Kontrolka od oleju, jaki kupić?

Cześć, mam Keewaya TX50, po przejechaniu 900km zaświeciła mi się kontrolka od oleju.
Wydaje mi się że to chodzi o mieszankę, ale upewnijcie mnie:


Jaki olej kupić? To jest 2T, kupiłem jakiś olej ale okazało się że to do silnika a nie do mieszanki i nadaje się do kosiarki (lol xD).

tak jest jest to 2sów wiec po zapaleniu się takiej kontrolki oznacza ze trzeba dolać ojelu do zbiorniczka , to jest oczywiście w 100% normalne bo to 2t miesza olej z benzyną, seryjnie są pompki oleju lecz niektórzy (czyt. ja) je odłączają i wolą robić mieszankę samemu tak czy inaczej , kup se jakiś olej pół syntetyk , bo na fulla szkoda hajsu do seryjnego silnika, na olrenie jest fajny olej półsyntetyczny za 15 zł tylko strzeż się tak zwanego mixola który sprzedaja podajze na shelu bo to gówno , ten orlenowski bd miał kolor soczku malinowego :slight_smile:

Do Orlenu mam za daleko, najbliżej mam stację “Bliska”, tam pewnie też kupię. Jak nie będzie na bliskiej soczku malinowego to powiedzieć że chcę półsyntetyk do mieszanki i powinni ogarnąć o co mi chodzić

pół syntetyk do 2sówa i bd wiedziec na 100%

"blisko: to ta sama kooropracja co orlen tylko punktów orlenowskich nie dostajesz , a paliwo maja z tej samej rafinerji i produkty z logiem orlenu oraz na dystrybutorach logo orlenu
gadałem tez kiedys z babaeczką za kasy i mówi że to to samo

na bliskiej też jest, dokładnie to jest taki olej:

Ile kosztuje na bliskiej ten oleją Bo nie wiem czy mi starczy 30zł reszty z biletu czy wziac jeszcze z 20

Co za różnica ile weźmiesz :smiley:
Weź więcej - zostanie to zostanie …

Ale będzie pewnie koło 15-20zł

na orlenie jest po 15 w sklepach motoryzacyjncyh po 16.50 :slight_smile:

Na orlenie zależy jakim, od 15, a wczorej we Włocławku widziałem za 16,99, a na mojej butli jest 16 napisane, chyba z motoryzacyjnego właśnie jakiegoś był brany

Będziecie tu o 1zł polemizować ? :smiley:

Ja Ci powiem że o niebo lepszy jest olej ESSO 2T, pół syntetyk u mnie 20zł. Bije na głowe orlena… Za takim też możesz się rozejrzeć:)

kondzio94 napisał:

Ja Ci powiem że o niebo lepszy jest olej ESSO 2T, pół syntetyk u mnie 20zł.



jak to stwierdzasz ?? testowałeś kilka cylindrów ?? i patrzałeś który dłużej wytrzymaż

czy moze mierzyłeś emisje spalin ?? albo testowałes skute na hamowni sprawdzając który olej się lepiej przepala i daje mocniejsza explozję ??

jak to stwierdzasz ?? testowałeś kilka cylindrów ?? i patrzałeś który dłużej wytrzymać

czy moze mierzyłeś emisje spalin ?? albo testowałes skute na hamowni sprawdzając który olej się lepiej przepala i daje mocniejsza explozję ??



Dokładnie. Na jakiej podstawie tak twierdziszł

[ Dodano: 26-03-2012, 22:30 ]
Ja na orlenie latałem hurricanem, roxem, rs, dt i wszystkie żyją, chociaż chuj wie, bo krótko je miałem.

Tym że chociażby odnotowałem mniejsze zużycie paliwa,mniej kopci, skuter dla mnie był żwawszy.
Ja tam nie mam nic do tego Orlenowskiego, bo sam mam drugi skuter który ciągle śmiga na orlenie:)
Ale że jednak w Nrg robiłem kapitalke to postanowiłem lać lepszy i leje ten ESSO. rozmiećszałem 15L benzyny z Orlenem i niestety nie byłem zadowolony:)

zastawiam się ( mówię poważnie) jaki wpływ ma olej na spalanie ? przecież dysza zawsze bd podawać taka sama ilość paliwa

kondzio94 napisał:

rozmiećszałem 15L benzyny z Orlenem



jaka mieszanke robisz ??

Dzięki za pomoc, zaraz jadę kupić ten malinowy. Jest jakaś różnica jeżeli kupił bym lepszy jakościowo/droższy oleją Np. lepiej by chodził, albo łatwiej się rozpędzał? :d

Raczej nieodczuwalna różnica i to w czystości silnika, ale do czasu aż rzeczywiście wyszłaby różnica między takim a castrolem full styntetycznym to ten motocykl będzie mieć już 3 właściciela

Nie było tego różowego, więc kupiłem olej na którym pisało “Semisynthetic Oil 2T”
Jest on jasno-żółty, wlałem go, przejechałem się kawałek i chodzi lepiej niż bez oleju xd

Bo gościu pokazał mi różowy ale był taki malutki (co się rozrabia na 5l paliwa) za 6,50zł to chyba nie ten…

nie, to tamten był do pił łańcuchowych.

stachu1609 napisał:

chodzi lepiej niż bez oleju xd



A jeździłeś długo na zapalonej kontrolce?

Jeździłem z 10km na zapalonej, ale jak włozyłem patyk aby sprawdźić poziom to było ponad połowa zbiorniczka… Więc to świecenie się to jakaś ściema xd

A ten olej dobry, taką