Kierownica BMX - Jak wykonać samemu ----autor SIWY

Pokaże wam jak łatwo i tanio zrobić kiere bmx. Nie trzeba wcale kupywać drogich kierownic i adapterów typu tnt czy hebo wystarczy kupić odpowiedni mostek i kierownice rowerową. Do naszej przeróbki będą potrzebne: -seryjna kierownica -mostek rowerowy w moim przypadku na sztyce 1 1/8 cala czyli jakieś 28,6mm -kierownica rowerowa -piła do metalu lub szlifierka kątowa -narzędzia typu śrubokręty itp Najpierw musimy zdemontować seryjne plastiki z kierownicy , odkręcić kierownice i cały osprzęt z niej. W naszych skuterach sztyca chowa się pod plastikami więć trzeba uciąć seryjna kierownice w taki sposób: Następnie przykręcamy uciętą rurkę z seryjnej kierownicy na sztyce i zakładamy nasza nowa kierownice z mostkiem, przełączniki itp i ustawiamy według swoich upodobań. Chowamy wszystkie kable pod czachę i zakładamy przyciski na kiere itp. w przypadku hurricane jest mały problem bo musimy upchnąć je a mamy trochę mało miejsca a w przypadku innych keewayów i cpi niema z tym problemów. I już możemy się cieszyć naszą kierownicą bmx Dodam jeszcze że lepiej kupić jakieś lepsze części a nie najtańsze firmy Zoom bo tzreba też pamiętać o bezpieczeństwie :wink: Kierownica i mostek na zdjęciach są no name, zostały użyte jedynie do zrobienia tego artykułu. Zakaz kopiowania, bez mojej wiedzy.

piękne :wink: 10/10

Pewno się przyda. Stawiam ci piwo za temat i chęci pomocy :wink:

Wszystlo ok, ale przydałoby się taki schemat ile mm ma sztyca sqtrów różnych marek. Gdzies na necie widziałem, więc jak znajdź to wrzucę

[ Dodano: 2008-09-09, 17:42 ]
http://www.hebo.com/cpdf/detalles.pdf oto one :slight_smile:

temat na pewno się przyda dla siwego nalerzy się pochwała :!:

Podklei ktoś?? :wink:

A jak to jest z kierownicą bo nie wiem czy czasami nie będzie za gręba na to żeby włożyc na niż rollgaz, manetki…itp…

Wszytkie kierownice rowerowe w miejsce gdzie zaklada się przelaczniki i manetki maja taka samą grubośc jak tnt czy hebo czyli 22mm poszerzone tylko są na wejscie do mostka :stuck_out_tongue_winking_eye:

a z mostkami to jak to jest czeba mieć jakis roziar…może dalibyście mi jakis link do dobrego mostka na allegro…nie chce zeby kierownica wystawala 10 cm za czache…najlepiej żeby był to jakiś krótki mostek…

OJ siwy siwy baranku ty jeden co ty się tak dopominasz o to podklejenie :smiley: Aaa już wiem bo może się przydać ?? Nie dobra joke. Oczywiście że przykleje i pozwole sobie zmienić nazwe temaciku :smiley: Masz piweczko

Siemka Miałbym do was moi kochani prośba wielka :slight_smile: Czy mógłby mi ktoś zapodać linka z allegro najlepiej kiery z mostkiem Mostek mam 28.6mm. Przydało by się gdybyście mi powiedzieli czy wystarczy kupi te kiere i mostek? Domyślam się ze potrzeba równie licznika. Czy można zastosować jakiś tani ? Nie mam tutaj namyśli 200zł może coś w stylu rowerowym ? Interesuje mnie również problem przebiegu :slight_smile: Czy by taki rowerowy spełnić swoja role Co radzicie ? Powiedzmy ze mam na te cała kiere z licznikiem max 100zł Czy da rade ? Irytuje mnie również problem wysokości takiej kierownicy czy dało by się to wszystko zamontowałna wysokości obecnej ? Help :slight_smile:

Irytuje mnie również problem wysokości takiej kierownicy czy dało by się to wszystko zamontowałna wysokości obecnej ?

oczywiście że tak, w końcu ucinasz seryjną kierownicą :P

Czy można zastosować jakiś tani ?

najlepiej sigme jakąś za 50zł

Tak rowerem trochę jwdze można powiedzieć ze na poważnie street :stuck_out_tongue: Sigme rzeczywiście można kupić i to będzie dobre do skutera Powiedz mi mi jak by to trza było po podłączać?

normalnie tak jak w rowerze :stuck_out_tongue: magnes do koła i jechane :stuck_out_tongue:

No dobra ten licznik co teraz mierzy przebieg ? Przecież jak będą sprzedać to kos by chciał sobie to sprawdzić :mrgreen: Co myślicie o takim zestawie ? czy wszytko będzie gitara :stuck_out_tongue: http://allegro.pl/item434327015_super_licznik_sigma_sport_700_wyprzedaz.html http://allegro.pl/item435136804_kierownica_truvativ_xc_25_4_mm.html http://allegro.pl/item437568986_mostek_kierownicy_28_6_mm_nowy_od_m_r.html W 150zł bym się zmieścić :slight_smile:

będzie dobrze :wink: wszystko będzie pasowac zamawiaj i montuj :wink:

wiee co ja wole uzbierac sobie na porządny adapter tnt lub str8 i po jakims czasie jeszcze kierownica i mam pweność że to będzie wyglądało i jeździło…

Adi napisał:

Irytuje mnie również problem wysokości takiej kierownicy czy dało by się to wszystko zamontowałna wysokości obecnej ? Help :-)

Mysle ze to nie jest dobry pomysl bo będzie wyglądać jak koza, muszę przyznac ze jezdzi się owiele wygodniej z niską kierownicą :P

mam pytanie gdzie kupie mostek do takiej kiery i mniej więcej jaka musi byc ta kierownica od roweru :slight_smile:

szukalem na allegro ale mostki sa razem z kierownica a ja niechce calej kiery kupowac