wypadku typu zaliczenie drzewa czy poślizg odpowiedzialność rodziców a przy zderzeniu normalnie jak samochodem (czyli standart)

A ja myślę że oni po prostu traktują nas jak dzieci :confused:

A jak mają traktowac 14 latków ? :570: Wiadomo trochę przesadzają bo 45 to rowerem można jechac, ale tez byście wszyscy chcieli 100 popierdalac :stuck_out_tongue:

100… pewnie -.- Ale kurna 14 lat to już chyba trochę pojęcia jak na drodze się zachować ma no nie ? ( nie wszyscy niestety :confused: ) Po drugie nie tylko 14 lat jeżdżą na skuterach -.- Wystarczyłyby takie ograniczenia jakie są normalnie - czyli zabudowa - 50km/h itd. itd.
A poza tym KruczeK czepiasz się mnie że kur…

Nigdy nie można powiedzieć, że “wszyscy”, ponieważ zawsze znajdzie sięktoś innego zdania. ;] Nie zmienia to faktu, iż większość z nas chciał by popierdalać i więcej, aczkolwiek ludzie są bradzo różni, jeden takąmoc będzie wykorzystywał bardziej, inny mniej odpowiedzialnie. Uważam, że powinni dać nam większy VMAX, ale np. w zamian za trudniejszy egzamin na AM.

Ale po co tak narzekać że 45 km/h to za mało?
I tak 99% użytkowników skuterów jeździ minimum 60…
Jak psy jadą to wiadomo odruch jest taki, że zwalniasz tam przypuśćmy do 50…
A jak ktoś się boi że złapią was na kontrolę, to kupcie sobie blokadę obrotów :smiley: