Malowanie skutera krok po kroku.

jasiu napisał:

albo gdzie taka benzynę można dostać??

W nomi, brico marche, itp. równierz ja dostaniesz :)

kilka porad ze stajni havana tuning ; - o 100 razy lepszy od ben. ekstrakcyjnej jest zmywacz do silikonu firmy Novol - po siknieciu jakiegos elementu podkladem najlepiej jest go przesikac lekko czarna farba (przepruszyć) nastepnie po wyschnieciu zmatowac papierem na wode 600-800 az nie zejdze czarna farba wtedy na pewno będzie gladziutka powierzchnia. -podlady, szpachle i inne artykuły lakkiernicze tylko NOVOL czy MAX MAYER z innymi firmy niemaja porownania

Mam pytanko ponieważ mam zamiar pomalować sobie motor kompresorem ale nie wiem czym się rożni lakier akrylowy od bazowego

akryl to się świeci bez podkładu wprawdzie nie tak ale się świeci

z kolei baza to MUSISZ nałożyć lakier bezbarwny aby uzyskać połysk

Czyli jak chce mat to użyć bazowej i lakier bezbarwny matujący? A właściwościami fizycznymi się czymś róznią? :??

zarowno malujac arylem czy baza+clar osiagniesz efekt matu dodaja paste matujaca do farby

sorry moze to głupie pytanie ale co to jest clar?

lakier bezbarwny

Jeszcze pare sprostowań ode mnie.
Lakier bezbarwny najlepiej nakładać zaraz po pomalowaniu bazą bo lepiej się trzyma i jest lakier twardszy i ładniej wygląda.
Bo jak na wyschnięta baze nakładamy bezbarwny to powinnismy ja matować znowu zeby dobrze się trzymało a to jest bez sensu.
przerwy między nakladaniem warstw to spokojnie starczy 15 minut a nie 30 bo lepiej się lakier trzyma.
matowac do lakierowania wystacrzy papierem 400 a potem 800. 600 jest za gruba.matowanie do golego plastiku to tez bezsens absolutny bo nie dosc ze musimy kupić specjalny podklad do plastikow który jest drozszy to jeszcze sobie robimy w huj dodatkowej roboty.
lakier jak jest rowny to tylko go przeglaskac 400 i 800 papierem i można małowac nawet bez podkladu, tyle ze z podkladem lakier jest mocniejszy.
ogolnie duzo bzdur napisal herdzio.
co do materialow to tylko novol :wink:

Gdy na lakierze już wyschniętym wpadną nam jakieś drobinki trzemy element papierem 2000-2500 osuwając go a następnie polerujemy najlepiej maszyną. Co do polerowania wystarczy zwykła szlifierka kątowa z regulacją obrotów i gąbka do polerowania oraz pasta, ja używam farekli, jest dość droga ale bardzo dobra. Za fareklę płaciłem 40-50zł za 500 albo 600 gram, dokładnie nie pamiętam, efekt po niej jest super, tylko trzeba pamiętać że ta pasta lubi wodę. A co do masek to lepiej kupić porządną maskę w środę małowałem 5 elementów samochodowych to cały czwartek plułem na niebiesko :-/

Heh jak ja małowalem sprayem plastiki chropowate te bez lakieru to zeszlifowałem 150 do gładzizny potem 240, 600, 800 i 1000. Po papierach od 2000 lakier nie będzie się za dobrze trzymał powierzchni. I jak małowałem to byłem taki jak na imieninach u kuzyna czyli po %.

Panowie, naluje rs-ke tylko że u mnie było już kilka razy lakier nakładany i ten ostatni odchodził płatami:/Więc wszystko zeszlifowałem do polastiku, i teraz moje pytanie jaki podkład kupić???

no taki biały podkład lakierniczy :stuck_out_tongue:


po co piszesz jak się nie znasz ?

Ale to będzie już gotowy? czy trzeba osobno dokupić utwardzacz i rozcięczalnik?
http://moto.allegro.pl/item593477397_podklad_na_plastik_kazdy_rodzaj_plastiku_100ml.html
Jak mówicie ten się nadać

tak ten się nada ale w tym temacie jest juz wszystko wyjasnione co i jak się maluje wiec po co pytac ?
i jest napisane na aukcji ze podklad jest gotowy !!
czytać a nie spammowac nooby.

Witam

Mam dość duży problem.

Otóż:
Parę miesięcy temu pomalowałem sobie wewnętrzne plastiki na czarno. Zmatowiłem papierem 150 później papierem 600. Dałem podkład. Potem pomalowałem na czarno sprejami Motip’a. Na koniec bezbarwny. Noi po dwóch miesiącach farba od butów się wyciera :roll: :roll: Co z tym zrobić ?? Da się tak pomalować żeby się nie wycierała :?:
Zapomniałbym dodać że wszystko było małowane sprejami.

Dać ryfle na podłogę.

co zrobić z wewnetrznymi plastikami przed małowaniem. one sa takie chropowate i niewiem czy je zjechac papierem zeby byly gladkie czy poszpachlowac. ktore rozwiazanie jest lepsze?

Zjechać papierem.

Zły dział sry …