Muli po dodaniu gazu

Hej,

Czasami na zimnym silniku (ale zdarzyło się też kilka razy na gorącym) skuter zaczyna mulić po dodaniu gazu. Jadę normalnie i w pewnym momencie zaczyna się dławić, wtedy opuszczam trochę gaz i jest ok - ale jak dodam znowu to znowu zaczyna mulić i hamować silnikiem bardziej niż z odpuszczonym gazem. A potem mu przechodzi i znowu jeździ normalnie.

Skuter to czterosuw na 139QMB, jak w profilu.

Co to może być?

Filtr czystył?

Tak - oba filtry (paliwa i powietrza) mają 2 tygodnie. Możliwe że to kwestia regulacji gaźnikaż

Tak, tak ,tak

To trzeba będzie zajrzeć. Dzięki :slight_smile:

też coś takiego miałem :-/ jakiś syf był w paliwie i miał takie “chwile słabości” :-/

Silnik jak jest zimny to tak robi, tak przynajmniej jest u mnie i wielu moich znajomych.
Ja odpalam, zostawiam żeby pochodził sobie z 1 minute na ssaniu i wszystko jest ok.

Do tego że zimny muli i gaśnie już się przyzwyczaiłem :slight_smile: Ale on mi to zrobił po dwugodzinnej jeździe, na środku drogi - jadę i nagle zaczyna mulić, odpuszczam trochę gaz i jedzie normalnie, dodaję i znowu muli. Był rozgrzany.

też coś takiego miałem, jakiś paproch się dostał, ale chwilę pomulił i potem już było dobrze :smiley:

Może zapchała ci się dysza. Rozkręć i przeczyść cały gaźnik, przedmuchaj go kompresorem. Może pływak w gaźniku się blokuje.

tez to mialem jak był zimny ale jakos mu to przeszło wyczyscilem gaźnik filtr i jakoś chodzi

A zdejmowałeś blokade z filtra powietrzaż? Jak tak to spowrotem włóż tą rurkę bo dostaje za dużo zimnego powietrza.Miałem to samo i mi pomogło.

Mam stożek.

i wszystko jasne…
Stożek na serii weź go wywal i pewnie to stożek a 30zł z allegro.

Załóż seryjny albo skręć powietrze na gaźniku jak nie pomoże skręcanie powietrza na stożku będziesz musiał włożyć większa dysze

no stożek to syf w seri nic nie pomaga :-x

mój kumpel miał suzuki katane po tunie na poziomnie race i zostawił orginalny filtr tylko kupił
wkładke twin air

jest łatwiej z regulacją podobno :mrgreen:

A jakbym zmieńił gaźnik?

Gof mam skuter i mam ten sam problem co opisales wyzej wiesz juz co jest tego przyczyna?
walcze ju z tym od 5 miesiecy i nie mogę znalezc przyczyny ;/

Chinol123, Z całym szacunkiem ale zobacz kiedy był ostatni post… :roll:

a wyczyściłeś gaźnik, wyregulowałeś,?
filtr powietrza, lewe powietrze

Nie ma jak odpowiedzieć na temat po 2.5 roku, od dawna latam na GSX750F i już zapomniałem że miałem chińczyka :smiley:

Co do przyczyny - brak iskry. Nie łączyła wsuwka na cewce zapłonowej (nałapała wilgoci i skorodowała), wystarczyło ją przeczyścić, przygiąć i ustąpiło. Ogólnie jeżeli tak się dzieje (efekt można zaobserwować wyłączając stacyjkę podczas jazdy) to znaczy że silnik nie spala paliwa - może z różnych powodów go nie dostawać lub coś może nie łączyć w zapłonie - może coś na cewce, może fajka świecy…