Który wybrać

Ja Ci powiem tylko tyle: NIE KUPUJ KASKU PRZEZ INTERNET !
Jedź gdzieś do sklepu, przymiećrz i dopiero kup … kask MUSI idealnie pasować do łba - zakup kasku czy butów, rękawiczek itd. przez internet nie ma sensu :expressionless:

Chyba, ze masz ochote korzystac z ustawowych 10 dni na zwrot, ale to generuje koszty przesyłek.

Ja tam buty i to wszystko zawsze przez neta kupuję :D. Kask najpierw przymierzyłem w sklepie i później na necie za 40zł taniej kupiłem :smiley:

tak tak ;d ja bym pojechał i przymierzył tak to nie ma mowy żebym kupił :smiley: tylko pytam się czy ogólnie jest dobry bo zastanawiałem się tez nad Lazer LZ6 on ma 5/5 gwiazdek tak ?:smiley: jeden z najbezpieczniejszych kasków chyba :stuck_out_tongue_winking_eye:

Kurczak napisał:

Lazer LZ6 on ma 5/5 gwiazdek tak ?:D jeden z najbezpieczniejszych kasków chyba ;P


taa, chyba wśród kasków za 250zł xD ja mam lasera i dobrze się jeździ, tylko szybka paruje często w chłodniejsze dni ;/
Wentylacje ma dobrą, było po 35stopni i nie było mi w łeb gorąco, dopiero gdy się zatrzymałem. Dobry kask ogólnie.

A jak z hałasem? Bo przekonałem się ostatnio, że to cholernie istotny element. Po trzech godzinach jazdy słyszałem dzwonienie w uszach i głowa mnie bolała(kac motocyklowy :P)…

z tym że jest w śród najlepszych kasków to pisało na moto onecie xP było chyba 10 najlepszych kasków ;d

w lazerze przy 80 już dość znacząco czuć świsty, a przy 100 praktycznie tylko świst, nawet silnika nie słychać już nawet jak wejdzie na 8tyś obr ;/
trochę lipa, ale raczej żaden kask za 250zł nie będzie lepiej wygłuszony

Elo, do cylka serii w piaggio jaki wał?? W przyszłości nie przewiduję zmiany na wiekszą pojemność i mam dylemat

1. http://sklep.mieloch.pl/product_info.php?cPath=1_91_116&products_id=1663&osCsid=911cc063452f2be1667eb7d06a339e45

Bardzo tani i całkiem fajny tylko boję się o wykonanie i jakość

2. http://sklep.mieloch.pl/product_info.php?cPath=1_91_116&products_id=3794&osCsid=caee6aeb5aba50a70d391c118e018e5d

Wygląda na solidny wał ale nie wiem nic na jego temat :confused:

Proszę o wypowiedzi między wyborem tych 2 wałów.

Mafioz napisał:

raczej żaden kask za 250zł nie będzie lepiej wygłuszony



I tu cie zaskoczę :) Mam Naxe F1 z brodą(taka osłona pod szczęką) i kask jest cichutki, że można przez telefon rozmawiać(bluetooth oczywiście) i nie ma problemu :)

P.S.Taką brodę bardzo łatwo dorobić ;) Tylko musi być z twardej gumy, żeby wiatr nią nie machał :P

kask i tak będę pewnie zmieniał bo kolor nie pasuje mi więc ten bym może sprzedał i kieeeeedyś kupił, ale już naxe dla próby ;p Najlepiej Naxe F8 lub F9, z tą wysuwana blendą.
Lazer jeszcze mnie wkurza tym, że strasznie policzki uciska, i pod oczami przed to robią się takie wałki ze skóry czy jak to nazwać ;p Większy rozmiar kasku znowu po głowie trochę latał więc to raczej konstrukcja. Przy 80 w lazerze przez telefon można też gadać bo znośnie jest, ale przy 100 już świszczy niestety ;p

Ja też mam to naxe F1 znośnie jest do 150 km/h w tym kasku później to sam świst
największa prędkość jako jechałem w tym kasku to 230 km/h z barciakiem na zx9r

Mafioz napisał:

Lazer jeszcze mnie wkurza tym, że strasznie policzki uciska, i pod oczami przed to robią się takie wałki ze skóry czy jak to nazwać ;p



Jak się ma tłuste policzki to uciska :P

Mnie uvex też uciskał, a teraz nie jestem już kluchą grubą to nie uciska.

Kowal napisał:


Mnie uvex też uciskał, a teraz nie jestem już kluchą grubą to nie uciska.


Niee, po prostu go rozchodziłeś ;-)

Niee, po prostu ważyłem 80kg przy 170cm a teraz ważę 72kg przy 184cm :wink:

Kowal, pierdolisz głupoty takie że szok -.-
Ja jeszcze w styczniu ważyłem 103kilo przy wzroście 180cm i kask uciskał tak samo w policzki jak teraz przy wadze 88 i wzroście 180. 15kilo mniej ważę i dalej uciska jak uciskał więc nie pierdol więcej… -.-

Kowal napisał:

80kg przy 170cm a teraz ważę 72kg przy 184cm :wink:


To żeś te 170cm musiał mieć ze lata temu bo 14cm byś tak szybko nie urósł a przez 2 lata kask już ze 3 razy się zdąży “rozbić” i zrobić się wygnieciony taki.
A 5 miećhów temu wrzucałeś zdjęcie sadełka po tym swoim a6w to tam go trochę sporo jeszcze było musiałeś strasznie szybko zrzucić albo coś ściemniasz bo z 8/10kilo było na oko do zrzucenia ;p

Mafioz napisał:

styczniu ważyłem 103kilo



Mafioz napisał:

15kilo mniej



odczułeś różnice w , przyśpieszeniu na moto??

Mafioz napisał:

dalej uciska jak uciskał więc nie mam wszy i nie rosnę więcej... -.-


może za mały rozmiarę

ja to nie wiem kurde bo kupiłem sobie kask M i babka mówiła że OK bo nie może latać na boki. A teraz zapuściłem włosy i mnie wkurza.

musiałem się wyżalić :lol:

odczułeś różnice w , przyśpieszeniu na moto??


ciężko powiedzieć bo zrzuciłem tyle akurat w czasie jak nawet nie jeździłem skuterem a jak przyszły ciepłe dni to najpierw z cylindrem stoczyłem, więc później całkiem inaczej jeździł chwile bo zaraz uszczelka poszła pod głowicą. Także ciężko powiedzieć ;/

wiktor24 napisał:

może za mały rozmiarę


Też właśnie mam rozmiar M, jak przymiećrzałem większy to jednak za luźny był, przymiećrzałem, też naxe jakiś model też za 250zł ten sam rozmiar to tak nie uciskał, lazer widać ma to do siebie ;p

Mafiozku, 170 cm miałem 1,5 roku temu, kask kupiłem tak samo i czuję wyraźną różnicę. Zależy jaką masz mordę. Ja miałem pulchną i poczułem różnicę. Damianho z forum do szczupłych nie należał, ale twarz zawsze miał szczupłą. Zależy od człowieka.