Keeway focus, tuning po regulacji i słabe osiągi ;/

moze cos z zapłonem ? najlepiej jakbys mógł od jakiejs yamahy załozyc i zobaczyc czy cos się zmieńilo

a klinek masz dobry? nie objeżdża magneto na wale?

klin jest dobry, magneto się nie okręca a co do zapłonu.
to ten koleś co regulował mówił że pasek jeszcze jest jakiś co nie pozwala max wyciągnąć i na próbę ma wsadzić jakiś inny i zobaczyć to mu powiem żeby zapłon też obczaił jak da rade choć nie wiem czy to wypali xD.
ale w skuterze się nie da regulować zapłonu nie? ja przynajmniej nie widziałem nic takiego tam.
chyba że tłok od głowicy jest za daleko bo nie ostawiałem bo przy sporcie podobno nie trzeba tego gmp ustawiać. jak myślicie?

nie da się resulowac ale moze cewki się przypliły :smiley:

kiedyś już tam wszystko rozbierałem i czyściłem i nic nie dało ;/

ten czujnik co zbiera impulsy od magneta idzie go regulować … bynajmniej tak mi się wydaje bo pamietam ze znajomemu jak poskladalem silnik to nie chcial palic ale walil z wydechu jak z armaty … no i przestawilem ten czujnik i zapalil … później to tylko doregulowałem zeby było jak najlepiej …
sprawdź to

no jest, można go przysunąć bliżej lub dalej od magneta i tyle. sprawdźę może jutro, ale na 90% ustawiłem go na odległość cieniutkiej tekturki ;p

A mi wydaje się ze to przez te przełozenia niby polini :wink:

SiWy, to przez przełożenia nie jest mój kumpel wsadził do matrixa seryjnego z dobra kompresją te przełożenia i szliśmy równo ze świateł a ja miałem wariator wymieniony wtedy ale mój był już z deka przytarty :slight_smile: Obczaj ten zapłon (posprawdzaj wszystkie połączenia, jakość styków itd) albo to może być faktycznie wina wariatora choć malossi też bardzo dobre jest…

Mafioz ja tego czujnika nie mam tak blisko, może z 2mm od magneta, spróbuj może dać do troszkę dalej.

no więc tak:
Ten czujnik przesunąłem i jest jakoś 2/3mm odległości, ale to nie pomogło xd
myślałem że moduł ale wsadziłem seryjny to strasznie malutkie obroty kręcił, aż dziwnie xD moduł jest ok.
przed jazdą ogólnie to na wariatorze markerem porobiłem kreski od środka do zewnątrz i :
http://img16.imageshack.us/i/20090918247.jpg/
pasek nie wychodzi do samej góry ;/
W sumie tam jest z 0.5cm to to aż by tyle v-maxa ograniczało?
dodam że do 50kmh kręci ogromne obroty a powyżej 50kmh obroty już lekko spadają z 1tyś/1.5tyś obr mniej ma i potem już nie wzrastają.

A może skróć tuleję wario? Pasek wejdzie wyżej i będzie większy v-max :slight_smile:

no ale czy wtedy nie będzie znów mułów?
już i tak mam mega muła na starcie a na wario widać że wytarte jest tylko tak do połowy a wyżej już tak mniej co oznacza że pasek tam żadniej wychodzi wyżej jak połowa.
To tak na chłopski rozum, tak do 50kmh jak mam takie mega wysokie obroty pasek wychodzi do połowy wariatora a później po przekroczeniu tej prędkości obroty zauważalnie spadają i wtedy wychodzi na tą część mniej wyjeżdżoną.
Spadku obrotów nie powinno być i powinien równo cisnąć.

A koleś regulował to nie wiem czy jakiejś podkładki czasem nie dał tam też, dziś będę wieczorem miał może klucze to rozkręcę i zobaczę.

miałes pasek kevlarovy ;> a może wario wytarłeś kevlarem :smiley:

a właśnie masz idealnie rowniutkie powietrzchnie wario przeciwtalerzaż?

Wez te wywal wszystkie podkładki jak jakieś sa na tuleji i najwyzej dasz trochę lżejsze rolki i v-max powinien wzrosnąć ale na sportowym wariu nie wyjdzie ci nigdy pasek do samego konca tak juz sa po prostu zrobione no chyba ze ta tuleje skrócisz ale mul większy będzie na 100% jak teraz jest. Nawet jak sa jakieś fałdy na wariu to nie zmiećjsza one osiągów znacznie. A na focie widać ze nie ma żadnych fałd wiec jest ok. A pasek jaka ma szerokośc bo może jest zjechany już??

no więc tak:
wario jest równe i jest ok. pasek kiedyś na tym wariu wychodził do samej góry.
a pasek jest 16mm nie jest popękany ani poszczerbiony.

jutro to rozkręcam i zobacze co tam jest nie tak.
tylko kurde, dziwi mnie jeszcze taka kwestia że założyłem do tego sprzęgła najtwardsze sprężynki jakie dali, naciągnąłem je na maxa a skuter i tak z niskich obrotów rusza ;/

jak dobrze pamiętam to pasek powinien mieć 17mm ale dokładnie nie pamiętam :slight_smile:

Nowy chyba 17,5 ma.

no nowy ma 17mm ten też miał ale szybko się starł do tych 16mm i teraz tak zostaje i się nie zmienia dużo ;p.
A co myślicie żeby wsadzić do tego centralke polini +7?
możliwe żeby ta TopRacing+22 była za twardaż ;/

[ Dodano: 18-09-2009, 23:42 ]
bo to tak wygląda jakby na początku 0-50kmh ta centralka byla za twarda a potem jakby już się poddawała i pasek za szybko idzie w gorę przez co obroty spadają.
Więc co myślicie o tym jeszcze? może w ogóle wsadzić jakąś hebo, są krótsze więc na początku byłby mniejszy opór i może by lepiej szedł? ale mam tylko +60