Kiłej Hurricane by Bartek__

Siema…

Przedstawiam wam mojego hRR z 2004 r. Kupiłem go w 25 kwietnia br. z przebiegiem niecałe 3,5 kkm . Pojeździłem chwile, byłem na kilku zlotach regionalnych… Jakoś w lipcu moje siostra zaliczyła na nim szlifa, poza rysami na plastikach uwaliła mi mocowanie wydechu przy cylku, niestety… Miałem kasę i zrobilem LC. Pompa z malagi, chłodnica z RG, cylinder z Roxa i tłok z Kiłeja. Poszła mi uszczelka pod głowicą raz, drugi. Odstawiłem to padło na 2 tygodnie.
Później zamieniłem się pompę z Smugglerem na pasek do drugiego skutera. Później wymieniłem się z nim również za cylinder z głowicą i chłodnicę na lusterko F1, sprężynę centralną TP +22% i jakieś naklejki. Ogólnie wyszedłem na tym na plus i byłem zadowolony.
Poskładałem go na AC i jako tako jeździł, pojeździłem pare tygodni i zatarł się tłok. Stał kilka tygodni, kilka razy próbowałem go zreanimować i nic to nie dało. Nastukałem kasę i zamówiłem u Smugglera tłok TNT i 2 nakrętki na szpilki bo się ukręciły nakrętki, a nie szpilki (naszczęście). Poskładałem i ładnie chodzi. Byłem na Mikołajach Na Moto edycja Śląsk. Dostał w pi.zde na nowym tłoku. Nie wiem jak to teraz wygląda cylinder ale powinno być wszystko ok. Dobra koniec gadania. Przechodzimy do konkretów.

Optyk:

Przedłużka IGM 4cm (kupiona za 10zł :wink: )
Lusterko F1
Białe odblaski.
Białe postojówki.
I to na razie tyle.

Mechanik:

Rolki Motoforce 4g (zmienione z seryjnych 4,5 bo zamulał na seryjnych)
Przeciwtalerz TP Race HQ (seryjny się rozwalił i ta cholerna gwiazdka :roll: )
Pasek BANDO (POLECAM)

Teraz moje plany:

Optyk:

Malowanie Czarno-Żółte (będę się wzorował na tym Roxie)



Manetki Flame Żółte
Chwytak Powietrza Czarny
Polerki:
-przekładni
-prawdopodobnie lagów
-klamek
-pokrywki zbiorniczka płynu hamulcowego
Kierunki LED na tył
Żarówka XENON
Ogólne ogarnięcie plastików itp.
Skrócenie błotnika.
Obicie siędzenia skają czarną i jak znajdę to zółtą.
Jakieś naklejki itp.

Mechanik:

Ogólnie to nie mam jakichś porządnych planów co do mechaniki.
Jakaś świeca itp.

Inne:

Nowe tulejki mocowania silnika.
Nowa stacyjka i zamki.
Nowa klapka wlewu paliwa.
Ogólne doprowadzenie do go stanu używalnośći.

Fotki :

Tutaj dodaję fotkę mniej więcej jak będzie wyglądać.







Jakieś fotki z prac dodam za niedługo…


Pozdrawiam Bartek.


KOMENTOWAÆ :mrgreen:

Ogólnie plany na optykę niezłe. :smiley: Wygładź nadkole. Rób coś z mechaniki potem ;p Na razie dosyć dobrze się zapowiada. Ocenimy potem. Ale rozwaliło mnie to że przerobiłeś z AC na LC i potem znowu na AC xD Na moje to totalny bezsens ;p Trzymam kciuki, powodzenia :stuck_out_tongue:

bak do kufra i wygładź nadkole i wywal ten błotnik i będzie od razu lepiej…
Może wywal jeszcze przedni błotnik i daj foty jak to będzie wtedy wyglądać …

Idź na całość i daj felgi od SR :smiley: tak jak Siwy w swoim miał :smiley: ogólnie to malowanie będzie ładne :stuck_out_tongue: i mam nadzieje że świecy nie uważasz za tuning mechaniczny? ;>

nieee… Daj lepiej 12" nie 13" bo one do hrr są stanowczo za wielkie i wygląda śmiesznie :-/

no w sumie masz Adverion, rację :wink: to daj od focusa albo Matrixa :smiley:

mateuszpasiu napisał:

i mam nadzieje że świecy nie uważasz za tuning mechaniczny? ;>



Nie no bez przesady.


Jeśli okradnę bank albo wygram w totka to jak najbardziej zrobię full mechanik i optyk. Jednak moje finanse ograniczają do tego co opisałem. Baku do kufra wkładał nie będę bo skuter ma służyć do jazdy codziennej i kufer jest bardziej mi potrzebny. Latam także na zloty 1-2 dniowe i do tego też kufer jest potrzebny. :lol:

Oczywiście nie myślcie sobie że wyobrażam sobie jakiego to Ja projektu nie robię. ;-)
Ogólnie chce wam przedstawić jak mój skuter będzie wyglądał po moich zabiegach.

Wiecie że mam felgę od focusa w garażu z oponą 12'' tylną . Jednak nie mam karteru, a znowu z tym wiązą się następne koszta. Ogólnie to chciałem się w 500 zł zmieścić. Ale jeśli ktoś wie o karterach w chuj tanio do Kiłeja to proszę o PW.

Pozdrawiam Bartek __

Plany jak na razie wpyte, a te kolorki od roxa boskie ; ) , a jak z osiagami powiedzą

Pisz do Siwego, on sprzedaje swojego hurricane na części a miał właśnie takowe kartery jak potrzebujesz :wink:

On ma minarelli, a ja mam felge do Kiłeja.
Z osiągami nie ma źle. Przy mojej wadze (120kg) idzie 65 km/h licznikowe.

wariator jakiś masz sportowy ?

Nieee. Tylko odblokowany jest.

Niedługo dodam fotki polerek bo muszę klamkę dokończyć i paste kupić bo nie mam żadnej porządnej.

AutoMax’a polecam…
I radze ci kup sobie Malossi Multivar’a … mój kolega też ma hrr i szedł mu 65 licznikowe po założeniu tego wario idzie mu 75km/h licznikowe… nie raz i 80km/h + duuuużo lepsze przyśpieszenie
Mówię ci co to wario zrobiło z jego skuta po prostu jest to teraz potwór na kółko bardzo ładnie teraz rwie i w ogóle…

a po co ci te białe odblaskiż nie lepiej w ogóle wyrzucić?
Mój brat ma hrr i seria odblokowana chyba z 70 leci, a zryw ma dobry też.

Nie, nie lepiej bo będą brzydkie dziury.

Pewnie waży połowe tego co ja. :roll:

Skąd Ty Szympa jesteś? Ja tez z Śląska jestem. :roll:

ee lepiej nie bo zostaje się po nich takie nieładne okrągłe miejsce … a na błotniku nawet chyba się zostaje niepomalowane kółko z dziurą … :-/

no przecież pisze że śląsk ;p
Górny Śląsk-Palowice

A na błotniku to chyba można zaszpachlować i pomalować.

Jak ojciec weźnie mnie do roboty w ferie i coś naskrobie to może zawita jakiś używany Leo ZX i nowe wario BGM Super Tune. To co wam przedstawiłem teraz to mam zamiar skończyć do końca stycznia. W ferie nowy etap.

Lepiej zrób minarelli LC.

ale pisał że nie ma dużo kasy więc to nie było by opłacalne bo za dużo czasu by mu to zajęło tzn. zdobycie kasy… chyba że się teraz szykuje gdzieś do roboty… nie wiem to zależy właśnie od budżetu bo przerobienie na minarelkę LC było by najrozsądniejszym posunięciem :roll: