Na jakiej stacji tankujesz?

Bardziej przystępnie się chyba nie da :) Silniczki z małą pojemnością nie wykorzystają potencjału PB98. Sprawa bardziej rozchodzi się o to, jak bardzo zanieczyszczone jest paliwo różnymi syfami.

Czasami bywa tak, że po zatankowaniu 98 do skutera, ma się wrażenie, że silnik równiej chodzi i szybciej łapie temperature- może to wynikać z tego, że paliwo jest "czystsze", tak jak sugerował soprano.
W moim mieście, po powodzi, jest bardzo ciężko zatankować "nie chrzczone" paliwo, ale to nie wina stacji, tylko aury i wszechobecnej wilgoci.

zeby bylo jasne co i jak oto lista stacji paliw skontrolowanych w okresie od 15 stycznia do 15 maja 2010 r.

http://www.uokik.gov.pl/download.php?plik=8377

litera D oznacza, że próbka spełnia wymagania jakościowe (parametry)

Niewłaściwe parametry paliw a negatywny wpływ na pracę silnika i stan środowiska - Informacja:
http://www.uokik.gov.pl/download.php?plik=7924

Ja mam ta tabliczce katalizatora napisane aby stosować 98. A leje różnie przeważnie 100oktan shella

ja tankuje na Orlenie :D

A teraz tankuje wszędzie

lukas548 napisał:

A teraz tankuje wszędzie

A lejesz jeszcze czasem 100-oktan Shella?

Wlałem dziś Supremy 98 ze Statoila i spalił mi 2,3 litra na 40 km. Coś mi się zdaje, że mapa zapłonu w Ince Street jest na 95 zaprogramowana. Na supremie dusił mi się ciepły przy ruszaniu i na niskich obrotach, a na 95 tylko minimalnie tak jest.
Ultimate pali mniej więcej tyle co zwykłej 95. Czy to może Statoil jest taki chu*owy?

Kisiu1981 napisał:

lukas548 napisał:
A teraz tankuje wszędzie

A lejesz jeszcze czasem 100-oktan Shella?

Już mi się znudziło i leje byle co.

Leje to co mam pod nosem, silnik 2 sów na gaźniku zeżre wszytko. W Hondzinie leje przeważnie ze stacji Makro lub Shell

A ja zawsze 95 z BP ;]

Paliwo z Bliskiej, albo Shella.

Ja już nie leję 98, bo Inca Street jednak musi mieć mapę zapłonu przystosowaną do 95 oktanów. 98 paradoksalnie więcej pali - zwłaszcza Supremy.
Och, gdyby tak zamiast modułu mieć aparat zapłonowy to bym sobie tylko przestawił i lał ile oktanów bym chciał... Ale się rozmarzyłem :D

Czy ktos tankowal na Lotosie? Ciekawi mnie jakie maja paliwo.

Tankowałem na Lotosie. Paliwo spoko.
Normalnie tankuję na BP. Do skutera 95. Rodzice jak mają auto to głównie diesel i leją Ultimate Diesel też na BP.

Ja tankuje Inusie na Orlenie Eurosuper 95.

Powiedzcie mi czy po zimie przepalić silnik na 100-oktanie z Shella? Nie zatrę silnika? Czy darować sobie?

Ja leje 98 z Intermarche :)

Nie lej tego gówna z marketów.

Wole tam niż u "ssaka" <-- paliwo do dupy ma. Ale niedawno otworzyli bliską niedaleko mnie więc tam będę lał a jeszcze jedno co będzie wydajniejsze 95 czy 98 ?