[L] Prawo Jazdy B corner

[L] Prawo Jazdy B corner


[color=#ffb300:97c46b94ac]Temat powstał po to abyście mogli zadawać pytania dotyczące prawa jazdy jak i odpowiadać na pytania innych.

FAQ
[u:97c46b94ac]Ile punktów karnych może mieć kierowca kat. B[/u:97c46b94ac]
w pierwszym roku od wydania prawa jazdy do 21pkt., w następnych latach do 24

[u:97c46b94ac]Jak anulować zebrane punktył[/u:97c46b94ac]
zebrane punkty można anulować poprzez dodatkowy egzamin sprawdzający nasze umijętności lub
poczekać równy rok - punkty same się anulują.
[u:97c46b94ac]
Czy po zdaniu testów mogę odłożyć na później egzamin z jazdy?[/u:97c46b94ac]
tak, ale tylko do 6 miesięcy po tym czasie testy należy powtórzyć bez względu na to czy się
odłożyło jazde na później czy oblało egzamin.

[u:97c46b94ac]Czy mogę się zapisać na prawko przed 18stką?[/u:97c46b94ac]
tak, możliwe jest zapisanie się na prawa jazdy 3 mc. przed 18stką z tym, że egzamin zdajemy dopiero gdy będziemy
pełnoletni.

[u:97c46b94ac]Jak jest z ubezpieczeniem? ile się za nie płacię[/u:97c46b94ac]
jest to zależne od wielu rzeczy min. od wieku kierowcy, od tego ile lat posiadamy prawo jazdy, od pojemności auta, od tego
czy auto jest zarejestrowane wyłącznie na nas czy mamy współwłaściciela.

Najlepszym sposobem aby nie stracić zbyt dużo pienidzy na ubezpieczeniu auta jest
- znalezienie osoby która ma już jakieś zniżki i skłonienie jej aby wpisała się jako współwłaściciel auta
Dodatkowymi atutami przy zniżkach są
- wiek kierowcy powyżej 25 lat
- posiadanie prawa jazdy min. 3 lata
- bezwypatkowa jazda lub wypadki nie zgłoszone do ubezpieczyciela(tzw. dogadanie się)

[u:97c46b94ac]Czy widząc zapaloną zieloną strzałkę na sygnalizacji świetlnej mam obowiązek jechać? czy mogę poczekać aż zapali się światło zielone?[/u:97c46b94ac]
zielona strzałka powstała po to aby rozładować ruch tak więc jeśli jest ona zapalona musimy jechać z tym że musimy:
- sprawdźić czy na przejściu nie ma pieszych(prawdopodobnie mają oni też zielone światło)
- upewnić się czy na skrzyżowaniu nie ma pojazdów

Jeśli zdaliśmy już Prawo Jazdy możemy sprawdźić tutaj kiedy będzie ono do odebrania:
[code:1:97c46b94ac]https://www.kierowca.pwpw.pl/[/code:1:97c46b94ac]

[color=#ffcc66:97c46b94ac]Polecam ten test teoretyczny online:
[code:1:97c46b94ac]http://www.e-kierowca.pl/elearning.html#/test_standard/b[/code:1:97c46b94ac]

zapraszam do zadawania pytań!

I Chwalcie się czy zdaliście już prawko czy idziecie dopiero na nie :smiley: Ja osobiście zdałem w piątek ; D tj 03.02.12 za pierwszym podejściem ;]

Jak zły dział to sorka :stuck_out_tongue_winking_eye: przenieście.

Lethaz napisał:

Jak anulować zebrane punktył
zebrane punkty można anulować poprzez dodatkowy egzamin sprawdzający nasze umijętności lub
poczekać równy rok - punkty same się anulują.



Można skasować tylko 6 punktów.

Lethaz napisał:

Ile punktów karnych może mieć kierowca kat. B
w pierwszym roku od wydania prawa jazdy do 21pkt.



nie 21 tylko 20

[ Dodano: 07-02-2012, 16:22 ]

Lethaz napisał:

Czy widząc zapaloną zieloną strzałkę na sygnalizacji świetlnej mam obowiązek jechać? czy mogę poczekać aż zapali się światło zielone?
zielona strzałka powstała po to aby rozładować ruch tak więc jeśli jest ona zapalona musimy jechać z tym że musimy:
- sprawdźić czy na przejściu nie ma pieszych(prawdopodobnie mają oni też zielone światło)
- upewnić się czy na skrzyżowaniu nie ma pojazdów



zabrakło ci jeszcze zatrzymania się przed sygnalizacją, jest to martwy przepis ale jest i jeżeli robisz już poradniki dla uczących się pod egzamin to rób z głową.

Po uja pana ten tematą :573:

Forum jest jednośladowe, puszki ssą, a jak ktoś chce się nauczyć teorii, to weźmie podręcznik do ręki!


Skiepściłeś Lethaz :stuck_out_tongue:

[ Dodano: 07-02-2012, 17:50 ]
btw B: 14.05.2009 i [u:04cc91bde5]A[/u:04cc91bde5]:[u:04cc91bde5]28.05.2009[/u:04cc91bde5] :stuck_out_tongue:

Oj tam, ale o czymś trzeba wkońcu pogadać . :slight_smile:

Niby racja. Pare osób będzie niedługo miało spinę z powodu egzaminów :stuck_out_tongue:

ja pod koniec marca zaczynam prawkoo :smiley:

Ja chyba na początku marca lololololol :stuck_out_tongue:

ja 20 stycznia 2012 zdałem :smiley: za pierwszym :stuck_out_tongue:

A ja 23, również za 1 razem. Myślę że jak tak kilka osób napisało ze za 1 to utwierdza mnie w przekonaniu że jeżeli ktoś potrafi jeździć, to zda. A ponieważ tutaj większość miała kontakt z prowadzeniem jednoślada na drodze (i samochodu pewnie też) od kilku lat, to większość wie na czym polega jazda.

ja robię od razu A+B :slight_smile: . a może bym we wrześniu zaczął C.

Ty już Kowal masz A ?!

Ja od marca na A startuję, a B będę miał dużo później ale przynajmniej za darmoche :slight_smile:

Mam tylko B, A robię wiosną.

[ Dodano: 09-02-2012, 12:49 ]

RudY napisał:

Ja od marca na A startuję, a B będę miał dużo później ale przynajmniej za darmoche



Jeszcze wyjdzie że będziesz musiał płacić i będziesz miał za rok

Ja też nie dawno zdałem prawko na B i czekam teraz na nie początek marca ide na A :wink:

Ja też nie dawno zdałem prawko na B i czekam teraz na nie początek marca ide na A ;)


za którym?

Za pierwszym mam nadzieje że niedługo odbiorę ten kawałek plastiku z samo karteczką z wynikiem pozytywnym sobie nie pojeżdżę :wink:

Kowal napisał:

(i samochodu pewnie też) od kilku lat, to większość wie na czym polega jazda.



Ja samochodem przed kursem w życiu nie jeździłem :P

łaaajza :smiley: , ale ja wiele razy po telakach jeździłem dziadka passatem hehe ale i tak nie zdałem za pierwszym :smiley:

Na czym nie zdałeś?

Dywer, serio? Ciężko było się nauczyć?

Szczerze powiedziawszy to ja na razie chyba raz jeździłem : )

Btw. http://www.youtube.com/watch?v=zVqIbiPLiLs

Na czym nie zdałem

szkoda mówic… tu typiarka do mnie gada alegandzko jeździsz wszystko pieknie itp itd
zawracamy wahluje tym jebanym kierunkiem , i pod tą sama dzwignią są swiatła które mi się przy wahlowaniu wyłaczyły i chuuj

http://www.youtube.com/watch?v=cdmTC7C8c9M&feature=related