katana z minem odpala ale niebardzo chce jechac

no jechal sobie jakos ale juz mu się odwidzialo i niechce jechac …niewem czemu iglica juz byla we wszystkich mozliwych polozeniach ii jak wylacze z ssania to tak jak by zaczyna przygasac no i gasnie … czemu tak się moze dziac i jesze jakie tam sąw nim to niewiem ktora to glowna ale taka większa tzn grubsza czy cos na srodku tam gaźnika ma 72 a taka mniejsza 60 i gaźnik srednica 19mm… co myslicie o tych dyszach raczej troszkę za duze … i tak moze mniejwięcej jak byscie wiedzieli jakei tam wsadzic dysze 60? 55 (glowna) ?

kurde weź trochę poczytaj, i wyreguluj ten gaźnik a nie wsadziłęś go bez regulacji, źle jedzie i rżniesz głupa na forum “o co chodzi, czemu nie jedzie”

jeszcze jeździłeś bez filtra i to już w ogóle współczuje temu twojemu skuterówi xd

Kup zestaw dysz testowych i reguluj.

na internecie jest bardzo dużo artykułów o regulacji gaźnika, no i dysze testowe jak wspomnial mafioz … dla regulacji trzeba się poswiecic … wydac te 50-60zł i mieć spokoj. przy regulacji Racing/EVO trzeba wydać na regulacje koszt nowego keeway’a xD wiec nie narzekać

JacoPL napisał:

przy regulacji Racing/EVO trzeba wydać na regulacje koszt nowego keeway'a xD


no bez przesady z tymi 4 tysiącami na regulację xd
evo to kupić 2 centralki jedną najtwardszą drugą lżejszą trochę, sprężynki do sprzęgła najtwardsze bo to evo, ze 2 zestawy rolek testowych zestaw dysz do gaźnika i tyle może pare pierdółek jeszcze ale nie przesadzajmy z 4tysiącami ;p
mi wyszło 250/300zł na oko za części do regulacji ;p

PS jeśli ktoś jest troszkę obeznany jeśli chodzi o regulację to nie musi kupowac od razu całego zestawu tylko np. 3/4 dysze tylko to trzeba wiedzieć jakie, dla mniej obeznanych testowe polecam kupić zawsze potem można kupić dysze taką jaka ma być a testowe sprzedać na allegro za np. 10zł mniej bo dysze się nie zużywają ;p

ok a tak moze mniejwięcej niewiecie jaka dysze glowna wsadzic do tego gaźnikaż? aktualnie jest 72 i wolnych obrotów 60

w gaźniku 17.5mm jest dysza oryginalnie 90 to wedłgu mnie w większym gaźniku powinna być większa bo więcej powietrza zasysa przez otwór. ja bym kupił zestaw testowy zaczynając od np. 80/85 dyszy.

Taki trochę OT ale co do regulacji EVO to z tego co mi wiadomo to są regulowane komputerowo czy jakoś coś takiego :stuck_out_tongue:

jak wyregulujesz ciężar rolek albo twardość sprężynek komputerowo??

chocia…

można sprawdźić by na kompie jaki mniej więcej ma być ciężar czy twardość :smiley:

no gaźnik na pewno komputerowo regulują, łatwiej, szybciej i wgl ;p
komputer podłączają pod wydech a on mierzy skład spalin i tym sposobem koleś który reguluje wie czy mieszanka jest dobra czy zła i działa to sprawniej ;p

A co do przekładni to pewnie też na hamowni jeden gazuje drugi obserwuje jak pasek chodzi po talerzach, czy wychodzi za szybko, wolno itd i dobierają rolki i centralke ;p

hahah no to ja wiem ze wy tak regulujecie ale nieznaczy ze umnie tez sątakie inteligenty:) no dobra ale przyczyna niejest w gaźniku tylko w iskrowniku:) cos jset nie tak … co to się jutro okaze

komputer mierzy moment obrotowy i moc -.- tzw.hamownia

czekamy na odp. mateo

witam po raz kolejny mam pytanie bo kupiłem cewki czy tam iskrownik od roxa no i w roxe jest 6 tych cewek czy jak to si zwie 6 uzwojeń o a w tym silniku od neosa bylo 12 no tylko kupiłem sam iskrownik bez magneta i czy moze byc przyczyną tego ze skuter nieiwem najprawdopodobniej iskre gubi i na oboroty wejsc niemoze no i to z roxa ten iskrownik jest trochę mniejszy jak od neosa czyli ma hmm więcej miejsca w tym magnecie i noo jest lipa… a pytanie napisze jeszcze raz tak dla pewnosci abyscie zrozumieli czy moze byc przyczynąto ze mam magneto z neosa a iskrownik z roxa ze na obroty niebardzo chce wejsc (najprawdopodobniej iskre gubi)