Kontrolka od oleju, jaki kupić?

stachu1609 napisał:

A ten olej dobry, taką


Skoro jest do 2T to dobry ... przynajmniej teoretycznie :)
Ma to w ogóle jakąś nazwę ? :D Czy po prostu pisze semisynthetical ?

Mam nadzieję, że ten patyk czysty był ... Tam nie może być żadnych paprochów !
A stan tego oleju tam kontroluj bo po prostu go ubywa bo jest miećszany z paliwem, a jakby Ci go brakło to przejedziesz paręnaście kilometrów i tyle będzie z cylindra :)

No kontroluj to, bo mi się lampka kiedyś zepsuła i by było.

Kowal napisał:

a castrolem full styntetycznym to ten motocykl będzie mieć już 3 właściciela



nigdy nie wyjdzie różnica , full syntetyka szkoda lac do serii silnika bo jest po prostu za dobry , tak samo długo bd jeździł na pół jak i na full syntetyku , własciwowsci full syntetyka sa wykorzystywane dopiero przy mocno wyżyłowanych silnikach

oj wrona tu bym polemizował … tak tak samo jakby jeździć na mixolu za 7zł a na jakimś mobilu… Olej jest gorszej jakości, gęstszy i osadza się(nagar) … Sam osobiście musiałbym być ostatnim idiotą żeby lać Castrola za 40 zł :slight_smile:
Ja jak już mówięm ESSO i chuj!

A poza tym nie wiem czy wiecie, ale ESSO to jest to samo co Mobil :slight_smile: Więc nie warto dopłacać 10zł za naklejke Mobila.

Pozdro !

ja do swojego leję Castrola i nie narzakam, 40zł za litr to nie majątek kupić 2 czy 3 literki w roku.

wiciu napisał:

40zł za litr to nie majątek kupić 2 czy 3 literki w roku.



ile ten twoj pojazd ci pali paliwa ??

między 3-4literki na 100km

Polecam mój temat dotyczący olei do miećszanek:
http://www.forum.eterrymanow.pl/viewtopic.php?t=63

Co prawda do trochę innych silników, ale wartość merytoryczna się nie zmienia.

wiciu,

wiciu jeżeli nie jeebłem się w obliczeniach to 3 litry oleju starcza ci na ok 3000 km , a na rok czasu to trochę mało

standardowa mieszanka ( myślę ze dozownik robi podobną) to 1:40 ( co oznacza litr oleju na 40 litrów paliwa)

mówisz kupić 3 litry oleju na rok , czyli starczy ci to na 120 litrów paliwa

pali 4 l/100km czyli 120 podzielić na 4 , daje 30 i teraz 30 razy 100 daje 3000km

wniosek za 3 litry oleju zrobisz 3000 km , a 3k na rok czasu to nie zawiele wieć myśle kupisz więcej tego oleju :slight_smile:


proste działanie ale juz mi się jebie w głowie , jak czytam to którys raz weź ktoś inny to ogarnij

no mniej więcej litr na 1000km idzie. Ale 3000km to naprawde nie jest aż taka mało na skuter, ja dt zrobiłem 4000km przez rok a wcale nie stała. Co tydzień bak paliwa.(szczególnie w wakacje)

Według mnie 3000 to średnio …
Ja wcale więcej nie robie DTką

no tak na oko powiedziałem:P ale nawet lepiej wydać więcej a kupić coś pewniejszego :wink: