Keeway FaRox by Trane

Witam,chciałbym wam przedstawić mój skuter Keeway F-act jest to rocznik 07.Po niecałym roku użytkowania zaczęły się plany dotyczące tuningu(był to cylek,wydech,wario,sprzęgło i oczywiście trochę optyki),plany poszły w niepamięć po jakimś czasie po czym wróciły “trochę” zmienione,a mianowicie były to takie plany:

Mechaniczne:
Wsadzenie silnika z Aeroxa i stuningowanie go pod 70 Sport

Optyczne:
Zaadoptować przód z Aeroxa,
Wygładzić tył i dać lampe,

Silnik składaliśmy od podstaw 26 września 2009 roku,początkowo siędziała mała chłodnica z NRG i zbiorniczek z Sr,silnik początkowo chodził na seryjnym sprzęgle Keeway’a i gaźniku ale po krótkim namyśle zmieńiłem gaźnik na TEC 17,5 mm , a sprzęgło na Polini 3G do tego dzwon Stage 6** Wing Cooler,już wtedy było czuć różnice,skuterem zrobiłem parę km na tym silniku niestety brak wolnego czasu i pogoda nie dały zrobić porządnej regulacji.Dobra koniec tej opowieści teraz podam jaki setupik siedzi w tej zabawce.


SETUP:
-Cylinder Motoforce 70 [sport],
-Wał Top Racing NG,
-Łożyska Stage 6** teflon C4,
-Wydech Stage 6** Pro Replica [chrom],
-Sportowa pompa wody SSP[chrom],
-Filtr stożkowy Motoforce [gąbka],
-Przeciw talerz wariatora TEC HQ,
-Wariator Stage 6** Pro,
-Gaźnik 17,5 mm TEC,
-Ssanie ręczne Stage 6**,
-Sprzęgło Polini 3G,
-Dzwon Stage 6** Wing cooler.

Na dziś skuter przechodzi kilka przeróbek(nowe nadkole,poprawki z przodu-uderzenie w szafkę w garażu).

FOTY:







Więcej fot wrzucę wkrótce.Pozdro.



EDIT:Pewnie się zaraz doczepicie dlaczego na dolnym plastiku pisze yamaha była to głupota kilku ludzi przy pracy nie obrażając nikogo.

No fura to będzie nieziemska i jeszcze moj matrula biedny seryjny jak jeszcze był xd
a i tu jeszcze fota jak był wstępnie przymiećrzany tył
http://i47.tinypic.com/2w5qcux.jpg

Konkretne plany, życzę powodzenia w ich realizacji :stuck_out_tongue:

Trane_17 napisał:

Zaadoptować przód z Aeroxa,

plIsSS nIe !! aJć
Zrob cos bada zcy cos ale nie rox blagam cie !!
Nie trawie tych przereklamowanych skoterow ;/

Trane_17 napisał:

Wsadzenie silnika z Aeroxa

Madra decyzja ;)
Sory ale wszystkiego nie przeczytalem bo duzo ale nie bdziesz chyba o to zly co ? ;>
Ogolnie ladny sprzecik :)
Ten gaźnik TEC jak się sprawuje? slyszalem ze awaryjne i się same rozregulowujaż
I jakbys cos o cylku powiedzial bo widzialem go a nie znam nikogo kto ma motoforce 70ccm. Masz porównanie do innych cylkow 70?

Danielson napisał:

Trane_17 napisał/a:
Zaadoptować przód z Aeroxa,
plIsSS nIe !! aJć
Zrob cos bada zcy cos ale nie rox blagam cie !!
Nie trawie tych przereklamowanych skoterow ;/



toc juz to zrobił :d

ale skuter fajnie se zapowiada tylko wez jeszcze się pobaw z tym nadkolem :d

i ewentualnie z czachę wyrównaj bo troszkę takie fałdy są :d

edit: i oczywiście przód koło od roxa bo tera to hujowo

Więc tak przód z Roxa był praktycznie na początku robiony nie był to pomysl od nikogo zgapiony,co do cylka ogólnie na nie wyregulowanym gaźniku ma kopa niezłego może to potwierdzić kolego Harnik95 bo widział jak to leci,gaźnik nie sprawia kłopotów pierwsze słyszę by się rozregulował.

EDIT:Dużo pracy jest przy nim,brak czasu,a na Częstochowe trzeba zdążyć.Co z felga od Roxa nie wiadomo nic,słyszałem ze jest za szeroka na te lagi,tył felga jest w trakcie polerki.

moja opinia jest taka że to wygląda jak gówno , kojarzy mi się taka myśl , bardzo chciałbym mieć roxa ale mnie nie stać to zamontuje se czachę od roxa, ale to tylko moje zdanie , i kiepsko wyszlifowałeś szpachle bo widać jak lakier się położył , ale za to tył zapowiada się ciekawie :smiley:

Myślałeś o kierze bmx??

każdy nie ma czasu ale jakoś wszyscy w skuterach dłubią :lol:

Trane_17 napisał:

przód z Roxa był praktycznie na początku robiony nie był to pomysl od nikogo zgapiony,

emmm spoko ;/ :roll:
I felgi od roxa boze !!!! Nie !!
Od sr moze? albo malagi ? :)

Właśnie wsadzaj bmx u mnie mi się to bardzo podoba :smiley:

wrona napisał:

kojarzy mi się taka myśl , bardzo chciałbym mieć roxa ale mnie nie stać to zamontuje se czachę od roxa



mi się wydaje ze raczej nie...

wrona napisał:

moja opinia jest taka że to wygląda jak gówno



poprostu tego jeszcze nie zrobił do konca... malowanie trochę hujowe ale lepsze niz moje :D
ogulnie to mi się podoba

ale z tyłu to nie dawaj lampy tylko wez wywierc dziurki i wstaw diody led :d sam tak chciałem zrobić ale do stuntu diody się nie nadają :lol:

[ Dodano: 02-02-2010, 22:31 ]

Danielson napisał:

I felgi od roxa boze !!!! Nie !!
Od sr moze? albo malagi ? :)



skoro ma tyłod roxa to niech przod tez wstawi :roll:

edit : od sr-ki to ja bede miał w neosię felgi :D i juz

Wrona lakier jest dobrze położony bo szpachla na gładko tam jest a i tak będzie to poprawiane bo uderzenie swoje zrobiło,co do tego kupić Roxa to nie sztuka,chcę zrobić to co miałem w planach już przy kupnie skutera.Podziw za to że poznaleś jak jest położony lakier bo amatorskim zdjęciu.


Nad kiera myślałem i nie wiem co zrobić z zegarami bo szkoda kasy na KOSO.A brak czasu mam ponieważ dołożyli nam lekcji ze względu na miesięczna praktykę,ale już niedługo ferie to coś będę modził.

EDIT:Najpierw czekam na fajną pogodę by to wyregulować ale kolega Harnik95 nawet wam powie jakiego to kopa ma.

Trane_17 napisał:

Podziw za to że poznaleś jak jest położony lakier bo amatorskim zdjęciu.



przecież to widac... :roll:

Przekonałem się ze jak ten skuter dostanie piz…y to ciągnie niesamowicie ,zobaczymy jak będzie jak będzie do konca wyregulowany ;d

ti co zrobiłeś z przodem to porażka!! Uraziłeś tym focusa… Przód od roxa okej ale nie tak… Był kiedyś z tym przodem i wyglądał nie ziemsko ale twój to porażka;) takie jest moje zdanie

siwy_fact Popieram Cie w 100% śledze od jakiegoś czasu fego FaRox-a i powiem Ci brzydze się roxami ! A bardziej takim nieudanym customem jeśli można to tak określić :smiley: czacha od roxa tragedia :confused: w ogóle nie pasuje !

Trane_17 napisał:

kolega Harnik95 nawet wam powie jakiego to kopa ma.



Nie chwal się tak, bo z miejsca bym Cie pyknął :smiley:

No Marek w końcu pokazałeś swoją maszynę :slight_smile:

Co tu dużo mówić mi się podoba :slight_smile:

Ogólnie fajny no i setup przyzwoity :wink: Przydałaby się jakas kiera bmx. Ale z tymi naklejkami yamaha to poleciałes chłopie :lol:

fajny sprzed ciekawi mnie jakie to będzie miało osiagi :lol:

mi się tam podoba :P, tylko dawaj kiere BMX, przednią felgę od roxa pomaluj od nowa i będzie git :]